عضو هیات مدیره پدیده شاندیز عنوان کرد؛ افزایش ۵۰۰ درصدی ارزش سهام در بازار توافقی

عضو هیات مدیره پدیده شاندیز عنوان کرد؛ افزایش 500 درصدی ارزش سهام در بازار توافقی

دکتر حمیدرضا کریمویی عضو هیات مدیره شرکت بین المللی گردشگری پدیده اعلام کرد: بازار توافقی برای شکستن صف فروش در بازار اصلی و خروج سهامدارانی تشکیل شد که نسبت به قیمت سهام خود هیچ گونه حساسیتی نداشتند.

به گزارش سایت اخبار پدیده، دکتر حمیدرضا کریمویی گفت: یکی از سازوکارهای شکسته شدن صف فروشندگان در بازار اصلی، ایجاد بازار توافقی بود تا بتوانیم آن دسته از سهامدارانی را که نسبت به قیمت سهامشان حساسیتی ندارند و در صف فروش قرار گرفته اند را در بازار توافقی از صف فروش خارج و قیمت سهم را به یک قیمت واقعی برسانیم.

وی افزود: یکی از مشکلات موجود در بازار اصلی، صف بالای فروش بود که بخشی از فروشندگان، سهامشان ناشی از سودهای قابل بود که از گذشته داشتند و برای آنها فرقی نمی کرد که با چه قیمتی سهام خود را به فروش برسانند، اما حضور آن ها در صف فروش هر روز باعث کاهش قیمت سهام بود.

دکتر کریمویی گفت: عملا بازار توافقی با کف قیمت تشکیل شد و هم اکنون پس از سه هفته فعالیت، بیش از ۵۰۰درصد افزایش قیمت داشته است و از قیمتی که تقریبا میتوان گفت اصلا خرید و فروش نمیشد، در حال حاضر با قیمت هزار تومن خریداری می شود و این درحالی است که صف خریداران بیش از صف فروشگان است.

عضو هیات مدیره شرکت بین المللی گردشگری پدیده اظهار امیدواری کرد: قیمت سهام در بازار توافقی به زودی با قیمت بازار اصلی هم قیمت خواهد شد و سعی می کنیم که ارزش سهام را در بازار اصلی با یک درصد کاهش و بر اساس حجم مبنایی که ورود پیدا کرده ایم، هر چه سریعتر به قیمت پایه برسانیم.

وی تصریح کرد: در یک هفته گذشته خرید و فروش در بازار اصلی نیز انجام شده و قیمت معاملات هر سهم با ارزش ۱۵۰۰ تومان انجام می شود.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *