گفتگوی تلگرامی مدیر روابط عمومی پدیده شاندیز؛ حامدمقدم: فردا جلسه ای با بورس برگزار خواهد شد

گفتگوی تلگرامی مدیر روابط عمومی پدیده شاندیز؛ حامدمقدم: فردا جلسه ای با بورس برگزار خواهد شد

۱- بحث گزارش حسابرسی  دارایی های پدیده در چه وضعیتی هست؟ نقاط مبهم حسابرسی چی هست که بعد این همه مدت و اتلاف وقت این ابهامات برطرف نشده؟

حسابرسی طبق زمانبندی پیش بینی شده انجام شده است. رفع ابهامات پس از گزارش حسابرسی میسر خواهد بود نه قبل آن


۲- لطفا توضیحاتی راجع به فاز های پدیده شاندیز بدین و بفرمایید … ساخت و ساز هتل و شهربازی و پارک آبی و همچنین اکواریوم کی قراره شروع بشه؟؟؟ آیا صحبتی راجع به پیمانکار برای این فاز ها شده ؟؟؟

فازهای اجرایی را آقای دکتر خجسته در نشست مطبوعاتی خود اعلام کردند که توجه شما را به مطالعه آن جلب میکنم


۳- تعداد طبقات هتل شاندیز رو بصورت دقیق و شفاف و بدون ابهام اعلام کنند که در نهایت ۱۲ طبقه خواهد بود یا کامل مانند قبل ساخته خواهد شد‌؟ ممنون

براساس مصوبه شاک ۱۰ طبقه که اگر بر مبنای ارتفاع از خ.میرزا جواد آقا محاسبه  کنیم میشود ۱۳ طبقه


۴- طبق اظهارات رئیس کارگروه ویژه وزارت کشور(آقای دین پرست) مصوبات جلسه دوم آذرماه جاری ،احصاء‌ و در قالب ۲۳ مصوبه مشخص و توسط وزیر کشور ابلاغ شده. لطفا  چند مورد از مصوباتی که در همین روزهای گذشته، حل شده است را توضیح دهید؟

یکی از مهمترین مصوبات بحث پایانکار واحدهای تجاری مرکز خرید است که براساس آن مصوبه شهرداری مکلف به همکاری جهت اختصاص پایان کار یا اعلام خلافی نهایی شده است


۵- قرار شد دستگاه هایی که همکاری نمیکنند معرفی شوند آیا عدم همکاری وجود دارد؟

عدم همکاری جدی وجود ندارد. همه عدم همکاریها فعلا ناشی از خلاف قانون بودن درخواستهای مورد نیاز برای حل مشکل پدیده است


۶- بحث بازگشایی اتاق مبادلات سهام زیر نظر بورس به کجا رسید؟ بیشتر توضیح دهید؟

ان شااله در هفته آینده ثبت دفتری برای کسانیکه بعد از ۸دی ۹۳سهام خرید و فروش کرده اند در دفتر پدیده شاندیز انجام خواهد شد وبعد آن مراحل گشایش اتاق مبادله دنبال خواهد شد


۷- آیا صحت دارد سهام از طریق یکی از  کارگزاری های بورس عرضه خواهد شد؟ در صورت عرضه ، در تمامی شهرستان ها خواهد بود ؟ یا فقط در مشهد؟

ما تلاش میکنیم اینگونه باشد که منوط به پذیرش توسط بورس است. بعد از مصاحبه ا.قاضی پور نامه ای به بورس ارسال شد تا برای راه اندازی اتاق در اول دیماه هرآنچه لازم است انجام دهیم. الان نشستهایی با بورس داریم بصورت مستمر تا آن را نهایی کنیم


۸- آیا اتاق مبادلات سهام در اوایل دیماه راه اندازی میشود؟ محل اتاق مبادلات در چه محلی است؟بیشتر توضیح دهید؟

اگر قرار است که اول دیماه اتاق مبادلات راه اندازی شود ابتدا باید برای همه سهامداران برگه سهام جدید با تعدیل صادر شود .آیا صرف ده روز باقیمانده اینکار انجام خواهد شد ؟

باز شدن اتاق مبادله در اول دیماه منوط به پذیرش بورس است .قول راه اندازی اتاق در تاریخ اول دیماه به نقل از یکی از نمایندگان محترم مجلس مطرح شد. ما آمادگی گشایش اتاق را داریم

چند درصد احتمال می دهید اول دیماه انجام شود؟

فردا جلسه ای با بورس برگزار خواهد شد. بعد جلسه میشود گفت چند درصد احتمال راه اندازی هست


۹- بعد از گشایش اتاق نقل و انتقال سهام ، چه برنامه ای برای عدم ریزش قیمت سهام دارید؟ آیا سهام رشد خواهد کرد؟آیا سهامدار عمده اعلام امادگی کرده است؟

برنامه ما تلاش برای راه اندازی پروژه است. که در کیش انجام شد و ادامه خواهد داشت. برنامه بعدی اعلام چشم انداز آتی است که براساس آن سهامداران عزیز در بدو را۶ اندازی اتاق سهام خود رانفروشند تا قیمت کمتر افت کند


۱۰- با افتتاح اتاق مبادلات سهام ،کف قیمت سهام چه قیمتی است؟آیا با گذاشتن کف قیمت،امکان فروش زیر نرخ کف قیمت وجود خواهد داشت یا خیر؟

کف قیمت در بازار توافقی توسط خریدار و فروشنده مشخص میشود و هیات مدیره قانونا اجازه ورود به این موضوع را ندارد


۱۱- انتقال وجه در هنگام  خرید و فروش سهام بین فروشنده و خریدار چگونه خواهد بود آیا توسط شرکت و باید سهامداران حساب بانکی ارائه نمایند؟؟

خرید و فروش در فضای مجازی می باشد . البته ضوابط خرید و فروش قبل افتتاح اتاق اعلام میشود.


۱۲- کنسرسیوم بانکی جهت تامین منابع مالی پروژه در چه مرحله ای هست؟ آیا بانک ها پای کار آمده اند؟

در حال تامین وثیقه بانکی برای تحقق کنسرسیوم هستیم. بانکها همکاری می کنند


۱۳- بحث تسهیلات بانک صادرات به  شرکت پدیده ، جهت تسویه بدهی موسسه مالی منحل شده میزان در چه مرحله ای هست و با چه نرخ کارمزدی؟

هیات کارشناسی در حال به روزکردن ارزشگذاری وثایق در رهن است تا براساس قیمت جدید تسهیلات پرداخت شود.


۱۴- آغاز عملیات پروژه پدیده در کیش با قرارداد ١٢٠٠ میلیارد ریالی، لطفا بیشتر توضیح دهید؟ در چه مرحله ای هست؟ استارت کار قوی هست؟

در حال تجهیز کارگاه است و گزارش پیشرفت کار آن را بصورت مستمر به شکل عکس و فیلم و مصاحبه در سایت رسمی پدیده منعکس می نماییم.


۱۵- سود و دیر کرد وام موسسه میزان به چه صورت و چه مبلغ پرداخت خواهد شد؟در صورت تعلق دیر کرد به وام میزان چگونه شما میفرمایید به تعهد نامه داران طبق قانون سود تعلق نمیگیرد.

نظر ما این است که سود دیرکرد نباید پرداخت شود. وام جدید هم براساس نرخ مصوب بانک مرکزی درسال ۹۵ است.


۱۶- آیا روند کار در کیش و شاندیز بسیار کند و لاکپشتی در حال انجام است؟ لطفا دلیل آن را توضیح دهید

به هیچ وجه اینطور نیست. روند کار براساس جدول زمانبندی از پیش تعیین شده انجام میشود و جای هیچ نگرانی نیست


۱۷- طبق مصاحبه های انجام  شده ، میزان بدهی پدیده به شهرداری شاندیز پس از بهره برداری صورت می گیرد. پس قاعداتا مشکل صدور  پایان کار شهرداری دیگه حل شده است؟ لطفا توضیح بیشتر دهید؟

بله همینطور است


۱۸- ماجرای اختلاف سازمان جهاد و شهرداری بر سر   مطالبات به کجا رسید؟ با ابلاغ مصوبات دوم آذرماه جاری، بایستی اختلافات فیمابین حل شده باشد؟ توضیح دهید؟

مطالبات جهاد کشاورزی کاهش یافته و در حال رایزنی برای کاهش بیشتر آن براساس مصوبات موجود هستیم


۱۹- ماجرای بدهی شرکت پدیده به تامین اجتماعی چی شد؟ آیا امیدی به کسر بدهی ها و یا تقسیط پس از بهره برداری وجود دارد؟ توضیح دهید؟

تامین اجتماعی برای تقسیط موافق است اما قانونا امکان استمهال ندارد


۲۰- پس از کسر شدن بدهی های شرکت   پدیده به دستگاه های اجرایی، قاعدتا ارزش دارایی ها افزایش خواهد داشت، در نتیجه ارزش سهام باید بیشتر از قیمت اعلامی باشد. توضیح دهید؟

کاهش بدهیها قطعا به نفع سهامداران است که پس از نهایی شدن سرجمع آنها اعمال خواهد شد


۲۱- قیمت سهام حداقل باید دو برابر بشه،چون قیمت قبلی قیمت بدون مجوز بود،چون قبلا فقط ۳۸۰هزار متر مربع مجوز داشت اما حالا که حدود ۷۵۰هزازمتر مربع باقی مونده هم مجوز دار شده چه تغییری در قیمت سهام اعمال خواهد شد؟

قیمت قبلی بر اساس کارشناسی رسمی دادگستری صورت گرفته که طبیعتا پس از شروع بکار پروژه و…شاهد افزایش قیمت سهام خواهیم بود.

میشه لطف کنید توضیح دهید سر چی با تامین اجتماعی توافق ندارید؟

در مورد استمهال تامین اجتماعی نمیتواند قانونا کاری بکند. وکالت تمام نشده است. ضمنا اقدامات قانونی در موعد مقرر وجود وکالت بصورت کامل انجام شده.


۲۳- چند ماه گذشته گفتین سرمایه گذاران صف کشیدن لطف کنید کجان و یکی را معرفی کنید؟ایا بانکها مایل به خرید سهام از سهامداران هستند یا خیر؟

باز هم میگویم صف کشیده اند چون پدیده جذاب است. اما جذب نمیشوند چون شرایط نا آرام است. سرمایه گذار پولش را در پروژه ای که هر روز تجمع و…دارد نمی آورد


۲۴- به گفته اقای دکتر مقدم، سود به تعهدنامه داران  تعلق نمیگیره چون شرکت در آن زمان سودده نبوده، خوب اگر به میزان سود بدهند پس باید به تعهدات هم سود تعلق بگیره و اگر به میزان سود ندهند پس اون سود ١٠٠٠ میلیارد که سود بوده به سهام داران تعلق داره( با توجه به اینکه کل تعهدات و سهام ها حدود ۵٠٠٠ میلیارد هست) پس. بیست درصد قیمت سهام باید افزایش یابد و یا بیست درصد سهام به افراد تعلق گیرد.

سود به هیچ کس تعلق نمیگیرد. فرقی بین موسسات دولتی و تعهدنامه داران نیست


۲۵- تکلیف تعهد نامه داران چیست؟ چه پیشنهادی براشون دارید؟

تعهدنامه داران محترمی که درشرایط فعلی نیاز به نقدینگی دارند می بایست پس از تبدیل تعهدنامه به سهام ، سهامشان را در بازار توافقی بفروش برسانند.پس از باز شدن اتاق مبادله سهام


۲۶- اینکه نمایندگان مجلس مشکل رو قوه قضاییه اعلام میکنن چیه و آیا هیئت مدیره تایید میکنه قوه قضاییه همکاری نمیکنه وشفاف اعلام کنید موارد عدم همکاری چیست ؟؟؟

تا کنون قوه قضاییه با هیات مدیره فعلی همکاری نموده است.


۲۷- آمار زمین های خریداری شده در شهرهای مختلف را از جمله رامسر و تبریز و یا …. را به اطلاع سهامداران برسانید. آیا برنامه ای برای فروش آنها دارید؟

بله. پیگیر فروش آنها هستیم. اما در شرایط فعلی به جهت اینکه اموال بلامعارض محسوب نمیشوند امکان فروش آنها را نداریم. تمام آنها توقیف طلبکاران است


۲۸- برای معسرین در زندان و  گرفتاردارهای در بستر بیماری سخت چه کردید؟؟؟؟؟؟؟؟

معسرین اولویت پرداخت هستند. منتها راه شناسایی آنها چیست؟ چه فرد حقیقی یا حقوقی اختیار تشخیص معسر بودن افراد را دارد؟


۲۹- سوال: چرا با دادن وعده اخذ پایانکار از شهرداری، سهامداران را گیج می کنند؟؟شهرداری بابت ملک ساخته شده پایانکار صادر می کند نه ملک نیمه ساز !! آیا هیات مدیره می تواند پروانه ساخت از شهرداری (راه و شهرسازی یا استانداری) بگیرد تا موضوع کنسرسیوم بانکی با صدور پروانه ساخت امکان پذیر باشد؟؟

پایانکار برای بخش ساخته شده پروژه فعلی است نه بخش در حال ساخت

چند هزار متر مربع پایانکار صادر میشه؟

الان متراژ دقیق آن محل اختلاف است که در هفته آینده این میزان قطعی میشود


۳۰- لطفا یک جدول فروش,سهام تهیه کنید که فعلا گرفتارها بتونن مقداری,از سهامشون بفروشن ومشکلشون حل شه,مطمئن با این راهکار همه در حد نیاز میفروشن چون پروژه تازه داره به سود آوری میرسه ممنون

با باز شدن اتاق مبادله عملا این کار صورت خواهد گرفت


۳۱- وقتی تعداد سهام در فرمول ۳۵۷۷ ضرب میشود آیا تعداد جوایز هم مجددانه به آن اضافه میشود ؟؟

در نرخ فوق سهام هدیه نیز محاسبه شده است


۳۲- در صورت انصراف از تعهدنامه ها آیا دقیقا مثل سایر سهامدارها سهامشان حساب میشود ؟؟

بله


۳۳- لیست  اموالی  که  تا  به  حال  از  متخلفان  گرفته  شده  را  را  لطف  کنید . همچنین  لیست  کلیه  مایملک  پدیده  را .

انتشار لیست اموال مطابق قانون تجارت و در گزارش حسابرسی پایان هر دوره در مجمع عمومی اعلام میشود


۳۴- کی حقوق پرسنل پدیده  پرداخت میشه؟

حقوق پرسنل موجود الان مرتب پرداخت میشود. معوقات پس از تامین نقدینگی پرداخت خواهد شد


۳۵- ثبت سهام و تعدیلش چه ارتباطی به دادستان داره که عواملتون در گروهها دارن افکارو منحرف میکنن باز اگر مرتبطه و کم کاری از جانب دادستانه پس سکوت شما نشانه چیست؟

در جریان این موضوع نیستم. عوامل ما فقط سایت رسمی پدیده و کانال رسمی پدیده هستند و لاغیر.


۳۶- چرا قسمتهای مجوزدار نیمه تمام مثل پارک آبی,آکواریوم,شهربازی رو نمیدین سرمایه گذار بسازه بصورت مشارکتی آیا این فرضیه پیش نمیاد هیت مدیره بخاطر سود فراوان این قسمتها نمیخواد شریک بگیره ومنتظر کنسرسیوم هست وآیا این اتلاف زمان به ضرر سهامداران نیست تا تایید کنسرسیوم ودریافت وام ؟؟؟

قطعا برای این بخشها به دنبال سرمایه گذار بودیم و هستیم. اما جذب سرمایه گذار در شرایط فعلی پدیده خیلی سخت است

کوروش۹۴

به هر حال حرفهای تکراری مقدم,چاره ای جزپاسخگویی باقی نمیگزاره, هشدار میدم به هموطنان مالباخته,خطرناک ترین جمله و رندانه ترین شیوه را مقدم برای بار چندم بیان کرد و دارن زمینشو فراهم میکنند,قیمت روبازار تعیین میکنه ,یعنی پولتون به زیر یک دهم میرسه و هیچ اعتراضی نمیتوانید کنید و جا انداختن جرایم زوری با شیوه ای رندانه و همسو نشان دادن با مالباختگان قسمت دوم این نقشه شوم هست , اهم موارد گفته شده توسط مقدم به این شرح است,ارگانها جرایمشونو تونستن تثبیت کنند,جرایمی که قبلا وجود خارجی نداشت و در توطعه ای هماهنگ توسط دستگاهها و ارگانها طی دو سال کشمکش فرسایشی با مردم شریف و زحمتکش,پیروز شدند و حرف ناحق خود را به کرسی نشاندند,این پاسخیست آشکار به اون دوستانی که دنبال مقصر هستند و میگن فلان قوه یا دستگاه یا شخص مقصر اصلیست,اینها همه تو یه مجموعه هستند و همگی با درجاتی مقصرند,در ادامه میزان هم به پولش میرسه,طی جابجایی وام و رفتن املاک پدیده تحت وثیقه بانک صادرات, املاکی که باباطل کردن تعهدنامه های قانونی ازدست مردم خارج و جاش سهام بی ارزش جایگزین شد,املاکی که باید فروخته میشد و طی دو سال با انواع حیل و ریا و زور و پشتیبانی عده ای از سهامداران تونستند از چنگ مردم در بیارن وهیات تسویه تشکیل ندن,به زودی فرق هیات تسویه چند ساله و سهام دوزاری مشخص میشه,پس همه به پولشون رسیدن و این سوال اساسی شکل میگره که پول مالبختگان واقعی که هسته اصلی جریان حق طلبی طی این دوسال بودند و مرارتها کشیدند چی شد؟؟؟؟؟؟؟ مقدم جواب این سوال رو هم داده ,اتاق مبادله سهام محلی عجیب که تا حالادر هیچ جا وجود نداشته و قراره مسیر بازگشت پول مالباختگان بشه اما در حالی که ۲ سال ارگانها یه لحظه هم پاشونو از رو خرخره مالباختگان بر نداشتن تا موفق به این دزدی بزرگ شدند,جناب مقدم میگه تو قیمت سهام ما دخلی نداریم و بازار تعیین میکنه,و وقتی با نگرانی این سوال میشه که سرمایه گزاران تو صفتون کجان؟؟؟؟؟,میگه در عمل کسی نیست چون شما به حق رفتید و فقط ابراز کردید که حقمونو خوردن همین!!!! عین همینو استاد مقدم یعنی استاندار هم در مورد میزان میگفت چه شباهتی!!!!!!!!,در ادامه با کاریکاتوری از کارهای پهلوان سعی در رشد و شکوفایی پدیده دارند که واقعا این چنین نیست و خودشون بهتر میدونند و گاهی تعارض در پاسخگویی به سوالاتشون از همینجا ناشی میشه, وقتی میگه کسی نمیتونه تو این شرایط سرمایه گزاری کنه,چرا عامل اصلی رو که خود ستاد تدبیر هست رو نام نمیبره و میگه فریاد حق طلبی مردم باعثسش هست!!! از اینجا باید نیت این افراد رو خوند,باورشون نکنید,خودش الان بزرگترین اعتراض نرم و مقاومت منفی است,این اتاق در عمل با زمان پهلوان بعد هجمه هیچ فرقی نداره وفقط تغییر نام داده ,و کلا این حرفها سیاست در باغ سبز نشان دادن است,این سیاست شاید قبل از هجمه در زمان پهلوان خوب جواب میداد, اما تجربه نشون داده با ریختن دیوارهای اعتماد و آشکار شدن پدیده واقعی,این حرفها پشیزی نمیرزه,این اتاق شر مطلق برای مالباختگان و اتاق گاز سرمایه های اونهاست و فعلا با مقاومت به حق بورس پا نگرفته,میخوان موضوع رو به دست خود مالباختگان تموم کنند ,همه جرایمرو بگیرند و پهلوان و دارو دستش هم تو هولفوتونی و مالباختگان هم ارزش سرمایشون بشه یک دهم و پرونده بسته.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *