استاندار: پدیده باید بدهی‌های خود را از محل ارزش افزوده حاصل از تکمیل پروژه‌ها بپردازد

استاندار: پدیده باید بدهی‌های خود را از محل ارزش افزوده حاصل از تکمیل پروژه‌ها بپردازد

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ارایه تسهیلات کنسرسیوم بانکی به مجموعه پدیده تاکید کرد: شرکت پدیده از این تسهیلات بانکی باید فقط در جهت تکمیل پروژه‌های خود استفاده کرده و پدیده باید بدهی حواله‌های صادر شده را از محل ارزش افزوده طرح‌های خود بپردازد.

علیرضا رشیدیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان، با اشاره به حواله‌های صادر شده پدیده گفت: این مساله در کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده شاندیز در حال بررسی است و هنوز به جمع‌بندی نرسیده است.

وی ادامه داد: وزیر کشور هم در خصوص مساله حواله‌های صادر شده توسط پدیده شب گذشته دستوری مبنی بر تعیین تکلیف فوری وضعیت ۶۳ هزار ۵۲۵ نفر از دارندگان تعهدنامه شرکت پدیده شاندیز را داده است.

استاندار با بیان اینکه شرکت پدیده حتی توان پرداخت مطالبات شهرداری را هم ندارد، گفت: تمام کمک‌ها و امکانات مالی مجموعه پدیده که از محل کنسرسیوم بانکی حاصل ‌می‌شود، فقط باید برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره این مجموعه استفاده شده تا پس از بهره‌برداری از آن و دست‌یابی به ارزش افزوده، از محل همین ارزش‌ افزوده‌ها این بدهی‌ها را پرداخت کند.

رشیدیان تاکید کرد: بنا نیست پدیده تسهیلاتی که دریافت می‌کند را توزیع کند. این تسهیلات باید صرف تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره شود و از طریق آن ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌شود، مطالبات مردم پرداخت شود.

روز گذشته وزیر کشور گفته بود: براساس اطلاعات دریافتی و متعاقبا بررسی‌های اولیه و برگزاری جلسه‌ای چند ساعته با مدیرعامل شرکت پدپده شاندیز در روز گذشته مشخص گردید که در بازه زمانی خاص آذر ماه سال ۱۳۹۳ لغایت بهمن ماه سال ۱۳۹۴، شرکت پدیده شاندیز اقدام به خرید سهام متعلق به تعداد ۶۳ هزار و۵۲۵ نفر از سهامداران آن دوره که حدودا معادل ۴۷ درصد از کل سهامداران آن برهه برآورد می گردد، نموده است و در قبال آن، برگ تعهد مشخصی را با در نظر گرفتن ۳۰ درصد سود سالیانه و در سررسید ۸ ماهه، در اختیار فروشندگان سهام قرار داده است و شرکت به دلیل شرایط ویژه‌ای که تاکنون داشته، موفق به تسویه حساب با این گروه از هموطنان عزیز نشده است.

کوروش۹۴

به چند ساعت هم نگذشت که استاندار پاسخ مارو داد!!!!!!مشخص بود اینومیگه!! اصلا حرکت رحمانی فضلی خنده دار بود!!! دوسال استاندار مشهد چه کار کرد برای تعهدانامه که الان کنه!!! بعد دوسال برگشتیم سر خط,خیلی قضیه سادست و یه جواب بیشتر نداره,۸۵ درصد سهام به ارزش حدودی ۸۰۰۰ میلیارد تومن برای تسویه با مردم پول نقد رایج مملکتی نیاز است که این رقمی معادل بخشی از بودجه مملکت است که اگر اینگونه هجمه نمیشد مسلما کار به این ارقام نمیرسید و نابودی برند پدیده باعث و بانی این فروپاشیدن و ارقام اینچنینی بود,بر فرض مثال اگر همون اویل در زمان پهلوان و ثروتی که مشتری آوردند و ۱۵۰۰میلیارد تومن میخواست وارد کند, همین رحمانی فضلی و دارودسته اش به گفته خودش,مانع آن به خاطر سند و گرفتن جرایم نشده بودند ,میشد اعتماد رو به صورت نسبی برگردوند و به هر حال کار به افت یک دوازدهمی قیمت نمیرسید!! یعنی قیمت سهام شد ۸ درصد قیمت اولیه و با ادامه شاید کمتر هم میشد,تقریبا قیمت صفر شد!!! و این بی سابقه بوده و جز با بی لیاقتی حاصل نشده این فاجعه اقتصادی,حالا داستان رو ارجاع دادن به یکی از مسببین اصلی یعنی استاندار!!! هموطنان مالباخته,این روش روش گیتی پسند است,گیتی پسند شرکت تولیدی بوده و مقداری از بدهیهاشم رو پرداخت کرد اما معادل اونها در این سالها دیرکرد براش جمع شده و انگار که پرداختی نداشته!!! از طرفی درصدی از وامرو هم بهش دادن,پدیده هم صد درصد در همون راه است و از روز اول گفتم و باز هم میگم,راه راه گیتی پسند و نتیجه فاجعه بار تر خواهد بود,یک آن به این جمله دقت کنید,پدیده به ارزش افزوده برسد تا تسویه کنیم؟ آخه کی بعد چند سال؟ کی بسازه با کدوم پول؟؟؟؟؟؟ مالباخته ها دارن راه گیتی پسند رو میرن,جز مزایده راهی نیست,تبعاتش زیاده و کار قوه قضاست که بی خیالش شده!!! با مزایده ۸۰۰۰ میلیارد تومن احتمال داره طی چند سال برگرده دست مردم,اگرم راست میگن ,سرمایه گزاران عمدشون بیان سهم مردم رو که اکثرا فروشندن بخرن, چرا میگم نمیخرن اینهمرو؟اگر چنین نیست,مزایده بزارین,سال دیگه هم همینه,سال بعدشم همینه,کار دولتی به سرانجام نمیرسه,بانک بیاد وام بده و مدیر دولتی بسازه؟؟؟؟؟؟؟ شاید توده سال بشه!!! اما طبق برنامه و یک سال نه,خودشون هم میگن بااین وضع ۵ سال ,اما شما برو بالا ده سال!

ناصر

بابا بعد از دوساله منه تعهد نامه دار بدبخت، زجر کشیده باز استاندار ومدیرعامل پدیده میگه بایداز ارزش افزوده ایجاد شده به پولتان برسین.جمع کنین این بساط خیمه شب بازیمون.اخه بازی با اعصاب مردم تا کی؟

ناصر

آقای شوشتری من دیگه مستاصل شدم دوسالم بیشتر گذشت دیگه تحملم تمام شده توروخدا به دادم برسین، التماس میکنم پول منو بدین؟وگرنه شما مسئول زن وبچه من هستید آگه اتفاقی برای من بیفته!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *