نایب رییس شورای شهر شاندیز: تنفس ۵ ساله برای پرداخت بدهی پدیده به شهرداری را قبول نداریم

نایب رییس شورای شهر شاندیز: تنفس ۵ ساله برای پرداخت بدهی پدیده به شهرداری را قبول نداریم

روند رسیدگی به پرونده پدیده این روزها سهامداران این شرکت را در حالت بیم و امید جدی برای نقد شدن سهامشان قرار داده است. بعد از آنکه وزیر کشور گزارشی از روند رسیدگی به پرونده پدیده به رییس جمهور ارائه نمود و دکتر روحانی ازیشان خواست تاگزارشی از عملکرد جز بجز دستگاهها در رابطه به پروژه بدهند در جلسه دوم آذرماه وزارت کشور مشروح انتظارات از دستگاههای اجرایی به همه مدیران مربوطه ابلاغ شد. یکی از این نهادهای مسئول شهرداری شاندیز بود که از سوی مدیرعامل شرکت پدیده بزرگترین طلبکار مجموعه خوانده شد.

به گزارش نخست نیوز، مدیرعامل پروژه پدیده شاندیز در نشست خبری خود در هفته اول آذرماه از تنفس ۵ ساله برای پرداخت بدهی های پدیده به شهرداری شاندیز خبر داد و اعلام کرد بر اساس مصوبه وزارت کشور بزودی پایان کار پروژه از سوی شهرداری صادر خواهد شد. اما با گذشت دو هفته از این موضوع شهرداری شاندیز همچنان موضوع را تایید نکرده است.
اخذ پایان کار از شهرداری شاندیز کلید باز شدن قفل های پدیده و حتی میزان است زیرا این پایانکار برای ساختمانی است که قرار است وثیقه وامی گردد که گره سپرده گذاران میزان و کنسرسیوم بانکی برای تامین نقدینگی عملیات اجرایی پروژه را حل کند.

اخذ پایان کار برای پدیده ای که کلاف سردرگم آن معطل اخذ تسهیلات از کنسرسیوم بانکی است لازم و ضروری است. تا بتواند با پایان کار وثایق لازم برای بانک ها را فراهم آورد و نقدینگی لازم برای ادامه ساخت و سازها ها در پدیده فراهم شود و پروژه رونق بگیرد و ارزش سهام حفظ شود و …
شهرداری شاندیز در ازای صدور پایان کار برای پروژه پدیده، حداقل ١٠ درصد از طلب ٩۴٨ میلیاردی خود را نقدا می خواهد که به قول مدیرعامل شرکت پدیده شاندیز حتی ١٠ درصد این مبلغ نیز میزان هنگفتی است.

محسن شوشتری، مدیر عامل گروه شرکت های پدیده شاندیز با اشاره به برخی اقدامات انجام شده درباره پدیده از سوی هیات مدیره خاطرنشان کرد: در خصوص بدهیهای پدیده به نهادهای عمومی و دولتی، شهرداری مدعی طلب ٩۴٨ میلیارد تومانی از شرکت پدیده است، پرداخت این مبلغ برای شرکتی که در حال حاضر برای پرداخت معوقات پرسنل خود با مشکل مواجه است غیر ممکن است، طی جلسات متعدد نهایتا شهرداری اعلام کرد ١٠ درصد از بدهیهای های این نهاد به صورت نقدی پرداخت شود، ١٠ درصد بدهی معادل ٩۴ میلیارد تومان است که باز هم مبلغ زیادی است و در توان ما برای پرداخت نیست.

وی ادامه داد: در کمیسیسون اجرایی که به منظور حل مشکلات پدیده در ستاد تدبیر استان تشکیل شده است با استفاده از قوانین میراث فرهنگی و گردشگری و با مساعدت اداره کل میراث فرهنگی استان مقرر شد مبلغ بدهیهای پدیده به شهرداری ۵ سال پس از راه اندازی هر بخش از پروژه طی اقساط بلند. مدت پرداخت شود، این مصوبه به شهرداری ابلاغ شده و منتظر پیگیریهای بعدی و اخذ مجوزات و پایان کارهای لازم هستیم.

نظر شهرداری شاندیز اما غیر از این است.

هدف شهرداری شاندیز این نیست که پروژه پدیده بخوابد و مردم ضرر کنند

ذبیح الله عباس زاده نایب رییس شورای شهر شاندیز، با بیان این مطلب اظهار کرد: تنفس ۵ ساله به منظور پرداخت بدهی های پدیده به شهرداری شاندیز بحثی است که خودشان عنوان کرده اند و فعلا از نظر ما تایید نیست.

وی ادامه داد: این موضوع باید در جلسات مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری شود و ما هنوز در حال بحث روی این موضوع هستیم.

وی با اشاره به اینکه هدف شهرداری این نیست که پروژه پدیده بخوابد، بیان کرد: از طرفی نمی خواهیم حق مردم ضایع شود و ضرر کنند ولی از طرف دیگر ما هم حق شهرداری را می خواهیم.

عباس زاده خاطرنشان کرد: تنفس ۵ ساله پدیده و سپس تقسیط بدهیهای شهرداری هنوز مورد تایید ما نیست و باید به بحث گذاشته شود.

به نتایج خوبی خواهیم رسید

ثورج سلطانی، شهردار شاندیز نیز طلب ٩۴٨ میلیاردتومانی پدیده به شهرداری را غیرقابل تغییر دانست و گفت: شهردار شاندیز: کسی نمی تواند رقم بدهی پدیده به شهرداری را تغییر دهد

وی با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد: بدهی پدیده به شهرداری شاندیز ٩۴٨ میلیارد تومان است و کسی نمی تواند این رقم را تغییر دهد.

وی ادامه داد: این میزان بدهی رای قطعی کمیسیون ماده ١٠٠ می باشد و قابل تغییر نیست و جلسات برگزار شده نیز در راستای شیوه پرداخت آن است.
شهردار شاندیز اعلام نتایج و اخبار قطعی در این خصوص را به زمان دیگری موکول کرد.

سوخته

مگر شهرداری یا شورا شهر شاندیز جرات میکنه جلوی راه افتادن پروژه پدیده و تعیین تکلیف صدو سی هزار سهامدار را بگیرد ، یادمان نره که یکی از مهمترین عوامل محرک مردم در سرمایه گذاری در پدیده همین شورا شهر و شهرداری بودند که سالها سکوت اختیار کردند ، چرا آنموقع بر روی ساخت و سازها در پدیده نظارت نمیکردند و یا به مردم چیزی از حقیقت نمیگفتند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *