استاندار خبر داد؛ تعدیل سهام پدیده در انتظار ابلاغ فرمول بورس

استاندار خبر داد؛ تعدیل سهام پدیده در انتظار ابلاغ فرمول بورس

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر قطعیت تعدیل سهام پدیده تصریح کرد: سازمان بورس برای تعدیل سهام پدیده فرمولی را مطرح کرده که به محض ابلاغ آن تعدیل سهام صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان با حضور در دفتر ایسنا با اشاره به تعدیل سهام شرکت پدیده اظهار کرد: تعدیل سهام حتما انجام خواهد شد اما مساله مهم در تعدیل فرمول آن است. پس از اینکه سازمان بورس در موضوع پدیده ورود یافت، مطالب و الزاماتی مانند زمان را در خصوص تعدیل سهام مطرح کرد.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه تقدم و تاخر خرید سهام در زمان‌های مختلف و یا قیمت‌های مختلفی که خریداران برای خرید سهام پرداخت کرده‌اند، باید در فرمول‌های تعدیل مد نظر قرار گیرد. در واقع ورود این فرمول کار را کندتر کرده است اما مساله تعدیل در جای خود باقی خواهد بود و مردم مالکیت شرکت پدیده را در اختیار خواهند گرفت.

رشیدیان تاکید کرد: در حل و فصل موضوع پدیده مردم، تسهیلات بانکی، بدهی به پیمانکاران و پرسنل پدیده و همچنین عوارض دولتی نیز باید مد نظر قرار گیرد. به عنوان مثال همین عوارض دولتی تا حداکثر ممکن کاهش یافت و یا تقسیط شده و به عنوان مطالبات غیرفوری لحاظ شد.

استاندار ابراز امیدواری کرد، این فرمول تعدیل ابلاغ شود و دفتر معاملات سهام پدیده برای خرید و فروش بازگشایی شود.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای ساماندهی مسایل پدیده عنوان کرد: در این مدت نیز قسط نخست کنسرسیوم پدیده واریز شد و تا آخر امسال درصدی دیگر از این کنسرسیوم نیز پرداخت می‌شود. به نسبت پیشرفت کار نیز سایر مبالغ نیز پرداخت خواهد شد.

کوروش۹۴

این نوع تعدیل که در این خبر عنوان شده , همان روشیست که در چند پست قبل اعلام کردم و به عدالت نزدیک است!!! اما باید دید در عمل چگونه محاسبه میکنند ,منحنی قیمت سهام پدیده از صد تومن آغاز و به ۱۲۰۰۰ صعود و بعد به ۱۰۰۰ کاهش میابد!!! به نسبت همین قیمت و زمان چند ساله باید تعدیل انجام شود که ظاهرا همینرومیخوان ملاک قرار بدن,اما از طرفی اعلام کردند که برای کسانی که آخرخرید کرده اند تعدیل ۳.۵۷۷ است, با محاسبه در پستهای قبل دیدیم که فردی که آخر خریده با این تعدیل و سهام جایزه عملا سهام براش ۳۱۰۰ تومن در میاد و بر فرض وجود سرمایه گزار و بر فرض محال عرضه تمام سهامش در بورس,به اصل پول خود میرسد!!! بدون هیچ سود یا دیر کردی بعد چند سال!! البته بسیاری از سهامداران با ارقام پایین تعدیل هم سود خوبی میکنند,اما مساله اینجاست که این کاهش تعدیل باید به صورت شیب ملایم اضافه شده و برای اونایی که آخر خریده اند بیش از ۳.۵۷۷ شود و این کاهش تعدیل به آخریا اضافه بشه تا عدالت رعایت و ریسک یکسان توزیع بشه چند بار با عدد و رقم دلیل این حرفهایم رو گفتم,بازم لازم باشه میگم !!! در غیر این صورت مقداری سهام اضافه میمونه که تکلیفش مشخص نیست!!! یعنی اگر تعدیل اعلامی اخیر حداکثرش ۳.۵۷۷ باشه ,عملا فرقی با گذشته نداره فقط مقداری از سهام مردم کم شده!!! باید دید در عمل این موارد رودر نظر میگیرند یا نه و بعدمهم تر از اون قیمت خرید پایه ۳۳۷۵ تومن و وجود سرمایه گزار عمده است که ستاد اشاره ای به این مهم نداره!!! وگرنه اگر اعتماد میخوان ایجاد کنند,کافیه بگن برای خرید تمام سهام به قیمت ۳۳۷۵ تومن مشتری هست!!! اما وقتی نمیگن,حتما چنین چیزی نیست یا برنامه ای ندارند و مثل همین تعدیل منتظر هستند تا سهامدارا ایده هاشونو بدن تا ا از روش کاری کنند!!!!!!! بدون سرمایه گزار, تعدیل معنی خاصی نداره و فقط نوعی بازی با اعداد و صورت سازی است!!!!

محمد

کوروش عزیز
برادر با سواد خودم
عزیزم اینجا ایران است آخر خط ایم
میبینی که تو رکوردهایی جهانی تماما از آخر جزو اولین ها هستیم ،تعدیل را دوستان هیعت مدیره به شکل ساده انجام خواهند داد و تمام، فقط خواستن سهامدار عمده را حذف کنن و ملت را ماشین حساب بدست ،خود بنده هم مدیر جزعی دولتی هستم پس میشه حدث زد رفتار هم کیشان خود را ،منبعد به فکر سرمایه ذار و مصوبه ارتفاع برج باشیم شاید یه فلک زده ای بیاد و پولاش را تو بیابونهای کیش و شاندیز بریزه و مشکل ما حل بشه ،ولی هر کی مشکلش حل شد ی شرط داره که سه بار باید بگه غلط کردم که تو ای مملکت سرمایه گذاری کردم شاید ولش کنن بره ….
درود و صد درود بر کوروش ۹۴ حامی هموطناش

کوروش۹۴

شما درست میگید محمد آقا,همونطور که دو ستان دیگه هم گفتند اینقدر خلف وعده داشته اند وناگهان تغییر تصمیم داده اند که اطمینانی به حرفهاشون نیست,استاندار میگه تعدیل زیر نظر بورس است و بر حسب آورده و زمان ورود و شوشتری به ساده ترین شکل وتعدیل همگانی رو مطرح میکنه!!! کاملا متضاد هم هستند!!!!,و مهمتر از اینها به قول شما وجود سرمایه گزار عمده و ارتفاع برجشون هست!!!! اصلا تعدیل بدون سرمایه گزار بی معنی هست!!!

سعید

با سلام
استنباط من اینه که تعدیل با ضریب ثابت ۳٫۵۷ برای همه اعمال میشه منتها به هر قیمتی که فرد خریدهیعنی من که سهام ۱۱۵۰۰ خریدم برای هر سهم میشه۳٫۵۷ سهم ۱۱۵۰۰٫یابعبارت دیگه ۳٫۵۷*۱۱۵۰۰=۴۱۰۴۰تومان
که اگه این عدد را به ۳۳۰۰تومان تقسیم کنیم میشه۱۲٫۴۴سهم ۳۳۰۰تومانی

کوروش۹۴

آقا سعید اگر واقعا میخوان به شکل همگانی تعدیل انجام بدهند یعنی همون حرف قدیمی که بار اصلی ضرر به دوش مالباختگانی چون من و شما خواهد بود!!! یعنی خیانت و عدم آگاهی و عدم کارشناسی!!! یعنی سهام برای شما با احتساب تعدیل و جایزه ۳۰۰۰ تومن در اومده و برای اونی که بعد شما ۱۰۰۰ تومن خریده زیر ۳۰۰ تومن میفته!!!!!!!! یعنی ریسک شما ده برابر اون خواهد بود!!! یعنی اگر اتاق سهامی و خرید به قیمت پایه باشد ,من و امثال شما به اصل پول خود در آینده ای نامعلوم میرسیم و شخص مقابل سود چند صد درصی میکند!!!! و خیلی اگرهای دیگه که یه چیز توش مسلم است ,خسران دیدگان اصلی مالباختگانی خواهند بود که در فاصله مهر ۹۳ تا دی ۹۳ سهام خریدند,منتظر اعلام تعدیل میمانیم تا منظور واقعیشان روشن شود ,اما اگر تعدیل یکسان باشد نه بر اساس زمان ورود و آورده, همچنان که استاندار در آخرین مصاحبه اعلام کرد,کلاه بسیار گشادی بر سر مالباختگان گزاشته اند!!!!!!!


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *