[دردنامه سهامداران] پدیده هراسان، اعتماد گریزان

[دردنامه سهامداران] پدیده هراسان، اعتماد گریزان

در ادامه انتشار «دردنامه سهامداران»، دیدگاه یکی از مخاطبان محترم سایت منتشر می‌شود. لازم به ذکر است که شما هم می توانید مشکلات خود را برای ما ارسال کنید تا در وبسایت یک پدیده قرار بگیرد. (اطلاعات بیشتر)

لازم میدونم برای چندمین بار از مدیریت این سایت برای درج نظرات کاملا مردمی وبدون روتوش تشکر کنم که رسوندن صدای مالباختگان وشنیده شدن اونتاثیر بسزایی داره.

بارها از اشتباه روش در پیش گرفته شده در مورد پدیده داد سخن گفته شد,روشی که نه تنها منافع اقلیت مالباخترا تامین نمیکنه, بلکه وضعیت سایرین هم مبهم است!! در مقابل صد درصد روشی مثل میزان که قرار است برای مالباختگانش حساب یک ساله صادرات با سود تعیین کنند , به صورت نسبی بهتر و کارامد تر است, اگر از این موضوع بگزریم که ریشه اش در عدم مسوولیت دولت و طماع و نادان نامیدن سهامداران پدیده وعدم حمایت جمعی از سهامداران بود,میرسیم به روش اتاق سهام و بحثهای این چند وقت وجملاتی همچون اینکه اگر پدیده هراسی رفع شود و اعتماد بازگردد,برند پدیده اوج میگیرد!!! پر بیراه هم نمیگویند!!! و با مالباختگان هم نظرند,منتهی با اختلافی ماهیتی!!! مالباختگان خواهان خروج از کلیت این ماجرا هستند و ستاد به علل گوناگونی خواهان باقی ماندن مالباختگان وانداختن تمام بار مساله بر دوش آنهاست!!!!

سوای مالباختگان اکثر افراد خواهان خروجند!!! پس این دو دیدگاه همچون دوخط موازی بوده و هیچ گاه به هم نمیرسند و سر منشا مشکلات پیش رو خواهند بود,بر این اساس هر طرحی که سهامدار محور و بر پایه ماندن مردم است محکوم به شکست است!!! اگر میخواهند برندی بازگردد با ۲۵ میلیارد تو سه قسط یا دیدار دانش آموزان مدرسه ای وپاتیناژ مجانی و ثبت بزرگترین شیشلیک جهان تو گینس بدست نمیاد!!! این جملات در مقام مقایسه شبیه ادعای فاجعه بزرگ پردیسبان و اعلام فروش همبرگر با نوشابه ۳۵۰۰ تومن هست!!! این تبلیغات و جملات کم مایه ودر حال حاضر زشت و دور از واقعیت موجود هست!!!این اقدامات برای زمانی موثر است که مالباخته ای در کار نباشد!!! دوستان منتظر تبلیغات صدا و سیما هستند,بعیداست که دوباره اینکار را کنند!!! یا مجوزی دادستانی بدهد!!! که اگر اینگونه شود جز مضحکه خود و پر کردن جیب رسانه ملی ثمری ندارد!!!

الان مالباختگان بزرگترین ضدتبلیغ هستند!!! خوب کسی که این تبلیغات را میبیند با خود نمیگوید فلان دوست یا آشنای من رو همین پدیده نابود کرد و اونوقت باز هم برای دام افکندن وفریب آمده اند!!!!! مسخره نیست این کار؟؟؟ اگر بنا به بازگشت اعتماد هست,کار سه شیفت و پایان مجموعه در یک سال ,لازمه آن است,کسی نشانه ای از این مهم میبیند؟؟؟ یا حرکت لاک پوشتی ونمایشی بیشتر نمود داره؟ ۱۵۰۰ میلیارد تومن لازمه ساخت و ساز است,نشانه ای هست برای پرداختش؟ خوب وقتی نیست کدوم اعتماد ,کدوم برند!!! یه جوملی گرایی و وطن دوستی در کار بود نمیزاشتن این همه آهن و آجر توبیابون بارون بخوره و مستهلک بشه!! با این وضع به این اشخاص اعتمادی هست؟؟؟

تعهدنامه ای تو خیابون پخش شد,پاس نمیشد,همون روز اول اینو گفتیم!! اما با هماهنگی ستاد پخش شد,هر چی که بود جزو برنامه های ستاد بود,وقتی اونو به راحتی زیر پا میزارین ,برای چی افراد اعتماد کنند به آینده شرکت و یا تعدیلی که بعدا میخواهند انجام دهند, اصلا تعهدنامه اشتباه!!! چرا شما اشتباه کردید و اونو دادید دست مردم!!! روچه حسابی این برنامه هاتونم درسته و مثل تعهدنامه اشتباه نمیکنید و نمیزنید زیرش!!! اینو میدونیم چاره ای نیست و اجرا میکنند!!! ما میگیم که فقط واقعیت روگفته باشیم!!!!حداقل کاری که برای بازگرداندن اعتماد در سطح همین سهامداران نه کل جامعه با همین روش میتوانند انجام دهند,واریز ۲۵۰ میلیارد تومن نه ۲۵ میلیارد تومن وام و اعلام برنامه زمان بندی شده برای آینده وام ر طول یک سال وخرید حداقل اصل تعداد سهام بدون تعدیل به قیمت پایه ۳۳۷۵ تومن است!!!

این حداقلی است که ما قبول نداریم!!!!!!!! اما اگر انجام ندهند ,روششان به درد دمه کوزه هم نمیخورد!!! و اینکه ما میگوییم پدیده هراسی وجود داردواعتمادی در کار نیست برای این است که نشانه ای از این حداقلها دیده نمیشود!!!!!

محسن بجنوردی

بنده یکی از سهامدارهایی هستم که مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان سهام در سال ۹۳ خریداری کردم البته که اشتباه کردم و گول خوردم ولی واقعیت این است که من سهام خریده ام و تا زمانی که پدیده به ثمر نرسد و هیچ فردی یا دولت یا ستاد نمی تواند پولی از جای دیگری بدست بیاورد و به من و یا سهام دارها بدهد ما یک کاری کردیم و باید تاوان اشتباه خودمان را بدهیم . البته می شد که دادستان محترم مشهد به صورت نرم و با تدبیر و مدیریت طوری با تخلفات مدیران سابق پدیده برخورد می کرد که پدیده تعطیل و اینگونه سهامداران بدبخت نمی شدند به نظر بنده هرچی بخواهیم باید به دادستان محترم مشهد دعا کنیم که بدون تدبیر پدیده را به این وضع رساند .

مهران

ما اگر دعایی هم برای دادستان یا مسئولین بخواهیم انجام دهیم فقط برای دیر برخورد کردن با مدیران سودجوی پدیده است. اگر دادستان چند ماه دیرتر برخورد می کرد تعدادمان یک میلیون نفر بود کمتر یا بیشتر لذا بابت آن ۸۰۰ هزار نفری که الان در دام پدیده نیستند باید دعا کنیم به جان دادستان. بخصوص اینکه ایشان آبانماه هشدار داده بود و تعدادی از افراد سهامشان را فروختند اما هزاران نفر نیز بدون توجه به این مسئله درحال خرید سهام بودند. من خودم بعد ازحکم دادستان برای تعطیلی دفاتر پدیده در دفتر خیام و چهار راه لشکر صف خرید سهام ۱۲۰۷۲ تومانی را دیدم که میخواستند هفته ی بعد ده درصد سود کنند.
اینها هرچند مالباخته هایی هستند که بیشترین ضرر را در پدیده کرده اند اما بی تقصیر هم نیستند . شاید ما به هوای تلویزیون و حمایت نمایندگان و….. سهام خریدیم اما اینها بعد از حکم دادستان خریده اند و خود را باید ملامت کنند.
اتفاقا حجم بیشتر تعهدنامه داران هم همین دوستان هستند که امیدوارم با صبوری و تدبیر مسئولین مشکلات حل شود


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *