رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی: پروژه شهر رویایی پدیده، بیانگر یک عزم ملی است.

پورمختار: پروژه شهر رویایی پدیده، بیانگر یک عزم ملی است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: شهر رویایی پدیده در نوع خودش در کشور بی‌نظیر است.

محمدعلی پورمختار در حاشیه بازدید از پروژه شهر رویایی پدیده اظهار داشت: پروژه شهر رویایی پدیده با به کارگیری حدود ۳۰ هزار نفر، ایجاد اشتغال برای آن‌ها و نیز جذب سرمایه‌های کوچک مردمی در این مسیر، یک کار ارزشمند و ماندگار است و باید از کسانی که در مرحله اول فکر این حرکت را داشتند و سپس آن را به مرحله اجرا در آورده‌اند، تشکر کرد. وی افزود: فعالیت‌های صورت گرفته در مجموعه‌ای که در حال ساخت است، به اعتقاد بنده بیانگر یک عزم ملی است. این حرکت می‌تواند هم جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه و هم پاسخ‌گوی مطالبات به حق مردم کشورمان باشد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: در فضای اقتصاد مقاومتی ما نیاز به کار، تلاش و تولید داریم و می‌بایست با تکیه بر توانمندی‌های اقتصادی و نیروی انسانی، مجموعه‌های مختلف نسبت به حمایت از سرمایه‌گذاران و استفاده از این امکان و ظرفیت خوب و بالا اقدام عملی کنند.

پروژه شهر رویایی پدیده

پورمختار در پاسخ به این سوال که مجلس و کمیسیون اصل نود چگونه می‌توانند نقش حمایتی خود از سرمایه‌گذاران در این حوزه را ایفا کنند، اذعان داشت: مجلس در این بخش دو وظیفه اساسی دارد؛ قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قوانین. قانون‌گذاری در این حوزه به اندازه کافی صورت گرفته است و لذا آن‌چه لازم است در این حوزه بیشتر به آن توجه شود نظارت قوی و درست بر نحوه اجرای این قوانین است. کمیسیون‌های مختلف و نمایندگان ضمن بررسی نحوه اجرای این قوانین که ناظر است بر حمایت از بخش خصوصی، حمایت از سرمایه‌گذاران، ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدکنندگان، حمایت از صادرات، جلوگیری از رانت‌خواری‌های احتمالی و پیگیری ایجاد تسهیلات مختلفی که بایستی دولت نسبت به سرمایه‌گذاران قائل شود. این‌ها مجموعه قوانینی است که وجود دارد و باید با توجه به آن‌ها نقش حمایتی خود را ایفا کنیم. وی تاکید کرد: ما قوانین کافی برای حمایت از سرمایه‌گذاران داریم اما بعضا در مرحله اجرا دچار مشکل می‌شود، ولی لازم است سرمایه‌گذاران ما هم در چهارچوب‌های قانونی حرکت کنند.

پروژه شهر رویایی پدیده

همچنین در این بازدید غلامرضا اسداللهی، نماینده مردم تربت‌جام و تایباد در مشهد شورای اسلامی، با اشاره به پروژه شهر رویایی پدیده شاندیز گفت: این پروژه به لحاظ حجم کاری و مدیریت درآمدهای مردمی کاری بی‌نظیر در سطح کشور است. وی افزود: حجم سرمایه‌گذاری بالا در این پروژه از سوی مردم بزرگترین پشتوانه مجموعه پدیده است. عضو کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حمایت از این حرکت خاطرنشان کرد: امروز دولت باید مشکلات بر سر راه سرمایه‌گذاران داخلی را بردارد. ما اگر واقعا زمینه‌های سرمایه‌گذاری را فراهم کنیم و حمایت‌های لازم را از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران‌مان انجام دهیم، می‌توانیم از خیلی کشورهای در حال توسعه جلو بزنیم. به شرطی که به جو التهابی برای کارآفرینان دامن نزنیم و زمینه فرار سرمایه‌گذاران از کشور را فراهم نکنیم.

برگرفته از padide.com


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *