پرسش و پاسخ سهامداران و روابط عمومی پدیده شاندیز

پرسش و پاسخ سهامداران و روابط عمومی پدیده شاندیز

سوال:
سلام خدمت تمامی مدیران زحمتکش پدیده… سوالی داشتم لطفا پاسخ بدین… بدهی به شهرداری چطور پرداخت میشه؟ بهتر نیست با تلفیقی از سهام و ملک(بیشتر ملک باشه) این کار صورت بگیره؟ در این صورت میتونید با مابقی سهام طلب صادرات رو پرداخت کنید و بدین طریق هم بدهی ها پرداخت میشه و هم بانک صادرات بزرگ ترین سهامدار دارای نقدینگی خواهد شد که این میتونه در روند جلوگیری از افت قیمت سهام و حتی رشد آن اثر بذاره… از طرفی شهرداری هم سهامداره و کمک شرکت خواهد کرد… ممنون

پاسخ:
توجه شما را به مصاحبه مدیر عامل پدیده شاندیز در این باره جلب می کنم


سوال:
سلام
۲۰۰هزارمترمربع از ۱.۱میلیون مترمربعی که از شهررویایی پدیده هنوز مورد تایید استاندار نیست شامل کدام کاربری میشود؟
لطفا نگذارید به بلندترین آسمان خراش ایران آسیب برسد و با همان ارتفاع ۲۵۰متر بسازید.
تکلیف کسانی که واحدهای بال مسکونی برج را خریداری کردند چه میشود؟
آیا واحدها مثل وعده داده شده مبله هستند؟(البته درقدم اول بگید اصلا تکمیل میشود؟)

پاسخ:
ما تلاش میکنیم مصوبه شاک را اصلاح کنیم و در غیر این صورت وفق قانون و قرار داد برای این افراد اجرا می شود. سیاست ما برای تکمیل پروژه جذب سرمایه گذار است.


سوال:
سلام خسته نباشید. توروخدا جواب سوال من رو بدید. ما که تعهدنامه را به سهام تبدیل کردیم وقتی اتاق مبادلات سهام باز شد حتما برای فروش سهام خود باید به مشهد مراجعه کنیم؟؟؟؟؟؟ واقعا این امکان برای ما که در شهرستان هستیم ممکن نیست. چه از لحاظ هزینه رفت و آمد و چه از لحاظ وقت و مسافت. توروخدا جوابم رو بدید. یا توروخدا یک فکری بکنید که بتونیم به صورت اینترنتی هم سهام خود را بفروشیم.

پاسخ:
در صورتی که بورس بپذیرد. خیر. نقل و انتقالات در این صورت در دفاتر کارگزاری بورس در سراسر کشور ممکن خواهد بود.


سوال:
سلام
آیا با توافقی که با شهرداری شاندیز صورت گرفته شده است و اکنون شهرداری در کنار پروژه میباشد امیدی هست که طرح اصلی پروژه مطابق با طرح ادکینز مخصوصا هتل ها اجرا شود با تشکر

پاسخ:
شهرداری فعلا بر اساس مصوبه شاک پروانه صادر می کند و اصلاح مصوبه شاک طبق قول قبلی هیات مدیره مورد پیگیری ماست.


سوال:
با عرض سلام و خسته نباشید.
با توجه به اینکه قیمت سهام برای قبل صدور پایان کار بوده، آیا با صدور پایان کار و شناسنامه دار شدن املاک، قیمت سهام رشد نمیکنه!؟

پاسخ:
چرا این امکان حتما وجود خواهد داشت.


سوال:
سلام
لطفا بفرمایید با باز شدن اتاق مبادله چه قیمتی سهام مارو میخرن ممکنه از قیمتی که کارشناسی شده کمتر بخرن؟ آیا مبلغ تعهدنامه به ما پرداخت میشه؟

پاسخ:
پس از گشایش اتاق معاملات سهام در صورت تبدیل تعهدنامه به سهام امکان نقدشوندگی خواهید داشت. قانونا قیمت را هیات مدیره مشخص نخواهد کرد.


سوال:
با سلام و احترام. آقای شوشتری در پیامی به یکی از سهامداران فرمودن بدون رعایت ضوابط قانونی ایجاد اتاق نقل و انتقالات سهام امکان پذیر نمیباشد.لطفا این ضوابط قانونی را برای ما تشریح فرمایید.

پاسخ:
این ضوابط قانونی نظارت بورس خواهد بود.


سوال:
سلام وقت بخیر ضمن تشکر از زحمات شما. میخوام در رابطه با حسابهای مسدودی پدیده و میزان اعتبار در این حسابها بدونم و لینکه چرا بازگشایی نمیشوند؟؟؟؟

پاسخ:
توسط افراد متعدد که از مقام قضایی اجرائیه دارند توقیف است و در حال حاضر امکان رفع توقیف وجود ندارد مگر بدهی افراد پرداخت شود. در ثانی مبالغ موجود در این حسابها بسیار محدود بوده و در صورت رفع توقیف هم آنچنان  دردی را دوا نمی کند.


سوال:
در صورت صدور پایان کار شهرداری تسویه حساب با بانک صادرات برای وام از موسسه میزان چه وضعیتی خواهد داشت وتقریبا چقدر طول می کشد؟

پاسخ:
بر اساس مصوبه ۳۰ مردادماه مقرر شد از محل تسهیلات با نرخ جدید مصوب بانک مرکزی این بدهی تسویه شود که پس از اخذ پایان کار و تجدید ارزیابی وثیقه ها این کار صورت می گیرد.

کوروش۹۴

سوالها از هیات مدیره بسیار تکراری و جوابها نیز مسلما تکراریست,البته هرجی به مردمی که سوال میپرسند نیست,۱۳۰۰۰۰ تا آدم با شرایط و دیدگاههای مختلف,معجونی ساخته اند که نگو و نپرس!!!! اما به شخصه وقتی جواب همین پرسشهای تکراری رومیخونم گاهی خندم میگیره!!! شاید با توجه به دیدگاهم باید برعکس این باشه ,ولی از بس جواب چپکی است,خنده دار میشود!!!! یک مالباخته ای با سادگی وبعضا از سر استیصال سوال میکنه و جواب دهنده ,چیزهاییرومیگه که واقعا خنده دار است!!! مثل اینکه دایما میپرسند ,آیا ما باید بیایم مشهد !!!! وطرف هم دایم میگه نه اینترنتی بفروشید( یعنی مشکل فروش از راه دورتان را حل کرده ایم)!!! و جالبیش اینجاست,مردم از روی صداقت و سادگی که دارن و حرفهایی که اینا مبتنی بر قیمت ۴۹۸۵ تومن زدن,این ذهنیت رو دارن که قراره سهام رو ازشون به همین قیمت که قیمت کارشناسی و زیر کف بازار هست بخرن!!! غافل از اینکه در پاسخها تا به این پرسش مهم میرسیم مرتب جواب میاد ما دخالتی نمیکنیم ,بازار تعیین میکنه ,این نوعی پیش دستی و تکرار اون زمینه سازی برای افت قیمت فاحش پیش روست و یا با نشان دادن در باغ سبز حواله قیمت بالاتر در آینده ای نامعلومرو میدهند!!! در پستهای قبل به صورت کامل توضیح دادم , این اتاق راه حل نجات ستاد و منافع آنهاست نه مالباختگان,آخه یکی نیست به این…..بگه,چرا مردم ساده و شریف روسر کار میزارین؟ چرا از چاله میخواید درشون بیارید بندازینشون تو چاه,چرا ذهنیت بیخود برای یه مالباخته مستاصل میسازین؟؟؟؟اگر قیمت سهام به شما ربط نداره به کی ربط داره؟؟؟ دروغ ازین بالاتر!!!! صد درصد قیمت به پشتیبانی شما مربوط است,شما به عنوان هیات مدیره حافظ قیمت هستید , پس شما چه فرقی با پهلوان دارید؟ اون دستاشوبسته بودن وبا نقشه یک سال وقت مردمرو کشتن تا خود مردم کلک پهلوان رو بکنند و به عنوان ناجی با منت وارد شوند,آخرای پهاوان قیمت به ۱۰۰۰ رسید,فرق شما پس با اون چیه؟؟؟؟ اونکه کاری نمیتونست کنه در برابر کاهش,شما هم که میگید به ما مربوط نیست,پس به کی مربوطه,به شخصه بارها گفتم خواستار ویرانی ونابودی پدیده با این وضع هستم,از روز اولم بودم,اونجوری دیگه چیزی نیست که دروغی باشه و خرابه ها میشه چراغ حق طلبی که هیچ وقت خاموش نمیشه!!!!!! دادستان گفت قیمت ۲۰۰۰,همه فکر میکردن زیر ۲۰۰۰ تو بازار قیمت نمیاد,اومد تا ۱۰۰۰!!! میزاشتن پایینترم میومد,میدونید چرا؟؟؟ چون خیلیا سود پولشون اینجاست,۵۰۰ هم میفروختن!!! ۱۰۰ تومنم میفروختن!!! الانم همونه,در نبود سهامدار عمده همون اتفاق رخ میده,شک نکنید!! حالا اینا میخوان محدودیت فروش بزارن,بازم فرقی نداره,صف بالقوه همیشه در نبود سرمایه گزار عمده وجود دارد, برند پدیده نابود شده و نقد شوندگیش در هاله ای از ابهام است و ۸۰۰۰ میلیارد تومن نقدینگی برای سامان دهیش نیازمند است,از طرفی دولت و ستاد و قوه قضا,کاری کردن,کسی جرات نداره بیاد برای خرید عمده!!!! پدیده دارایی داشت و داره,اما اینا دو سال رو سوزوندند و اجازه نمیدن کسی بیاد جلو,مانع اصلی خود ستاد و قوه قضا بودند,بروند پی کارشان,همین سهامداران با مزایده میتونند به حق خود برسند.

قیامت

سلام خدمت هم وطن و دوست گرامی جناب آقای کوروش ۹۴
ضمن تشکر بابت پاسخ به پرسش و تحلیل خوبتان(به مانند اکثر تحلیلهایی که از شما خوانده ام عموما جامع و واقعی) باید بگویم حتی اگر مردم به پول و سود کامل خود برسند بدلیل تحمل فشار وشوک سنگین بابت بی تدبیری و ضعف عملکرد مجموعه تصمیم گیر در این پروژه سهامداران متوجه بی کفایتی وعدم دلسوزی این گروه مسئول شده اند و طبیعتا این فشارها بنحوی میتواند در انتخابات بسیار تاثیر گذار باشد این دولت عزم حل مساله نداشت که اگر میداشت به سادگی مشکل حل میشد و به خیر دنیا و آخرت میرسید با فرض اینکه و به ظن این دولت، دولت قبل بد عملکرده اما خود اینان که بدتر عمل کردند پس بطبع امکان هیچگونه بهره برداری سیاسی نخواهد بود در حوزه بورس(بعنوان رقیب پدیده)دولت موفق نبوده بیش از ۸۰ نماد بسته اند(طولانی و مساله دار) شپلی آکنتور بانکها و ….
البته این دولت در کنترل تورم و ثبات جو اقتصادی بصورت نسبی و تک بعدی موفق بوده اما بنده ۴ سال پیش هر چند به این دولت رای داده بودم اما از عملکرد بسیار ضعیف و دین آفرین استاندار و مجموعه مرتبط از بابت حق خودم و مردم ناراضی و پرسش گر ابدی حقوق همگان خواهم بود
دوست گرامی با توجه به جمیع موضوعات و نکات مربوط و عمیق نگری شما پیش بینی شما در این برهه چیست آیا گروه سهامداران موفق ترند یاگروه حواله داران؟ یا اینکه فرقی ندارند سپاس و تحسین از بینش واقع گرایانه و مدبرانه شما

قیامت

البته ظاهرا این کار گروه ویژه قصد ورود جدی به موضوع داشته باشد چرا که ظاهرا به اهمیت زمان و ظرفیت این پروژه و سهامداران آن فکر کرده اند و با نوعی عذر خواهی و بیان توجه متفاوت قصد بیان رویکرد تغییر را دارد

کوروش۹۴

با تشکر از جناب قیامت و سایر هموطنانی که توجهی به پستهای من که مسلما خالی از اشکال و دیدگاه شخصی نیست دارند پاسخ به سوالاتتون بخاطر پیش کشیدن مسایل مهم و کلی بسیار طولانی وبعضا تکرار مطالب گذشته میشود و جسارتا سعی در خلاصه کردن مطلب دارم که مسلما گویای پاسخ به تمام ابعاد مطالب مهم شما نمیشود!!!!!در مورد بورس و ضرر سایر رقبای پدیده درست میگید و بهره برداری سیاسی از موضوع پدیده در ابتدای ماجرا بسیار نمود داشت و مظهر فساد ستیزی بود اما با ظهور فسادهای گوناگون و متضرر شدن بعضی از رقبا,این قضیه لوث شده وتنها ویرانیش برای مالباختگان مونده!!! مسلما اگر الان بر فرض مثال!!!!!تمام حق حقوق مالباختگان رو بدن,خواسته بعدیشون مجازات عاملین عذاب دو ساله خواهد بود نه رای به دولت امید!!!!اما خوب نتیجه انتخابات بسیار فراتر از بحث وموضوع ماست,اما در مورد سوال شما در مورد موفقیت تعهدنامه اران و سهامداران, در ابتدا بگم,سیاست ستاد و دولت بنا به دلایل بیشماری که قبلا گفته شده,سهامدار کردن عمومی و رفتن به سمت سهامی عام و غیر قابل وصول کردن تعهدنامه هایست که پاشوخودشون امضا کردند!!! اینکه تعهدنامه ای پرداخت نمیشه تا پدیده ساخته شه وبه سود برسه و اونهم بدون۳۰درصد سالینه,یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مثل این میمونه دستای پهلوانو بستن و گفتن برو پول مردمو بده,اینکاروکردن تا بت پهلوان خرد بشه و اسطورش بشکنه و خود مردم خواهان دستگیریش بشن و موفق هم عمل کردند!!! الانم اول گفتن تعهدنامه ها اصلا معتبر نیست و بعد کاری دارن میکنند که همه تبدیل کنند!!! اکثرا تعهدنامه داران از کسانی هستند که با قیمت بالاتر و دیر تر اقدام به خرید سهام کردند و یا از کسانی بودندکه زودتر به سرمایشون احتیاج داشتند ,پس این قضیه صبر چندین ساله ,پیشنهاد مناسبی بهشون نیست ونوعی اجبار برای تبدیل است!! پس بگزارید اینجور و از دیدگاه خودم سوالتونو بپرسم و پاسخ بدم,کدوم سهامدارها ضرر میکنند؟؟؟؟ بهتره از سود در این شرایط حرف نزنیم,از ضرر بگیم تا در دنیای واقعی حرفی زده باشیم نه رویایی!!! چون خیلیا همین الان ضررشون رو کردند و آسیب مادی ومعنویشون رو دیدن حالا به هر قیمتی که خرید کرده باشن!!!!,میگم بحث چندین لایه داره!!! اما به صورت کلی احتمال ضرر کدوم سهامدارها بیشتره,؟اونایی که از آخر شهریور ۹۳ تاابتدای دی ۹۳ و هجمه ,اقدام به خریدکردند ,سهام براشون بسیار بالاتر از سایرین میفته و احتمال ضرر برای اونها به صورت تصاعدی بالامیره!!این احتمال با دور شدن از شهریور ۹۳ کم رنگ تر میشه ولی از بین نمیره!!! زمان به زودی محدوده مالباختگان واقعیرونشون میده و ظاهرا قراره ماه دیگه اتاق سهام رو باز کنند وانجا مشخص میشه ,حالا شما میپرسی یکی تعهدنامشو نگه داشت چی؟ اولا امیدورایم پول لازم نباشه که اول و آخر متضرر هست ,دوم اینکه بر فرض مثال روزی قیمت به حدی رسید که از ضرر خارج شد,تبدیل میکنه به سهام و فرار!!! اگرم هیچ وقت قیمت به حدی نرسید که تبدیل کنه,آیا امیدی هست شرکت به سود برسه ومثلا بعد چند سال تعهدانمشوبدن؟ بعیده به نظرم!!!وقتی قیمت سهام به حدی نرسیده که این بابا بتونه تبدیل کنه,بعیده به اتمام یا سود رسیده باشه که تعهدنامشو پاس کنند!!!!و پیشگوییش مثل این برنامه های تلوزیونی در مورد فضا میمونه!!!!

آرش دانش مسلک

با سلام . شماره تماستونو می خواستم تا از تعداد سهامم آگاهی پیدا کنم. من حدود ۱۲ میلیون سهام رو قیمت ۷ هزار تومان خریدم. لطف کنید تعداد سهام بند رو بگید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *