رییس کمیسیون اصل نود: سهامداران پدیده اطمینان داشته باشند اختلاسی رخ نداده است

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با رد اختلاس در پدیده شاندیز گفت: موضوع پرونده پدیده شاندیز اختلاس نیست، اختلاس یعنی که کارمند دولت از اموال دولت بردارد و در پرونده پدیده چنین اتفاقی رخ نداده است. به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده و به نقل از اکوسنتر، محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه پرونده پدیده شاندیز دو مطلب بیشتر ندارد، توضیح داد:‌ نکته اول درباره این پرونده، تعیین تکلیف سهامی هست که فروخته شده است و ما به ازای مادی آن باید تعیین شود.

وی ادامه داد:‌ تکلیف سهام املاکی اعم از گردشگری، ساختمان، هتل و فروشگاه‌ها که در کیش و مشهد ساخته شده است، باید روشن شود تا اطمینان و آرامش لازم بین دارندگان سهام ایجاد شود، البته این سهام تحت عنوان پیش فروش نیز قابلیت تعریف دارد.

نماینده مردم همدان همچنین درباره مطلب دوم پرونده پدیده شاندیز گفت: عوارض و هزینه‌های مربوط به تغییر کاربری و اقداماتی بر روی زمین صورت گرفته شده است موضوع دوم این پرونده است. مدیر پدیده چند ماه پیش نامه‌ای به کمیسیون اصل ۹۰ نوشته و برای پرداخت کلیه عوارض‌ها و هزینه‌هایش اعلام آمادگی کرده است .

به گفته رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، اعلام آمادگی پدیده به تمام دستگاه‌ها مربوطه از جمله جهاد کشاورزی و استانداری ابلاغ شد اما تاکنون هیچ کدام تعیین نکردند عوارض پدیده چه مبلغی باید باشد یا به ازای ما التفاوت آن چه باید کرد.

پورمختار اظهار داشت: البته منتظر هستیم که این اقدام دو طرفه هم از سوی پدیده و هم مسئولان اجرایی صورت بگیرد.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پدیده بخش خصوصی است و به مردم سهام فروخته است و آنها مدعی هستند سهام را هزینه و به ساختمان و فروشگاه تبدیل کردند لذا این اختلاس نیست و دارندگان سهام پدیده باید این اطمینان خاطر را داشته باشند که اختلاس نیست و باید مدیریتی صورت گیرد که باعث چالش بین مردم و پدیده به وجود نیاید.

وی درباره باشگاه ورزشی پدیده گفت:‌این باشگاه مشکلی ندارد و می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد و بنای بررسی این پرونده بر تعطیل کردن نیست این باشگاه نیست.

نماینده مردم همدان درباره اینکه گفته می‌شود باشگاه پدیده باید اسم خود را تغییر دهد، توضیح داد:‌ تغییر نام به دست خود مالکین است و به نظر بنده مشکلی ندارد این باشگاه همچنان با نام پدیده فعالیت کند و اطلاعی ندارم از این جهت که به دلیل مشکلات مالی باشگاه مجبور به تغییر نام است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *