گزارشی درباره آخرین وضعیت تعهدنامه داران پدیده

گزارشی درباره آخرین وضعیت تعهدنامه داران پدیده

درست در بحبوحه بحث مشکلات حقوقی سهام پدیده، مدیران وقت شرکت راه حلی کوتاه مدت برای حل موقت مشکل سهامداران به ذهنشان رسید. راه حلی که امروز به یکی از معضلات شرکت تبدیل شده است.

به گزارش اخبار پدیده، آن روزها برگه های تعهدی را مالکان شرکت امضا کردند که در آن مکلف شدند برای فروکش کردن حجم درخواستها برای فروش سهام، پول سهامداران همراه با سود ٣٠ درصد را در یک بازه زمانی شش ماهه پرداخت نمایند. اما هرچه از زمان پرداخت گذشت هیچ راه حلی برای پرداخت پیدا نشد….

اما در هفته گذشته بعد از اخذ پایان کار پروزه مصاحبه ای از سوی معاون اقتصادی وزیر کشور صورت گرفت که در آن آمده بود که اکنون زمان تعیین تکلیف تعهدنامه داران است و این آغاز موج دیگری بود برای حل مشکلات دیگر…

تعیین تکلیف فوری وضعیت تعهدنامه داران شرکت پدیده شاندیز

دین پرست از دستور دکتر رحمانی فضلی به کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده شاندیز، مبنی بر تعیین تکلیف فوری وضعیت (۶٣۵٢۵) نفر از دارندگان تعهد نامه شرکت پدیده شاندیز خبر داد.

بابک دین پرست گفت: بدنبال تعیین تکلیف و تبیین فرآیند لازم به منظور رفع قانونی بسیاری از مشکلات عمومی موجود در مسیر آغاز بکار مجدد فعالیت های قانونی شرکت پدیده شاندیز و همچنین الزامات مورد نیاز برای تحقق این امر طی حدوداً ۴٠ روز گذشته، اکنون کارگروه ویژه در حال بررسی و احصاء مشکلات اختصاصی و اتخاذ تمهیدات مناسب برای تعیین تکلیف این دسته از مشکلات می باشد.

رئیس کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده شاندیز در این خصوص اضافه نمود: براساس اطلاعات دریافتی و متعاقباً بررسی های اولیه و برگزاری جلسه ای چند ساعته با مدیرعامل شرکت پدپده شاندیز در روز گذشته مورخ ١۴ دیماه ٩۵ مشخص گردید که در بازه زمانی خاص آذر ماه سال ١٣٩٣ لغایت بهمن ماه سال ١٣٩۴، شرکت پدیده شاندیز اقدام به خرید سهام متعلق به تعداد ۶٣ هزار و۵٢۵ نفر از سهامداران آن دوره که حدوداً معادل (۴٧) درصد از کل سهامداران آن برهه برآورد می گردند، نموده است و در قبال آن، برگ تعهد مشخصی را با در نظر گرفتن (٣٠) درصد سود سالیانه و در سررسید هشت ماهه، در اختیار فروشندگان سهام قرار داده است و شرکت به دلیل شرایط ویژه ای که تاکنون داشته، موفق به تسویه حساب با این گروه از هموطنان عزیز نشده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، در پایان اعلام نمود گزارش تکمیلی این موضوع، شب گذشته به استحضار دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور رسید و حسب دستور موکد ایشان مقرر شد، تا استاندار خراسان رضوی، بعنوان رئیس ستاد تدبیر و ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و شرکت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی، دراسرع وقت و در یک مهلت زمانی معین، نسبت به برگزاری جلسه ستاد موصوف و یا دیگر جلسات مورد نیاز اقدام و با بررسی تمامی جوانب امر و به ویژه جنبه های حقوقی‌ موضوع، ‌تمهیدات لازم را به منظور احقاق حقوق قانونی فروشندگان سهام و دارندگان تعهدنامه های مورد اشاره تدارک نماید، که در همین راستا نیز، شب گذشته ابلاغیه مورد نظر به استانداری خراسان رضوی منعکس و ابلاغ شده است.

دین پرست در ادامه؛ ضمن اشاره به همدلی مثال زدنی حاکم بر ستاد تدبیر استان خراسان رضوی و اهتمام جدی اعضای آن ستاد و مدیریت شایسته استاندار، اظهار امیدواری نمود که انشاالله این موضوع نیز همچون سایر موارد، با تدابیر مناسب و تمهیداتی که در اولین زمان ممکن از سوی ستاد تدبیر و ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی و شرکت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی اتخاذ می گردد و همچنین با اطلاع رسانی مناسب و منظمی که از سوی مدیران شرکت صورت خواهد پذیرفت، حل و فصل و شفاف سازی شود و انشاالله دارندگان تعهدنامه شرکت پدیده شاندیز، در اولین فرصت ممکن، به حقوق قانونی خود برسند.

پرداخت تعهدنامه ها برعهده پدیده است

مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده بعد ازین مصاحبه اولین کاری که کرد دادن اعتماد به تعهدنامه داران بود که پدیده پرداختش را جزو تعهدات خود می داند.

وی به خبرنگاران گفت: اگرچه رقم تعهدات این شرکت به سهامدارانی که در مقطع زمانی خاصی، سهام خود را در قبال دریافت تعهدنامه پرداخت به فروش رساندند زیاد است اما پرداخت آن بر عهده شرکت است.

سید محسن شوشتری افزود: در این باره طی جلسه ای که در حضور معاون وزیر کشور برگزار شد توضیحاتی را ارائه کردیم و بر این اساس و به دنبال همکاری ها و تدابیر ویژه ای که در کارگروه حل مشکلات پدیده به ریاست آقای دین پرست انجام گرفته بود مراتب به اطلاع وزیر کشور رسید و متعاقب آن دستور ویژه ای به استاندار ابلاغ شد تا در اسرع وقت نسبت به حل این مشکل نیز اقدام مقتضی انجام شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده درباره تادیه و استمهال بدهی های پدیده به دستگاه های اجرایی تصریح کرد: این که کارگروه ویژه با مساعدت ها و همکاری دستگاه های اجرایی مثل شهرداری شاندیز، سازمان امور مالیاتی، سازمان تامین اجتماعی و … بدهی های پدیده را استمهال و تقسیط می کنند و حتی در مواردی با پلکانی کردن اقساط، تعهد پرداخت مبالغ سنگین تر را در آخرین ردیف ها قرار می دهند نشان دهنده این موضوع است که واقعا نقدینگی کافی برای پرداخت این بدهی ها وجود ندارد. با این حال ضروری است برای عمل به تعهدات تعهدنامه داران فکری اساسی شود.

همه این حرفها همراه با زمزمه هایی که در شبکه های اجتماعی بوجود آمده بود که نقدینگی حاصل از کنسرسیوم بناست به سهامداران داده شود این امید را ایجاد کرده بود که بخشی از تعهدات تعهدنامه داران با وام بانکی حل خواهد شد. اما این واقعیت نداشت…

پدیده باید بدهی‌های خود را از محل ارزش افزوده حاصل از تکمیل پروژه‌ها بپردازد

استاندار خراسان رضوی در یک مصاحبه در اینباره تاکید کرد: شرکت پدیده از تسهیلات بانکی باید فقط در جهت تکمیل پروژه‌های خود استفاده کرده و باید بدهی حواله‌های صادر شده را از محل ارزش افزوده طرح‌های خود بپردازد.

علیرضا رشیدیان با اشاره به حواله‌های صادر شده پدیده گفت: این مساله در کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده شاندیز در حال بررسی است و هنوز به جمع‌بندی نرسیده است.

وی ادامه داد: وزیر کشور هم در خصوص مساله حواله‌های صادر شده توسط پدیده شب گذشته دستوری مبنی بر تعیین تکلیف فوری وضعیت ۶٣ هزار ۵٢۵ نفر از دارندگان تعهدنامه شرکت پدیده شاندیز را داده است.

استاندار با بیان اینکه شرکت پدیده حتی توان پرداخت مطالبات شهرداری را هم ندارد، گفت: تمام کمک‌ها و امکانات مالی مجموعه پدیده که از محل کنسرسیوم بانکی حاصل ‌می‌شود، فقط باید برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره این مجموعه استفاده شده تا پس از بهره‌برداری از آن و دست‌یابی به ارزش افزوده، از محل همین ارزش‌ افزوده‌ها این بدهی‌ها را پرداخت کند.

رشیدیان تاکید کرد: بنا نیست پدیده تسهیلاتی که دریافت می‌کند را توزیع کند. این تسهیلات باید صرف تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره شود و از طریق آن ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌شود، مطالبات مردم پرداخت شود.

حال باید دید که راه حلهایی که از سوی مدیران شرکت پدیده برای حل مشکل تعهدنامه ها اندیشیده شده است چیست؟ آیا با توجه به نبود نقدینگی در این شرکت، تبدیل تعهدها به سهام و خرید و فروش آن در اتاق مبادلات بهترین راه حل برای تعهدنامه داران نیست؟

کوروش۹۴

این گزارش تکراری و اون پرسخ و پاسخ تخیلی,نشان از هیچ در چنته نداشتن هیات مدیره داره,علنا داره میگه نه پول داریم نه برنامه ای ,حالا شما چی میگید؟ حرفی دارید بیاید خودتون انجام بدید !!! و داره منت میزاره وتهدید هم میکنه,مالباختگان شما در کل اقلیتی هستید که بزرگی ویا کوچکی این اقلیت روفقط بازگشایی اتاق سهام نشان میدهد,من روی صحبتم با اوناست که زندگی گزاشتن توپدیده,دوستان نه پولی در کاره نه برنامه ای دارن,فرقی هم بین تعهدانامه و سهام نیست ,از اول گفتم, اگر پولی باشه جفتش پرداخت میشه,اینا به دروغ میگن بانک وسرمایه گزار دارن, شاید قدری بانکها در راستای دستورات بانک مرکزی وام بدن اما شک نکنید اونی نیست که باید باشه, در مورد سرمایه گزار هم خودشون میگن نیست,وگرنه چرا در جواب مردم اینارومیگن؟؟؟؟؟مالباختگان تا روزی که چراغ پدیده روشن باشه همینه,اینا پدیدروکردن مرکزی برای اهداف خود و سرکوب مالباختگان ,در پدیده باید تخته بشه تا ظلم نمایان بشه, الان تا میگیم عملا اتفاقی نیفتاده,همه میگن,مگه متوجه اینهمه اقدامات وساختو ساز نیستید!!!! شوشتری هم بهتره بره یه جا هرچقدر دلش میخواد مجیز و ثناگویی کنه,دست از سر مالباختگان برداره,ما آدم شعاری ودست نشانده نمیخوایم,پدیده جای اینکارها نیست,بعد یکسال کهاومدن میگن پولی نیست وماچه کنیم,شما راه حل بدید, این ناسزا نیست؟مالباختگان اگر پولی برای تعهد نامه شما نیست چرا برای اتاق سهام باشه؟؟؟؟؟؟؟؟/ اونجا هم خبری نیست,راهکار بستن اریکست,خود شهر پدیدست,حرفم از این شعارهای که با هم باشیم و از این قبیل نیست ,ما با هم هستیم,ثابت کریم که در عین کم بودن با هم هستیم,کار به انتها رسیده,امسال هم پولی نمیرسد وسال دیگه هم کشور دستخوش مسایل سیاسیست,ما جایی در این آشفته بازار نداریم,این نظر در مورد بستن پدیده در حد توانمونرومطرح کنیم,توی این گروهها ,یا هر جا که مالباخته ای وجود داره بهب حث گزاشته شه,بستن پدیده ,ستم روا شده به ما و مظلومیت مارو نشون میده,تنها مرجع پاسخگو به ما استانداری مشهد است که با دسایس و حیلی که به کار برد در کنار زور جریان حق طلبی روساکت کرد,در کنارش خود املاک پدیده تنها مکانیست که میشه حرفمون روبزنیم,شعاری که دوسال پیش گفتم,الانم میگم,این مسیری نیست که از آرامش بگزره,میخواست بگزره گزشته بود,وقتشه هیات مدیره پوشالی و دست نشانده از پشت تلگرام پاشه بیاد تو دنیای واقعی جواب مردمرو بده.

مملي

طبق قرار داد با دارندگان تعهدنامه شرکت پدیده سهام ایشان را خریده و موظف است تمام و کمال این مبالغ را پرداخت کند . این تفکر که مبالغ بالتر دیرتر پرداخت شوند یک اشتباه بزرگ است چون سالانه ٣٠ در صد هزینه دیرکرد پرداختی تعلق میگیرد و این باعث بدهی بیشتر شرکت میشود .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *