[دردنامه سهامداران] هیات مدیره چند درصد کاهش قیمت سهام را قابل توجه می‌داند؟

[دردنامه سهامداران] هیات مدیره چند درصد کاهش قیمت سهام را قابل توجه می‌داند؟

در ادامه انتشار «دردنامه سهامداران»، دیدگاه یکی از مخاطبان محترم سایت منتشر می‌شود. لازم به ذکر است که شما هم می توانید مشکلات و دیدگاههای خود را برای ما ارسال کنید تا در وبسایت یک پدیده قرار بگیرد. (اطلاعات بیشتر)

این مطلب طولانی و بر پایه عدد و رقم است اما به هرروی مسایل اقتصادی مطلق قابل پیشبینی نیست او این بدیهیست ,این نوشته گمانه زنی روزهای پیش رو از دیدگاه یک مالباخته میباشد,نکته جالب توجه سخنان هیات مدیره پدیده در این چند روز عنوان این مطلب است که چه کسی گفته سهام پدیده ۸۰ درصد افت داشته,فقط ۲۵ درصد ناقابل افت داشته!!! این سخن گهربار نیز در ادامه همان پرسش وپاسخهای خنده دار است که پاسخ سوالات خاص را میدهند!! اولا با افت هرروزه قیمت سهام تا ماه دیگر,به همین عدد ۸۰ درصد میرسیم و شما نگران این مطلب نباشد!!,در ضمن مگر همین ۲۵ درصد کم است که ناچیز میپندارید!!

اون زمان که قبل از بازگشایی اتاق این سخن یاورا بر زبان میراندند که مسوول افت قیمت سهام خود سهامداران هستند به این علت بود که هیچ برنامه خاصی برای حمایت یا مدیریت سهم نداشتند,و اشتباه بازگشایی اتاق را الان باز به گردن سهامداران میندازند!!! طبق اعلام ستاد,۲۲ درصد از سهام کل پدیده معادل ۴۰۰ میلیون سهم ابنیه در مرحله اول در اتاق سهام به ارزش پایه هر سهم ۳۳۷۵ تومن عرضه شده ,برای جمع کردن کل این تعاد سهام رقمی معادل ۱۳۰۰ میلیارد تومن نیاز است تا این سهم کاهش نیابد,اگر سهم در موقعیتی دیگر بود مسلما رقم کمتری نیاز بود اما با چند سال رکود وفروش اکثریت,همین حول و حوش نیاز است!!

رقم ۱۳۰۰ میلیارد تومن در حد بودجه های عمرانی استانهای بزرگ,کل بودجه یک استان کوچک!!! دو قسط توافق هسته ای!!سرمایه اولیه بانکهای کوچک وموسسات و از این قبیل هست و با توجه به جو پدیده هراسی واشکالات فراوان این مجموعه و ممانعتهای به ظاهر قانونی و عدم توانایی آقایان در جذب سرمایه گزار و دسیسه برای مالباختگان ومسایل پشت پرده تا الان سرمایه گزاری چنین رقمی وارد نکرده و عنوان شده سهامداران باعث جو منفی نیامدن سرمایه گزار هستند!!!! با توجه به این مطالب بر خلاف حرفهای مقدم ,یک درصد کاهش هرروزه سهم دامه دارد!!! این قدر که به ۸۰درصد اعلامی هیات مدیره برسد!!! و تقریبا به صفر میل کند!!! حدود ۱۰۰۰تومن با توجه به نقطه سر به سر ضرر اکثریت,احتمال ورود سرمایه گزار عمده میرود که باید چیزی حدود ۴۰۰ میلیارد تومن وارد نماید!! اگر سرمایه گزار مورد حمایت آقایان باشد با این رقم میتواند سرمایه گزار عمده پدیده شده و عده زیادی نیز اصل پول خود را دریافت کرده و سایرین باید به تماشای ما بقی داستان وافت وحشتناک وکلا از بین رفتن باقی سرمایه خود در بازار توافقی بنشینند!!!

ممکن است این سوال پیش آید با ۴۰۰ میلیارد تومن چگونه اکثریت با اصل پول خارج میشوند در حالی که ۱۲۰۰ میلیارد تومن اصل پولیست که مردم در پدیده سرمایه گزاری کرده اند از ابتدا تا آخر!!! آمار دقیقی از نسبت ورود افراد در طی زمان به پدده در دست ما نیست,اما با مطالعه نمودار سهام میتوان دریافت افرادی که در سالهای ۸۸,۸۹,۹۰,۹۱ وبعد از هجمه با قیمتهایی تا ۲۰۰۰ وارد مجموعه شده اند وبا احتساب جوایز و تعدیلات سهام برایشان حدود ۱۰۰۰ در میاید ,با سیستم اتاق سهام ,لااقل اصل پول خود را دریافت کرده و منتظر سود در بازار توافقی میشوند,وهرچه سرمایه گزار عمده در قیمتهای بالاتری وارد شود بر تعداد این افراد افزوده میشود,اما این وسط افرادی که نه از جایزه ۲۵ درصدی پهلوان و نه از تعدیل ناروای دین پرست بهره برده اند!!! بیشترین ضرر و زیان را خواهند کرد و اگر سرمایه اصلی زندگیشان در بین باشد,عملا به صفر میل میکند!!!

خوشایند نیست نوشتن صفر شدن سرمایه هموطنان,اما بازگو نکردنش هم فرو کردن سر در برف و نشستن به امید آینده ای موهوم است که مقدم برای ما ترسیم میکند!!! اعداد بهتر از مقدم با ما سخن میگویند!!!! در ادامه بازار توافقی فرابورس و سهام توسعه به قیمت ۹۲۲۴ تومان را پیش داریم که از لحاظ ریالی چیزی حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومن معادل ۱ میلیارد دلار برای جمع کردن آن نیاز است که قبلا همبه اون اشاره شد و قاعدتا اتفاق اتاق سهام آنجا هم میفتد!!! و سهامدار عمده صد درصد به نفعش است که قیمتها بالا باشد تا ارزش شرکتش بالا رود!!!

اما اولا این حجم دارایی بسیار بالاست,دوما سهام عمده به دست دیگریست و سوما چگونه ادعا میشود قیمت سهام در بورس بالاتر هم میرود!!! یعنی ۲ میلیارد دلار باید وارد شود؟؟ از کجا؟ احتمال کاهش وحشتناک قیمت و خرید توسط همان سرمایه گزار عمده و یا دیگران بالاست ,فرق هیات تسویه با همه این داستانها اینه,کل ۵۰۰۰ میلیارد تومن موردنیاز را طی زمان ۲-تا ۳ سال ,به تدریج از کم به زیادبر طبق میزان سرمایه و زمان ورود پرداخت میکردند و دیگر کاهش وافزایشی در بین نبوده و حق و عدالت رعایت شده و در مورد مبالغ بالا,امکان تهاتر با املاک پدیده که در طول زمان ساخته هم میشد توسط خریداران, زیر نظر قوه قضا وکلا راهکارهایی از این دست میبود,اونوقت اگر سرمایه گزار عمده وارد بورس میشد,شاید عده ای هم راغب به رفتن با چنین مجموعه ای بودند!!! یا سرمایه گزار اصل پول همرو میداد و باقی در بورس!!! راه زیاد است ,اما ناآگاهی بی تدبیری و نداشتن حس ملی باعث این افتضاح بزرگ گشته.

سعید

مالباختگان وسهامدارانی که سهام ارزون خریدن فقط یک فرق باهم دارندواون اینه که مامیدونیم سودی درکار نیست وبرای اصل پول باید بجنگیم ولی اونا نمید ونن
وهنوز تورویای سودچنددرصدی اند که درخواب هم نخواهنددید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *