دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی: ماندگاری زائر در مشهد با راه اندازی پدیده بیشتر خواهد شد

 دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی: ماندگاری زائر در مشهد با راه اندازی پدیده بیشتر خواهد شد

به گزارش روابط عمومی شرکت پدیده، مجید فرقانی در میزگرد تخصصی «تامین نقدینگی برای پدیده» اظهار داشت: به نظر من با تکمیل شدن پروژه پدیده می توان زمان ماندگاری زائران را در مشهد افزایش داد چون از طریق این پروژه تا حدودی نیاز مسافر برای گردشگری تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در پدیده اولین تجربه مستقیم مردم در پروژه ای با این عظمت بود، گفت: مردم شناخت کافی از بازار سرمایه ندارند اما آنچه برای همه مسلم است این بوده که نوع و شکل سرمایه گذاری در پروژه ها کاملا متفاوت از بانک ها است و نباید انتظار داشت که هر ماه مطابق بانک یک سود مشخص نصیب فرد شود.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی تاکید کرد: نگرانی امروز سرمایه گذار از آینده پدیده است که در این راستا نیازمند اعتمادسازی هستیم و اینکه مطرح می شود قرار است پدیده وارد بورس شود این سئوال را در ذهن ایجاد می کند که آیا همزمان با ورود به بورس می خواهیم اعتماد مردم را جلب کنیم؟

فرقانی افزود: به نظر من نیاز امروز پدیده شروع مجدد پروژه است. اینکه مردم و سهامداران ببینند دوباره فعالیت ساخت و ساز شروع شده است. مطمئن باشید با این روند مشکل نقدینگی نیز برطرف خواهد شد، چون سرمایه گذار ترغیب می شود حضور پیدا کند.

وی در ارتباط با جذب سرمایه گذار خارجی یا داخلی برای پروژه پدیده نیز عنوان کرد: برای جذب سرمایه گذار اولین کار، بسترسازی و اعتمادسازی است. اینکه سرمایه گذار بداند از امنیت برخوردار است، هم اکنون مبالغ نقدینگی کشور بسیار بالاست که جمع آوری آنها دیگر نیازی برای ورود سرمایه گذار خارجی باقی نمی گذارد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی ادامه داد: پیش شرط جذب سرمایه گذار داخلی و یا خارجی امنیت سرمایه گذاری است، از این رو سرمایه گذار زمانی در یک پروژه سرمایه گذاری می کند که هیچ کس نسبت به آن پروژه ادعایی نداشته باشد اما چنان چه سرمایه گذار بر سر راه خود مالک، مدعی و معارض احساس کند به پروژه ورود پیدا نخواهد کرد.

فرقانی با بیان اینکه جذب سرمایه گذار مستلزم رفع محدودیت های قانونی است، ادامه داد: باید به این نکته توجه داشت که هزینه ورود سرمایه گذار خارجی نسبت به سرمایه گذار داخلی بیشتراست، علاوه براین ورود سرمایه گذار خارجی به پروژه متاثر از تنش های سیاسی و مسائل بین المللی است. از این رو به اعتقاد بنده اولویت بر ورود سرمایه گذار داخلی به پروژه تا سرمایه گذار خارجی است.

وی خاطرنشان کرد: استارت مجدد پدیده کمک می کند تا برند پدیده دوباره جان تازه ای بگیرد و علاوه بر ترمیم اعتماد مردم، کمک می کند تا مسیر برای حل مشکلات نیز هموار گردد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان‌ رضوی با بیان اینکه پدیده زمانی موجب افزایش ماندگاری زائر خواهد شد که این پروژه به شرایط عادی خود برگردد، عنوان کرد: اگر پروژه تکمیل شود بازدهی خود را خواهد داشت و باعث افزایش ماندگاری زائر خواهد شد حال تفاوتی ندارد که استارت پروژه به چه شکلی انجام گیرد و سیاست تامین مالی از طریق ورود شرکت به بورس، تشکیل کنسرسیوم بانکی و یا جذب سرمایه گذار باشد بلکه آن چه مهم است پروسه اعتماد سازی است که باید انجام گیرد.

فرقانی ادامه داد: تقسیم این پروژه به چند ریز پروژه و واگذاری آن به هریک از برندهای خارجی نظر خوبی است، اما در یک نگاه واقع بینانه هنوز در کشور ما موانع استفاده از برندهای خارجی برداشته نشده، از این رو این اقدام امکان پذیر نیست.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *