مجلس توضیحات وزیر دادگستری در مورد پرونده پدیده شاندیز را قانع کننده دانست

مجلس توضیحات وزیر دادگستری در مورد پرونده پدیده شاندیز را قانع کننده دانست

پس از طرح سوال نماینده ارومیه از پورمحمدی وزیر دادگستری در خصوص روند رسیدگی به پرونده شاندیز و شنیدن توضیحات وزیر، مجلس توضیحات پورمحمدی را قانع کننده دانست.

به گزارش ایسنا، نادر قاضی‌پور از پورمحمدی وزیر دادگستری پرسید چرا استانداری و دادگستری خراسان رضوی و دولت در پرونده پدیده شاندیز به صورت غیرکارشناسی وارد شدند و در اثر عدم تدبیر کافی و طول دادن رسیدگی به این مسائل به سرمایه‌ صدها هزار نفر از مردم کشور لطمه وارد کرد.

وزیر دادگستری در واکنش به این سوال، ‌اظهار کرد: پدیده شاندیز در ابعاد مختلف یک پدیده است اما بنده شخصاً نه در حوزه اجرا، نه در حوزه نظارت و نه در حوزه قضا هیچ مسئولیتی در این پرونده ندارم و مسئولان ذیربط باید به این مسأله رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: شما بنده را مورد خطاب قرار می‌دهید اما من کجای این داستان نقش‌آفرین هستم. قول پیگیری و راهنمایی برای حل این پرونده می‌دهم اما مسئولیت خاصی در این پرونده متوجه بنده نیست. چرا شما به عنوان مسئول در این پرونده از بنده سوال می‌کنید؟

قاضی‌پور گفت: شما در پست‌های حساس نظام از جمله سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات، وزارت دادگستری و سایر مسئولیت‌های حساس حضور داشته‌اید و از روز اول به موضوع پدیده شاندیز حساسیت منفی خاصی داشتید به همین دلیل انتظار دارم به مشکل ده‌ها هزار نفر از سهامداران این شرکت رسیدگی کنید.

نمایندگان مجلس پس از شنیدن سوال و جواب قاضی‌پور و پورمحمدی توضیحات وزیر دادگستری را قانع‌کننده دانست. به نحوی که از ۲۱۱ نفر از نماینده حاضر در جلسه ۶۸ رأی موافق، ۸۲ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع داده شد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *