جلسه وزیر کشور با استاندار در مورد پدیده / احتمال معرفی حامی مالی برای پدیده

جلسه وزیر کشور با استاندار در مورد پدیده / احتمال معرفی حامی مالی برای پدیده

شهرآرا – وزیر کشور شب گذشته با حضور در برنامه «اشاره» که از سیمای خراسان‌ رضوی پخش شد، به آخرین وضعیت پرونده پدیده اشاره کرد و با صراحت به سهامداران اطمینان خاطر داد که به حق خود خواهند رسید.

رحمانی‌ فضلی با بیان اینکه روز پنجشنبه با استاندار خراسان‌رضوی در خصوص وضعیت پدیده جلسه دارد افزود: شاید در این جلسه به یک کنسرسیوم برسیم که بتواند حامی مالی این پروژه باشد. از این رو، پس از این تعیین‌ تکلیف پدیده شاندیز، مردم می‌توانند یا سهام‌ها را نقد کنند یا از مجموعه سهم بگیرند که به نظر من، گزینه دوم بهتر است.

وی با اشاره به مسئله تعیین یک دستگاه برای حمایت و پیش‌بردن پروژه، خاطرنشان کرد: باید یک بانک یا موسسه مالی پیدا کنیم که عقبه مالی اینجا را تامین کند و البته باید توجه داشت که یقینا منابع این طرح کمتر از ٣-٢ درصد بدهی‌های آن نیست. طرح توجیه ‌دارد. مشکل در تخلفاتی است که رخ داده و مردم مطمئن باشند که حق آن‌ها محفوظ است.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه  ١۴دستگاه اجرایی در این پرونده شاکی هستند، خاطرنشان کرد: هزار و٢٠٠ میلیارد تومان سهام به‌ طور غیرقانونی به مردم فروخته شده و با روش‌های غیرقانونی افزایش حبابی قیمت داده تا ۵ هزارو ٣٠٠ میلیارد تومان و این مسئله یک معضل بسیار بزرگ ایجاد می‌کرد.

وی ادامه داد: باعث تاسف است که در این زمینه، از دستگاه‌هایی که باید پیگیری می‌کردند پیگیری جدی‌ای ندیدیم و مسئولانی که در حال حاضر به‌عنوان نماینده مردم در این زمینه صحبت می‌کنند، از سال٨۶ تاکنون سکوت کردند و باید از آن‌ها پرسید چرا الآن سکوت را شکسته‌اند و چه معادله‌ای در کار است؟

رحمانی‌فضلی افزود: در ابتدا نیت ما این بود که تمام موانع قانونی پروژه حل شود و ادامه کار دهد، زیرا مردم پای کار بودند. اگر می‌خواستیم به نص صریح قانون عمل کنیم، باید همه ساخت‌ وسازها تخریب می‌شد، چون بنابر یک امر باطل قرار داشت، اما چون مردم سهامدار و شریک بودند، نمی‌خواستیم زحمتی برای آن‌ها ایجاد شود. وی اظهار کرد: در درجه اول، قرار شد به شکایت شاکیان رسیدگی شود که در این زمینه، قوه‌قضائیه این کار را انجام داد. به دلیل اینکه نمی‌توانستیم به نص صریح قانون عمل کنیم، یک مصوبه‌ای با ١۶ بند را به تصویب رئیس‌جمهور، رئیس مجلس و اعضای شورای امنیت ملی برای حل این مشکل رساندیم.

وزیر کشور با اشاره به جزئیات این مصوبه، گفت: اولین بند به حسابرسی شرکت اختصاص داشت که این کار، طولانی و در حال انجام است که به‌زودی تمام می‌شود. مرحله بعدی تعیین‌ تکلیف مردم است. وی به تعیین‌ تکلیف مدیریت اشاره کرد و گفت: مدیریت سابق با آن سبک و روش نمی‌توانست مورد اعتماد باشد. فرصت‌های بسیاری به آن‌ها دادیم که خودشان پروژه را پیش ببرند، اما با هر امتیازی که دادیم، متوجه شدیم که دنبال یک امتیاز بیشتر هستند و مردم را سپری برای خود قرار داده‌اند که از این موضوع سوءاستفاده کنند. بنابراین تصمیم گرفتیم مدیریت را عوض کنیم.

رحمانی‌فضلی افزود: در حال حاض، هیئت مدیره متشکل از یک نفر از بانک، از بنیادها، بخش خصوصی، یک نفر از سهامداران و یک نفر هم از هیئت مدیره سابق است که ظرف چند روز آینده، نهایی می‌شود و باید مراحل بعدی برای تعیین مدیرعامل و… طی شود.

وی با بیان اینکه سهام این پروژه قابل‌عرضه در بورس خواهدبود، اظهار کرد: قطعا سهام پروژه در بورس می‌تواند با رقم‌های بالاتری معامله شود و پس از این تعیین‌تکلیف‌ها اجازه تبلیغات را به‌ طور قانونی و رسمی خواهیم‌ داد و یقین داریم که پس از اولین تیزر، خریداران زیادی پای کار خواهند آمد.

1padide_adbanner

مهندس رضا

با سلام مبلغ ۱۲۰۰میلیاردتومن سهام فرخته شده و به ۵۲۰۰میلیارد,رسیده نه ۹۲۰۰میلیارد لطفا با اطلاعات صحیح به مردم خبر برسونید

فرزانه

با تشکر از سایت خوب ‘ یک پدیده ‘ از این حرفها ما زیاد شنیدیم از آقای استاندار، از خود آقای وزیر و غیره….اما برای من غیر قابل هضم که حسابرسی شرکت بیش از یک سال طول بکشه، در ضمن حسابهای شرکت مسدود پس می توانند حداقل پول یک سری از مردم را شب عیدی بدهند. حرف زدن راحته ولی ما سهامدارها تا عملی از مسئولین نبینیم، به همه چی با با دید شک و تردید نگاه می کنیم … در ضمن من هر جور حساب میکنم متوجه بعضی از جملات نمی شوم: (۱) منابع این طرح پاسخگوی ۳-۲ درصد از بدهی نیست!!! (۲) قیمت را در بورس عرضه و تقاضا مشخص میکند پس چگونه ایشان میگویند قیمت سهام میره بالا…

ابوالفضل

باسلام. خواهشن به گوش مسئولین برسونین پول سهامداران رو کامل بدن. یعنی همون مبلغی که در تعهدنامه ها درج شده. نه این که باز خواسته باشن از سر و ته آن بزنن


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *