لزوم ورود پدیده شاندیز به بازار سرمایه

لزوم ورود پدیده شاندیز به بازار سرمایه

عباسعلی طوسیان؛ مدیر امور سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده – امنیت از لازمه های مهم سرمایه گذاری است و بورس اوراق بهادار، به عنوان نبض اقتصاد کشور و از سویی مرکز جمع آوری پس اندازها، مرجع رسمی و مطمئنی به شمار می رود که دارندگان پس اندازهای راکد، می توانند در آن جا محل نسبتا مناسب و ایمنی جهت سرمایه گذاری جستجو کنند.

از این طریق، سرمایه گذاران وجوه مازاد خود را برای سرمایه گذاری در شرکت ها به کار انداخته و یا با خرید اوراق مشارکت شرکت های معتبر،از سود معین و تضمین شده ای برخوردار می‌شوند.

از طرفی بورس اوراق بهادار، یک بازار متشکل و رسمی سرمایه است که در آن خرید و فروش سهام شرکت ها یا اوراق مشارکت، تحت ضوابط، قوانین و مقررات خاصی انجام می شود؛ بنابراین ورود شرکت هایی همچون پدیده به این بازار بسیار سودمند خواهد بود.

ورود شرکت ها به بورس، ضمن کمک به رشد بازار سرمایه، منجر به تعالی و رشد آن ها در فضایی رقابتی و شفاف می شود. همچنین نام و اعتبار آنها در جامعه را ترقی بخشیده و باعث سهولت تامین مالی شرکت ها می گردد. ورود شرکت ها به بورس، علاوه بر مزایایی که برای شرکت ها دارد، مزایایی برای کل اقتصاد و سرمایه گذاران نیز به دنبال خواهد داشت.

از مزیت های ورود شرکت ها به بازار سرمایه این است که امکان پس اندازها و منابع مالی مردم برای انجام طرح های بزرگ میسر می کند. برای مثال چنانچه در حال حاضر فرآیند نقل و انتقال سهام پدیده در قالب نظام مندی مثل تشکیل اتاق سهام ممکن شود و پروژه به اتمام برسد طرح بزرگی در شاندیز به نتیجه و خواهد رسید که بر روی جنبه های مختلف اقتصادی، گردشگری، فرهنگ و … خراسان رضوی تاثیرگذار خواهد بود.

گفتنی است، رشد و توسعه اقتصادی کشور با تخصیص بهینه سرمایه از دیگر مزایای ورود شرکت ها به بازار سرمایه است. افزایش ثروت و رفاه اقتصادی جامعه، کنترل حجم نقدینگی اقتصاد و آثار تورمی و رشد تولید ناخالص ملی و افزایش اشتغال و کمک به حفظ تعادل اقتصادی کشور از دیگر محاسن است.

کوروش۹۴

در گذشته موارد مشابه پدیده در زمینه های گوناگون بوده و در آینده هم خواهد بود و نه جامعه نه دولت واکنشی در جهت کمک به حل موضوع و رسیدگی انجام نداده و نخواهند داد,کسانی که علاقمند هستند میتونند عبارت( دولت،ملت)رو در نت سرچ کنند ,تا دلایل این بی توجهی در ایران مشخص بشه که الان محل بحث ما نیست,منظور به اینکه سهامداران پدیده در یک حباب بزرگ اسیر هستند و هرچند این حباب بزرگ است و سروصدا توش زیاده,اما محدود به همین حباب بزرگ است و در عمل در جریان اصلی جامعه جایی نداره ,وزیر از طرفی باز هم میترساند و تهدید میکند که تا جرایم زوری را نگیریم, مجوزی نمیدهیم ,و سرمایه گزاری هم نخواهدآمد,واز طرفی در باغ سبز نشان داده و میگوید در آینده که ساختیم ,قیمت سهام بر میگردد!!!! آیا سخنان وزیری که در دیدگاه اولش مصر است و در عمل مالباختگان را نادان و طماع میدونه, و دولتش در پایان راه است ,میتونه روشنگر آینده پدیده باشه؟؟؟ مسلما خیر,مسلما با تعویض ایشون و حتی دولت و آمدن افراد جدید,همان نگاه کلانی که در بی توجهی عمومی در کشور حکم فرماست,باقی میماند,اما از طرفی امکان دارد قدری در جزییات که پدیده را هم مشمول میشود,تغییراتی حاصل شود و یا به خاطر رقابت حزبی وسیاسی اتفاق خاصی بیفتد,به این دولت امیدی نیست,خود مقصودی داره میگه اصلا جرایم اینها نیست که میگویند,۱۰۰۰ میلیاردی که عنوان میکنند ۲۰۰ میلیارد هم نیست!!! خود نماینده داره میگه,پس هم کیسه گشادی دوخته اند و هم نوع نگاه حل موضوع ندارند,با این دیدگاه به هیچ عنوان موضوع پدیده در کنار اشکالات ساختاری و تعدیل ناقص سهام,به سرانجام نمیرسه,باید دید این وزیر و پشت بندش استاندار با کفایت مشهد در این مدت کوتاه تعویض میش؟؟؟ که بعید به نظر میرسه,ودر صورت تغییر در سال آینده چه اتفاقی میفته!!! به نظر خود من هر اتفاقی بیفته بدتر از بودن اینها نخواهد بود,چون آخرش همین است که الانیم!!! دوستان هی نگران ته موضوع پدیده هستن,خوب الان ته خط پدیده است دیگه!!! بدترش چیست؟؟؟ یعنی ریالی کسی نگرفته!!!پس بدترش چیست که نگرانی داشته باشد!!! پس درصد کوچکی امید به حل موضوع هست با تعویض اینها.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *