شوشتری: پایان کار مجموعه عظیم تجاری و اداری پدیده شاندیز اخذ شد

شوشتری: پایان کار مجموعه عظیم تجاری و اداری پدیده شاندیز اخذ شد

مدیر عامل گروه شرکتهای پدیده شاندیز اعلام کرد: پایان کار مجموعه عظیم تجاری و اداری پدیده در شاندیز اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل شرکت پدیده، دکتر محسن شوشتری با بیان این خبر گفت: با صدور این پایان کار، اکنون می توانیم برای صدور اسناد مالکیت بخشهای اداری و تجاری پدیده اقدام کنیم.

وی اظهار کرد: مجموعه پدیده در شاندیز بیش از یک میلیون متر مکعب زیربنا دارد که شامل بخش های مختلفی است و با مصوبه ارزشمند ستاد تدبیر در یک دی ماه و بعد از جلسات پر فراز و نشیبی که با شهرداری داشتیم ثمره ای حاصل شد که برای سهامداران و سرمایه گذاران در پروژه شیرین خواهد بود و باعث خواهد شد تا هیات مدیره بتواند سایر اقدامات را برای پیشبرد و تکمیل پروژه طبق مصوبات قبلی ادامه دهد.

شوشتری تصریح کرد: با توجه به صدور پایان کار برای بالغ بر ۵٢٠ هزار مترمربع زیربنای مرکز خرید و ٣٢ هزار مترمربع فضای دو ساختمان اداری مجموعه پدیده در شاندیز، اکنون می توانیم نسبت به اخذ اسناد مالکیت مجموعه اقدام کنیم که باعث جذب سرمایه گذار خواهد بود که از جمله این سرمایه گذاران، کنسرسیوم بانکی است.

مدیر عامل شرکت پدیده شاندیز با تقدیر از تلاشهای وزیر کشور و معاونین اقتصادی و عمرانی ایشان اظهار کرد: وزیر کشور برای این موضوع زحمات زیادی کشیدند و اوج اقدامات و تلاش ها نیز با حضور جناب آقای دین پرست صورت پذیرفت و من به زعم خودم از ایشان، استاندار محترم خراسان رضوی، شهرداری شاندیز، اعضای ستاد تدبیر و همچنین کارگروه ویژه وزارت کشور تقدیر و همچنین از پشتیبانی گرم سهامداران تشکر می کنم.

وی درباره تعامل پدیده و شهرداری شاندیز گفت: وقتی شهری پویاتر باشد شهرداری هم برای تامین منابع خود می تواند برنامه ریزی بهتری انجام دهد. قطعا پویایی مجموعه پدیده باعث پویایی شهر شاندیز و شهرداری این شهر خواهد شد.

شوشتری بطور مثال با اشاره به هزینه میلیاردی برای برند پدیده گفت: برند پدیده شاندیز، آورده و سرمایه ای برای شهر شاندیز هست. خدمات متقابل پدیده و شهر شاندیز نسبت به هم به هیچ وجه قابل انکار یا کوچک شماری نیست.

وی در خصوص گامهای بعدی هیات مدیره برای حل مشکلات پدیده عنوان کرد: ما کنسرسیوم بانکی را همزمان با بحث شهرداری پیگیری می کنیم و بدین منظور، امروز جلسه ای نیز با بانک صادرات به عنوان بانک عامل کنسرسیوم برگزار شده است که امیدواریم هر چه زودتر نتیجه قطعی حاصل شود.

شوشتری با تاکید بر اینکه پدیده یک پروژه شاخص در حوزه مشارکت مردمی است، تصریح کرد: باید برای حمایت از اقتصاد مقاومتی در جهت احیای فرهنگ مشارکت مردم کمک کنیم و مصداق این امر، در پدیده متجلی است. قطعا احیای مشارکت اقتصادی مردم در پروژه های کلان تاثیرات بسزایی در روند توسعه اقتصاد کشور خواهد داشت چرا که اگر ما اقتصاد قوی داشته باشیم می توانیم در دنیا سر بلندتر کنیم.

کوروش۹۴

وقت این رسیده که ارگانها بایت این پیروزی به هم تبریک بگن!! وقتشه از استاندار مردمی مشهد تقدیر کنند!!! واقعا روز پیروزی شهرداریست,کی به خواب هم میدید۴۰۰ میلیارد تومن سهام+ ۵۰۰ میلیارد از املاک پدیده نصیبش بشه ؟ اونم با منت!!!نماینده مقصودی گفت این جرایم غیر شرعیست,شاید یک دهمش سهم اینها بود در این شرایط!! آخه در شرایطی که شرکت راکد است و عملا سوخت این دوسال از همین داراییهای پدیده کسر شده,چطور ارگانها حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومن از داراییهای پدیده که بیش از ۲۰درصد ارزش کل پدیدست رو صاحب شدند؟؟؟؟ شرایط رو طوری درست کردند که اخذ جرایم رو قانونی و در جهت خواست مردم نشون بدن!!! کاری کردن مردم برن دمه در شهرداری و بگن جریمه کن پدیدرو!!! از این خباثت بیشتر دیدید؟ از این بیشتر فریب مردم واستفاده از استیصال اونها وجود داره؟؟؟؟ الان با اون روزی که بیانیه کذایی شهریور ۹۴ به نفع ستاد تصویب شد هیچ فرقی نداره,به شخصه باور نداشتم اون بیانیرو چون بدون سرمایه گزار ادعایی استانداری دو زارم نمیرزید و چقدر دوستان میگفتند که این بار فرق داره و استاندار داره میگه!!!!!!! دروغ هرچه بزرگتر ,باورش ساده تر!!! و مشخص بود دارن دروغ میگن و سرمایه گزاری در کار نیست,الانم جز ثبت هزینه ده برابری برای جواز ثمری برای مالباختگان نداشته!!!! تا دیروز مقدم میگفت جای بدون سندرو نمیخرن که بفروشیم و پول شما رو بدیم و البته همون جا این سوال مطرح میشد که چطور بدون سند ملکرونمیخرن ,پس روچه حسابی میگید تو اتاق سهامرومیخرن!! فرقی مگه میکنه؟ جز اینکه سرمای هگزاری برای اتاقتون جز خود مردم نیست!!!!!حالا الان که سند هست,چرا مقدمات مزایدرو فراهم نکردید تا طی زمان عادلانه همه بتونند خارج شوند,برند پدیده نابود شده و مهمتر از اون اصل مردمی بودنش رفته زیر سوال ومردم نمیخوان تو این گرداب بمونند ,و جای دولتی به ثمر نمیرسه,شما بزرگترین حرکت مردمی را با نابخردی و طمع,به زمین زدید,مالباختگان بدونید دارن دروغ میگن به شما!! هیچ سرمایه گزاری برای خرید سهام ۵۰۰۰ تومنی از شما وجود نداره!!!!

کوروش۹۴

امیر,فکر کنم منظورتون من هستم!!! اولا مطالبی که میگم رو اکثر مالباختگان هم بهتر میدونند و هم بهتر میتونند بیان کنند!!! ونظر یکشخص نیست,بارها گفتم خودمو سخنگو و زبان حال اونها میدونم!!! صدای منکوب شده یه هموطن مالباخته که دلش به این حرفا خوشه!!! همین!!!جمله خودتون پاسخ خودتون است!!! آخرش معلوم میشه و اگریک درصد بیان و ۵۰۰۰ بخرن چی دارم که بگم !!! این همه دروغ و بد عهدی کردن اون وقت من چی دارم بگم!!!!!این آخر کی هست؟؟؟ ۵ سال دیگه بیان ۵۰۰۰ بخرن با هزار تومن امسال فرقی داره؟ ۱۰ سال دیگه چی؟ اونم میتونه آخر باشه دیگه!! ما بحثمون الان است وبعد از دو سال و اینکه عدالت بین همه رعایت بشه ,شما قبلا هم چند باری طرح موضوع کردی که کسی که دیرتر خریده باید دیرتر خارج بشه,صد درصد درست میگی,اما اینا که تو اریکه یا توهمون مشهد یا توهر شهری نشستن روز آخر سهام ۱۲۰۰۰ خریدن و چند ماه بعدش به خاطر بی تدبیری ستاد و ادامه اشتباه همون راه گذشته در زمان پهلوان,قیمت سهام به ۱۰۰۰ رسید و عده ای فقط تونستند اونو بخرند و بسیاری از مالباختگان اگر هم میخواستند دیگه توانشو نداشتند بخرن!!! آیا زودتر از اون ۱۰۰۰تومنی خرید نکرده بودن!!!! بازی قمار که کسی نیومده بود !!! مامیگیم حالا که شرایط شرکت عادی نیست کاری کنند همه در یک موقعیت قرار بگیرند تا عدالت بعد دو سال اجرا بشه,راحشم خرید سهام ۵۰۰۰ تومن هست,مقدم میگه اگر همه بفروشن ,افت قیمت داریم,یعنی عده ای با همین افت میتونند با سود خارج شوند و عده ای مجبور به اسارت در پدیده هستند,در ضمن خود شما میگی یک درصد اومدن و ۵۰۰۰ خریدن همین فردا!!! من دارم از ۹۹ درصد حرف میزنم!!! اون اولها دوست داشتم حرفام ونظراتم نقض بشه,اما نشد که نشد!! اینا ناشی ازهوش اقتصادی و از این داستانها نیست,که اگر هوش اقتصادی خاصی داشتم ,الان وضعم این نبود و تو این گرداب نبودم !!!! ناشی از نوعی از دیدگاه هست که جواب داده تا الان و تونسته اکثر وقایعرو پوشش بده,طبق همون دیدگاه که در مورد بیانیه هم داشتم, دارم زنگ خطر رو برای مالباختگان به صدا در میارم,خروج اکثریت وموندن اقلیتی بزرگی برای زمانی نامشخص در راه است!!! در ضمن ما با یه مشت آدم دروغگو روبرو هستیم,منطق حکم میکنه باهاشون از در صلح در بیایم تا بیشتر بچاپنمون یا در حد توانمون جلوشون دربیایم؟؟؟؟ اگرم اومدن به قول شما در زمان کوتاهی ۵۰۰۰ خریدن,من چی میگم؟؟؟میگم خوشحالم ,هم برا خودم و هم برای سایر هموطنان و تا اون روز تحلیلم اون بود و پیش بینیهای اقتصادی و سیاسی در آنی بر عکس میشه و خوشبختانه برای من هم بر عکس شد ومعجزه شد ومالباختگان از گرداب نجات یافتند و برای اونا که زندگیشونو همه جوره باختند متاسفم!!! اما تا اون روز همینارومیگم,مگه عکسش ثابت بشه,اینا با دروغ و دونگو و ریا سرشته شدن ,ما زورمون نمیرسه وگرنه حرف نمیزدیم فقط!!!!

امیر

دروغ و بد عهدی کجاست. پروژه ای که مجوز نداشت در هیچ حالتی را هیئت مدیره چه کار میخواست بکنه. فقط اومد دمشون گرم با زور و …. مجوز گرفت تا مردم پولشان را بگیرن. مردمی که مثل من گول …. خورده بودن. حالا برادر من چه زود چه دیر ، سهام بورس هم همین است. کالسیمین را پارسال میخریدی ۲۰۰ امسال برج ۱ هم ۱۸۰ ولی برج ۴ شد ۲۰۰ و ۱ ماه بعد ۴۰۰ . خب چه فرقی داره؟؟؟؟ سرمایه گذاری معلوم نمیکنه کی چقدر سود میکنه کی چقدر ضرر؟؟ اصلا سرمایه گذاری یعنی سود یا ضرر . انشاء اله که همون اول بیان ۵۰۰۰ تومان بخرن. شما هم دعا کن.

حبیب ملت

با سلام خدمت هموطنای خوبم سهامداران محترم و مظلوم پدیده قبل از این خدمتتون عرض کنم اونای که پشت پرده هستن هیچ وقت ضرر نمی کنن چرا تواین ۲سال دولت یکنفر!؟حتی یکنفر از سهامدارا رو بعنوان نماینده قبول نکرد !؟این یه بازی که از سال ۸۳ برنامه ریزی کردن وخوب هم برنامه ریزی شده بود چون میدونستن مردم دیگه به بانکها وبورس اعتماد ندارند این نقشه رو کشیدن تا جیب مردم خالی بشه !؟سهامو با کمک صداوسبما تبلیغ کردن وبه قیمت ۱۲۰۰۰تومان رسوندند !؟تا اونوقت دستگاههای نظارتی کجا بودند!؟دادستان کجا بود !؟ جهاد کشاورزی کجابود که حالا یک شبه پیدا شد!؟ بعدسهامو ۱۲۰۰۰به مردم فروختندوپولشون روکشیدند بیرون !؟ این وسط کی ضرر کرد ممممرررررردددددم !؟بعد شروع کردن به سهامهارودونهای ۲۰۰۰یا ۳۰۰۰خریدن !؟ باز کی ضرر کرد !؟مممرررددددمممم !؟سود پولاشون ۴برابر شد!؟باز کی ضرر میکنه مرررررردم!؟۲سال بااین پولهاعشق کردند وسودشو بردن در حالیکه مردم بیچاره تو رکود بودند وبدبختی بازیگرای پشت پرده با پولهایی که نقد کرده بودند لذت شو میبردند!؟املاک پدیده برا کی میمونه وصاحباش که میشن !؟ باز پشت پرده ایها که دوباره جای اختلاسهای ۳۰۰۰میلیاردی و۸۰۰۰میلیاردی از بانکها با پول مردم پر میشه!؟این وسط کی چکش برگشت میخورد !؟ کی خونشو باید میفروخت !؟کی باید میفتاد زندان !؟مممممرررردمممم !؟ حالا دوباره همه چیز یکشبه درست میشه !؟دوباره سهام به ۱۵۰۰۰یا ۲۰۰۰۰میرسه !؟ دوباره پولا بیرون کشیده میشه ویک عده دیگه از مردم بد بخت میشن ویک عده دیگه هم پشت پرده به این مممرررررددددم بیچاره !؟وساده لوح !؟می خندند

کوروش۹۴

جناب امیر,پدیده از اول قرار بوده یک مجوز اولیه با حداقل داشته باشه و طی توافقات مسوولین اون موقع از شهرداری تا استاندار وقت,بعد اتمام کار بشینن برای مبلغ مجوزات چونه بزنن!!! چون وقتی تمام میشد توان پرداخت داشت,این به معنای کتمان اشتباهات پهلوان وقیمت حبابی نیست که قبلا بارها اشاره کردم,فقط بحث مجوز است,خوب اینا یه دفعه وسطش زدن زیر کاسه وکوزه وتوافق رو نقض کردن!!! از ترس اینکه مبادا آخرش سرشون بی کلاه بمونه و دهها دلیل دیگه که بارها بحث شده ,اومدن از یه پروژه راکد حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومن جریمه خواست کردن!!!البته به جز سود میزان!!! وبعدشم شوشتری در حرکتی خنده دار هی به این و اون داره تبریک میگه شما میگی اینا اومدن مجوز گرفتن,خوب به چه قیمتی گرفتن!!!! ۴۰۰ میلیارد فعلا اول کار و بعد ۵۰۰ میلیارد ملک برا شهرداری!!! خود مقصودی میگه اکثر این رقم غیر شرعیست!! اصلا تابلو است!! کل پروژه خودشون میگن حدود ۹۵۰۰ میلیارد تومن میرزه با سهام ۴۹۸۵ تومن,اونوقت ۲۰۰۰میلیارد تومن شهرداری و جهاد وفاضلاب وتامین اجتماعی و بقیه!!! به جز دیر کرد میزان,یعنی بیش از یک پنجم ارزش ملک هزینه جواز!!! یعنی یه ساختمونی که ساخته شدش ۵میلیارد تومن میرزه , ۱ میلیارد تومن هزینه جواز !!! در حالی که زیر ۵۰۰میلیون جوازش میشه و در خوشبینانه ترین حالت,دو برابر مردم رو تیغ زدن!! اونم به بهای رکود کار!!!! در مورد بورس گفتید,این حرف هیات مدیره هم هست,حرف استاندار هم بوده و هست!!! شما سهام خریدید و ریسک داره این کار!!! اولا که مردم سهام غیر بورسی خریدن نه بورسی پس از قوانین بورس تبعیت نمیکنه,با حمایت مسوولین و صدا سیما هم بوده,جواز ابتدایی هم داشته و اگرم نداشته مسوولین باید جورشوبکشن نه ریسکش برای مردم باشه!!! اینجور جا افتاده بود که داری ملک میخری نه سهام,یعنی پشتوانه ملک بوده و وقتی شرکت خوابید باید طبق قانون تجارت میفروختن املاکرو و بین همه تقسیم میکردن که در حالتی استثنایی پدیده داراییش بیش از بدهیش بود و از این فرصت طلایی استفاده نشد ,و ستاد دو سال رو سوزوند و الان در حرکاتی ژانگولر وار داره هر روز مجوز صادر میکنه!!!اگرم بگیم نه,این سهام مثل بورس هست,بورس حساب و کتاب داره!!! چرا سهام بورسی تلقی بشه و ریسک داشته باشه,اما در مقابل مزایای سهام بورسی رو نداشته باشه!!! همه اون سهمهایی که شما گفتی ,سهامدار عمده داره و یه جاهایی حمایت میکنند,از اونور نقدشوندگی دارند معمولا,و معمولا یک سهم از ۱۲۰۰۰ به ۱۰۰۰ نمیرسه!!! در بدترین حالت ۵۰ درصد افت میکنه که هم میشه فروخت و نقد شد و هم این احتمال وجود داره در عرض چند ماه به قیمت سابق یا به قول شما دوبرابر برگرده!!! سهامدار عمده مهمترین رکن است که پدیده بی بهرست!! آیا توبازار بورس هم سهمی مدت طولانی بسته میشه؟بله,مثلا سهمی به اسم حتاید,یک سال بسته شد ,اما بعد از بازگشایی,سهامدار عمده ازش حمایت کرد و تا ۲۵ درصدمعادل سود بانکی لااقل,سهم رو در عرض چند روز حمایت کرد تا اونایی که میخوان بفروشن و بیرون بیان و از عرف بازار بیشتر ضرر نکنند!!! الان چی؟ بعد دوسال به شماقول میدم تمهید خاصی ندارند و وقتی مقدم میگه بازار تعیین میکنه و اگر بفروشید افت سهام در پیش هست,یعنی در حد و اندازه پدیده سهامدار عمده ای ندارند یا اصلا نمیاد !!! و اونارزش رو براش متصور نیستند چون برندش نابود شده!!!!

قیامت

سلام
هم وطن ارجمند جناب اقا کوروش۹۴ و دیگر سهامدارهای عزیز
من فکر میکنم اگر سهامداران روشنفکر پدیده اتاق فکری تشکیل بدهند و با هم همفکری و چاره جویی نمایند میتوانند تولید راهکارهایی قوی و نافذ داشته باشند بگونه ای که مسولین گریزی برای همکاری و انتخاب یکی از راه حلهای مطروحه نداشته باشند هر چند به اشکالات سیستم واقفم اما فکر میکنم میتوان ….
نظر شما چیست؟

کوروش۹۴

جناب قیامت,قبلا این مسیر طی شده!!! جواب نمیده,تو سایت بورس بازان وجاهای دیگه,چند نفری کاندید شدند, فردای اونروزی که یکیشون انتخاب شد ,سهامداران اعتراض کردند که این اونی نیست که ما فکر میکردیم!!! یک روز هم نشد!!!سهامداران پدیده از یه جنس وقماش نیستند!!! یه مثال ساده,همین الان شما و یه عده دیگه از دوستان و سهامداران کلیات مطالب من و یا کسانی که تو همین مایه ها مینویسن رو قبول دارید ,چون حتما شرایطمون نزدیک به همه!!! اما بسیار هم مخالف اینگونه نظرات هستند و ستاد رو به ما ترجیح میدن!! حرفی نیست,همه آزادن!! و هر کی در جهت منافع خویش,مشکل اینه منافع همه در یک مسیر نیست که با هم جمع شن و اتحاد داشته باشن,پدیده آش شله قلمکار عجیبیست!!! پیچیدگی خاصی داره!!! فقط خرید سهام۵۰۰۰ تومنی اونو رفع میکنه که چون چنین چیزی در کار نیست,حرفو حکایت جاشو پر کرده و گرنه اصلا حرفی نیست , اگر بحث سپرده گزاری بود ,شرایط بسیار نزدیک تر بود به هم,اما الان یکی تواریکه یکی سهام ۱۲۰۰۰ تومن خریده روز آخر,۶ ماه بعدش یکی توشاندیز ۱۰۰۰!!!! الان اومدن گفتن اینا برابر هستند و شرکت میگه این مساله مربوط به قبل هست و طرف راضی بوده و به این قیمت فروخته!!! وقتی میگیم چرا گزاشتن قیمت به یک دوازدهم برسه و این نوعی قمار تلقی میشه و اشتباه بوده,میگن ما که نبودیم ,سهامه دیگه!!!!! شانس و ریسک داره یا ازاین جور اراجیف میگن,خوب چگونه این افراد با هم متحد شن یا حتی دور یه میز بشینن!! هیچ کدوم تقصیری ندارن و یا حقی نسبت به هم قانونا ندارن, حالا عرفا و شرعا ممکنه نظرات دیگه ای مطرح شه که شخصیست و ارزش قانونی نداره!!!!ناخواسته دشمن سرمایه همدیگه هستند,اصلا یکی از موانع رفع موضوع همین تفاوت شدید شرایط است,اما در این بین تنها حرکات عملی همون تجمعات هست داره توسط بچه های مالباخته تهرانی انجام میشه,هیچ کاری در برابر اینا نمیشه کرد,قلم و زور در اختیارشون هست,تنها مشعل روشن حق طلبی همین تجمعات است ,که ضمن تشکر از دوستان اما به خاطر همون تفاوت دیدگاهها از یک طرف و سرکوب و ریا از طرفی دیگه از اول اونی نشد که باید!!! تجمع قاونی حق مردم بود که ازشون دریغ شد ورحمانی فضلی اومد به دروغ گفت ما کاری نداشتیم!! پس تهدیدات دادستانی و ضرب و شتم مردم در مشهد چی بود؟ همون چند صد نفر هم که جیگر داشتن و دل بزرگ بودن دیگه نیومدن!!! الان یک سالونیمه مشهد که کانون اصلی ماجراست ساکته!!! مال و امول مالباختگان در شاندیز غارت میشه و برای هم تعارف تکه پاره میکنند و استاندار ۴۰۰ میلیارد تومن سهام پدیده به شهرداری رو بی ارزش میدونه ومیگه پدیده پولی به شهرداری نداده و اون وقت همه چی در سکوت است در مشهد!!! اتاق فکر سهامداران پدیده باید در اریکه برپا بشه تا نتایجی بهراه داشته باشه ,این جملرو بعد دوسال باز تکرار میکنم ,این مسیری نیست که از آرامش بگزره!!!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *