[دردنامه سهامداران] درسهایی از گیتی پسند

[دردنامه سهامداران] درسهایی از گیتی پسند

در ادامه انتشار «دردنامه سهامداران»، دیدگاه یکی از مخاطبان محترم سایت منتشر می‌شود. لازم به ذکر است که شما هم می توانید مشکلات و دیدگاههای خود را برای ما ارسال کنید تا در وبسایت یک پدیده قرار بگیرد. (اطلاعات بیشتر)

با سلامی دوباره خدمت مالباختگان واقعی مجموعه پدیده و تشکر چند باره بابت حسن نظر به مطالب اینجانب, در ابتدای هجمه و تا مدتی برای آگاهی سهامداران از شرکت گیتی پسند و سرانجام اسفناک مالباختگان آن مینوشتم تا شاید پیاده نظامی برای ستاد ایجاد نشود!!! اما متاسفانه مدل هرمی پدیده شرایط را دگرگون کرد و در سایه ناآگاهی و منافع فردی, طیفی بوجود آمد که همچون نوکر بی جیره و مواجب زیر علم ستاد سینه میزند ,

خلاصه مطلب گیتی پسند این است که ۳۰ هزار طلبکار با قرارداد مضاربه با طلب ۳۰۰ میلیارد تومنی حدود ۴-۵ سال پیش برای شرکت بزرگ گیتی پسند که از تولید کنندگان و صادرکنندگان محصولات ساختمانی در ایران و خارج ایران بوده و الان هم هست درست شد, و ستادی همانند ستاد مشهد در اونجا برقرار گردید و این ستاد رای به ادامه کار گیتی پسند و الزام به باز پس دادن طلب مردم حتی با گذشت زمان کرد!!

یعنی سود قرارداد هر سال به طلب شرکت افزوده میشد!!! گیتی پسند از حیث نوع سرمایه گزاری با پدیده متفاوت بود و حالت هرمی در آن کمتر دیده میشد, اکثرا قرارداد داشته و هر ماه سودی می گرفتند و اکثرا اصل پول خود را به صورت سود دریافت نکرده و همانند پدیده هرمی نبود, از طرفی ستاد تدبیر اصفهان همانند پدیده برای ایجاد کار و بیکار نشدن عده ای و ساختن کار از پول مالباختگان گیتی پسند رای به ادامه کار گیتی پسند و دریافت وام ۳۰۰ میلیارد تومنی برای تسویه با مالباختگان کرد , اما با گذر زمان و پرداخت کمتر از یک سوم این وام, شرکت گیتی پسند نتوانست تعهدات خود در قبال مالباختگان را انجام دهد, از طرفی ستاد با حیله سعی در تصویب طرح سهامدار کردن سرمایه گزاران گیتی پسند کردند که در نبود پول لااقل احساس مالباختگی نکنند!!! اما همانطور که گفته شد به علت تفاوت ماهوی گیتی پسند و پدیده, مالباختگان زیر بار نرفته و با اعلام کارشناسان درست و مردمی مبنی بر اینکه سهام گیتی پسند بی ارزش است, این طرح شکست خورد در انتها همانند اکثریت شرکتها که ۶۰درصد مالباختگان را با مقدار بسیار کمی می شود تسویه کرد و ۴۰ درصد باقی مانده با وجود تعداد کمتر اکثریت طلب را دارند, با وام و کارکرد شرکت, دست به تسویه زده و ۶۰ درصد خارج شدند, اما متاسفانه بار این موضوع بر دوش ۴۰ درصد باقی مانده افتاد و عملا ۳۰۰ میلیارد تومن بدهی با توجه به قراردادها و سود زمان به ۵۰۰ میلیارد تومن رسیده !!! و گیتی پسند از عهده پرداخت عاجز است و اقلیت مالباخته با وجود زمان کم و گذر ایام ,ازدور خارج شدند!!!

این داستان درسهای بزرگی برای سهامداران پدیده و سرنوشت آن دارد!!! اول اینکه نفس ادامه کار شرکت غلط است!!! گیتی پسند خلاف کرده یا نکرده به هر دلیلی ورشکست شده و کار تمام است!!! قانون تجارت میگه هیات تسویه, حالا به اندازه اصل پول همه هم نشد به جهنم!! ‌عدالت برقرار و قضیه تمام می‌شود!!! بعد دوسال دادگاه اعلام کرد گیتی پسند خلافی نکرده و دارایی با بدهی برابر یا بیشتر است!!! پس چرا اقدام به فروش این کارخانه در طول زمان نشد؟؟؟ به بهای کارآفرینی و سرپوش گزاردن بر تعطیلی کارخانه بزرگ گیتی پسند که ضربه حیثیتی به دولت بود, از این امر ممانعت شد, شاید گروه جدید و یا حتی کار جدیدی شکل می‌گرفت, اما این مهم نبود مهم اصل پول سرمایه گزاران گیتی پسند بود که دود شد و رفت هوا!!! نکته دوم اینکه سرمایه گزاران گیتی پسند با وجود استیصال فریب سهام را نخوردند و از طرفی کارشناسان مفسدی هم دور و برشون نبود و با بیان حقیقت گفتند سهام شرکت ورشکسته گیتی پسند خارج بورس بی ارزش است!!!

نکته بعدی که به ذهن میرسه اینه که اونجا ۶۰ درصد گریختند!!! اما این هم بی عدالتی محض است چون ۴۰ درصد باقی مانده که اکثرا با سرمایه بیشتر و اصل زندگی خود وارد گود شده بودند به تاریخ پیوستند!! و هیچگاه گیتی پسند نمی‌تونه ۵۰۰ میلیارد تومنی رو که روز به روز سنگینتر میشه رو برگردونه!!! اما یه فرق هست بین مالباختگان بی پول گیتی پسند و پدیده, اونجا نامشون به عنوان طلبکار با دیرکرد ثبت شده و لااقل تحقیر و تحمیق نشدن و همچنان طلب کارند, اما در پدیده با لگدکوب کردن و در پوش گذاشتن بر حق مالباختگان واقعی اونها را از دور خارج کردند, با این تفاسیر خوبه باز هم سهامداران پدیده از گیتی پسند درس بگیرند که با وجود اینکه جزو برترین شرکتهای تولید لوازمات ساختمانی همانند لوله و اتصالات و غیره میباشد و بازار داخلی و خارجی رو به صورت گسترده پوشش می‌دهد و به نوعی سود ده هم هست, نتوانست پول مردم را پس دهد , پس پدیده چگونه می‌تواند؟؟؟ مسلما هیچ وقت.

روی سخن با پیاده نظام فریب خورده است , به خود آیید, دست از منافع شخصی برداشته به مالباختگان واقعی بپیوندید و یک صدا هیات تسویه رو طلب کنید, در انتها پدیده همانند گیتی پسند نیست که همان ۶۰ درصد هم بتوانند بگریزند!!! تجربه سهام ۲۰۰ تومنی این را نشان داده, دل به چین و ماچین و عرب و ایتالیا نبندید!! اینها اشعاری نغز است, دل به وام و کنسرسیوم نبندید, اینها جوکهای قرن است!!! هیچ ساختی در کار نیست و هیچ خریدار مگر ۲۰۰ تومنی در بین نیست, عدالت و منطق یعنی هیات تسویه بر پایه زمان ورود و میزان آورده.

کوروش۹۴

از مالباختگان گرامی بابت طولانی شدن مطلب بالا پوزش میطلبم,اما حاوی نکات بسیار مهمی است و به شخصه این مطلب رو یکی از اصولی ترین و منطقی ترین نوشتارم بر اساس عدد ورقم میدانم,با وجود طولانی بودنلطفا ,مطالعه کنید و ببینید آخر کار را!! گیتی پسند شرکت بزرگ تولیدی وسودده است و نتوانست از عهده کار برآید!!! پدیده هرگزنمیتواند,فقط واگزاری به غیر و ورود سرمایه گزاران و ارگانهای بزرگ و خروج مردم کار ساز است,فقط باید امیدوار بود کار اتاق و خرید سهام به قیمت ۹۰۰-۱۰۰۰ تومن نگیرد و مکر ستاد به طرفدارانش برگردد !!! وگرنه اکثریت خارج و هرم ماجرا بر دوش مالباختگان تا ابد خواهد افتاد.

ریحانه

من یکی از همان به اصطلاح مال باختگان هستم. بعد از سه سال شرکت گیتی پسند منصفانه تصفیه کرد. واقعیت را می گویم


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *