عضو کمیسیون عمران مجلس: مشکل پدیده در صورت لزوم به کمیسیون اصل ٩٠ ارجاع داده می شود

عضو کمیسیون عمران مجلس: مشکل پدیده در صورت لزوم به کمیسیون اصل ٩٠ ارجاع داده می شود

به گزارش پایگاه خبری عصر هشتم، سید حسین افضلی با بیان این مطلب اظهار کرد: اگر تذکراتی که نمایندگان در خصوص پدیده به مسوولان داده اند نتیجه ای ندهد مساله در صورت لزوم به کمیسیون اصل ٩٠ ارجاع داده می شود. کمیسیون اصل ٩٠ تنها جایی است که می تواند مساله ای که از مدار اصلی خود خارج شده را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و در صورت ضرورت از منظر قانون گذاری می تواند به بررسی و واکاوی قضیه بپردازد.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان خراسان جنوبی همچون سایر نمایندگان خراسان بزرگ درخواستی مبنی بر رسیدگی به وضعیت پدیده به وزیر کشور داده اند. همچنین هر ۴ نماینده خراسان جنوبی تذکر کتبی دادیم و منتظر پاسخ و اعلام اقدامات و برنامه های دولت در خصوص حل مشکلات این پروژه هستیم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به تذکراتی که نمایندگان به دولت داده اند منتظر هستند تا دولت برنامه اصلی و مدون خود را در این زمینه ارائه کند. هیات رئیسه مجلس باید پیگیری های لازم را انجام بدهد تا ما پاسخ را دریافت کنیم.

افضلی با بیان اینکه سهامداران به خاطر تبلیغاتی که از رسانه ملی پخش شده، به سرمایه گذاری در این پروژه ورود پیدا کرده اند، یادآور شد: مشکل پدیده را باید حل کرد، چرا که سهامداران زیادی در این پروژه درگیر هستند.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به نظر بنده این پروژه باید راه اندازی شود و مسووولان ذی ربط مردم را از نحوه سرمایه گذاری آگاه کنند.

افضلی افزود: سهامداران باید صبر پیشه کنند تا مسوولان ذی ربط بتوانند این پروژه را احیا کنند و به وعده های خود جامه عمل بپوشانند، در غیر این صورت این مساله در مشارکت مردم در طرح ها و در سطح ملی اثرات منفی می گذارد.

وی با اشاره به اینکه روزانه ٣٠ الی ۴٠ پیامک از سوی سهامداران پدیده به ما ارسال می شود، عنوان کرد: مردم گلایه دارند، حق هم دارند. آنان به تبلیغات رسانه ملی و سیستم گذشته اعتماد کردند. این پروژه باید ساماندهی شود و از حالت بلاتکلیفی در بیاید.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *