فعلا پولی به پروژه های پدیده نرسیده است / عضو هیئت مدیره پدیده: چهار روز دیگر زمان واریز پیش پرداخت مشخص می‌شود

فعلا پولی به پروژه های پدیده نرسیده است /  عضو هیئت مدیره پدیده: چهار روز دیگر زمان واریز پیش پرداخت مشخص می‌شود

خراسان رضوی – مهر ماه سال گذشته، پس از تبلیغات فراوان، خجسته مدیر عامل شرکت ابنیه پدیده شاندیز در نشستی خبری از شروع عملیات ساختمانی فاز تجاری پروژه پدیده پس از دو سال تعطیلی خبر داد.موضوعی که نوید بخش تولد دوباره این پروژه سرمایه گذاری بود و به گفته ضیایی، مدیر عامل شرکت فرازیست، پیمانکار فاز یک (بلوک یک تا ۱۱)ساخت و سازهای این پروژه مقرر بود تا بعد از یک سال به بهره برداری برسد اما اکنون پس از گذشت ۱۱ ماه از آغاز این قرارداد و در حالی که کمتر از یک ماه دیگر فرصت باقی است، پروژه واگذاری تنها ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش سایت اخبار پدیده، معاون عمرانی گروه شرکت های پدیده درباره این موضوع با بیان این که بر اساس گزارش مشاور، این پروژه تا پایان تیر ماه ۶۰ درصد پیشرفت داشته است، افزود:دلیل این روند کند پیشرفت پروژه تامین نشدن به موقع منابع مالی است. درواقع به علت تامین نشدن به موقع منابع مالی و همچنین  پرداخت نشدن به هنگام مطالبات و نیز دشوار بودن عملیات مورد پیمان، روند اجرایی کار متناسب با زمان بندی پیش بینی شده، تحقق نیافت.

حمید داوودی ادامه می دهد: بنابراین بر اساس ضوابط سازمان برنامه و بودجه، دیر کرد در اجرای پروژه ناشی از تاخیر در پرداخت ها جزو موارد مجاز پیمانکار است که منجر به تمدید و طولانی شدن مدت قرارداد می شود.

پیش پرداخت صورت نگرفته است

مشکلات موجود در اجرای اولین قرارداد عمرانی پدیده پس از دو سال تعطیلی در حالی رخ داده که چندی پیش و پس از انجام مناقصه ساخت و تکمیل آپارتمان های میان مرتبه (لورایز)، چهار شرکت انتخاب شد و قراردادهایی با آن ها به امضا رسید .معاون عمرانی گروه شرکت های پدیده در این باره گفت:تشریفات مربوط به تحویل ساختمان ها به پیمانکاران جدید و صورت برداری کارهای قبل به اتمام رسیده است. حمید داوودی افزود: بر همین اساس در بازه زمانی معین، تجهیز کارگاه های سه شرکت به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به وضعیت فعالیت عمرانی شرکت شارپی ادامه داد: درباره فعالیت عمرانی شرکت شارپی نیز بخش عظیمی از تجهیز کارگاه انجام شده و بسترهای لازم ازجمله تخلیه ساختمان از میزان بالای نخاله و پس مانده های ساختمانی در شرف اتمام است و به زودی عملیات اجرایی این شرکت آغاز می شود.

داوودی در خصوص این که چرا عملیات ساخت و ساز پروژه بسیار کند است، خاطر نشان کرد: بر اساس ضوابط سازمان برنامه و بودجه و مفاد قراردادهای منعقد شده، باید همزمان با انعقاد قرارداد پیش پرداختی، به مبلغ ۲۰۴ میلیارد ریال به پیمانکاران از سوی کنسرسیوم تحویل می شد که تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس، روند ساخت و ساز بسیار کند است که امیدواریم به زودی با تخصیص این اعتبار از سوی کنسرسیوم، عملیات ساخت و ساز با توجه به توافق در قرارداد آغاز شود.

عملیات عمرانی هم آغاز نشده است

برای پیگیری روند آغاز و اجرای این پروژه های عمرانی و میزان پیش پرداخت واریز شده به شرکت های طرف قرارداد، از آن ۲۰۴ میلیارد ریال تعیین شده، به سراغ مدیران اجرایی پیمانکاران پروژه لورایز رفتیم و سوالات‌مان را از آن ها جویا شدیم. اگرچه نخعی، مدیر پروژه عمران آذرستان و حلمی، مدیر پروژه عمران سریر حاضر به گفت و گو با ما نشدند و پاسخی به سوالات مطرح شده ندادند، اما خانی، مدیر پروژه شالده در گفت و گو با خراسان رضوی از پرداخت نشدن مبالغ تعهد شده در قرارداد به عنوان پیش پرداخت آغاز فعالیت عمرانی، خبر داد و در خصوص روند انجام پروژه گفت: ما تاکنون اقدام به تجهیز کارگاه کرده ایم ولی برای انجام کارهای اجرایی در پروژه اقدامی صورت نگرفته، زیرا تا زمانی که پیش پرداختی داده نشود، امکان خرید مواد لازم برای انجام کار وجود ندارد..

پیش پرداخت ها، در گیرودار مراحل پایانی کنسرسیوم

حمیدرضا کریمویی، عضو هیئت مدیره و معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی شرکت ابنیه و ساختمان پدیده در این باره با تایید پرداخت نشدن مبالغی از محل کنسرسیوم به عنوان پیش پرداخت آغاز فعالیت های عمرانی در آپارتمان های میان مرتبه به خراسان رضوی گفت : اعتبار لازم برای پرداخت ها باید از محل کنسرسیوم تامین شود، کنسرسیوم نیز در مراحل پایانی خود به سر می برد و طی آخرین صحبتی که من با متولیان امر داشتم، گفتند ظرف چند روز آینده ابلاغ اولیه آن انجام می‌شود.

حمیدرضا کریمویی ابراز امیدواری کرد تا چهار روز آینده مشخص می شود چه زمانی پیش پرداخت ها انجام خواهد شد. وی ادامه داد:متاسفانه تاخیر در پرداخت ها قطعا سبب کندی پیشرفت پروژه ها خواهد شد.

شایان ذکر است استاندار و برخی اعضای ستاد تدبیر پیش از این و در گفت و گوهای متعددی، از تامین لااقل ۲۰ درصد از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی توافق شده در کنسرسیوم بانکی توسط بانک های عضو خبر داده بودند،  حال این سوال مطرح می شود که چه زمانی این مبالغ به تکمیل پروژه ها اختصاص خواهد یافت تا براساس آن چه بارها گفته شده تکمیل پدیده سرعت گیرد و در نتیجه حقوق سهام داران تامین و پرداخت شود؟

دلسوز

سلام
به نظرم حل مشکل پدیده صرفا با قرارگاه قدرتمند خاتم النبیاء و مردان آهنین و جهادی آن است ، بیاییم همه با هم تقاضا وخواهش کنیم تا آنان ورود کرده وهمانطوری که فازهای اسلویه وسایر پروؤه های کشور را علی رغم عدم بازپرداخت پول توسط دولت(بدهی چند هزار میلیاردی دولت به قرارگاه)بدون تعطیلی ومعطل کردن کار با تمام قدرت (فنی ،مالی واعتقادی) انجام داد، اینجا هم قطعا می تواند برند پدیده را به روزهای رونقش بازگرداند ودر چنین روزی است که سهامداران به حق واقعیشان رسیده وکشور هم آباد می شود( در کشور آباد با محلل های شیک ومجلل وفرهنگی مثل پدیده کیش وپدیده شاندیز و…شهروندان ایران باهزینه کمتر در کشور خودشان گردش کرده وارز وسرمایه مملکت را به خارج نمی برند، ضمن اینکه جذب سرمایه توسط گردشگران خارجی به داخل را هم داریم) پس بشتابید ای سربازان بی نام وبی نشان وپر کار ایران برای آبادانی کشورو بازگشت اعتماد و امید این ۱۳۰هزار سهامدار ازهمه جا رانده وازهمه جا مانده تا قوت دلشان به این نظام با عظمت بیشتر شده وبدانند هنوز در این آشفته بازار مردانی هستند از جنس خودمان بی نام وبی نشان که هرجا مملکت ودولت کم آورده چه در جنگ وچه دربعد ازجنگ چه در فرهنگ ، چه در اقتصاد و…فقط شمائید که می توانید کار را به بهترین سبک وسیاق ممکن جمع کرده وآبروی نظام راحفظ وهمه را به انقلاب دلگرم تر کنید وبدانیم هیچ سرمایه گذار خارجی دلش برای ما نمی سوزد.
من چندین سال است که پیام های اکثر دوستان را مطالعه می کنم ،ازدوستانم که این پیام را می خوانند خواهش میکنم چنانچه نظر مثبتی در این خصوص دارند در زیر این متن درج فرمایند تا به یک مطالبه عمومی تبدیل شد واز درج نظرات منفی و مایوس کننده به این ارگان ارزشی برای یکبار هم که شده خودداری بفرمایید تا این تنها روزنه پرقدرت امید هم به خاطر این حواشی از میدان به در نشود وهمه وهمه مجابش کنیم برای اثبات مردم داری و وفاداری هم که شده و برای دلگرمی این ۱۳۰ هزار سهامدار وطلبکارو…که با خانواده هایشان قریب به نیم میلیون نفر می شوند از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وفرماندهی محترم کل سپاه ایران ( چه باتقاضا وچه باتجمع محترمانه) بخواهیم که به فرمانده محترم قرارگاه خاتم الانبیاء دستور دهند به این موضوع ورود کرده ودر یک اقدام جهادی وانقلابی با سرمایه عظیم مادی ومعنویی که در اختیار دارد کار را تمام کند، قول می دهیم که تا آخر عمر شاکر این کار ارزشمند آنان باشیم و قدرشان را بدانیم چون می دانیم کاری از دست بقیه ساخته نیست و این سالها وسالهای بعد صرفا ما را معطل کرده و به نتیجه مطلوب نخواهد رسید
ولعاقبه للمتقین

حسن

سلام
آقای دلسوزعزیز قبل ازهرکاری ورفتن درخانه سپاه اول باید تکلیف تعدیل ظالمانه روشن شود.تازمانی که تعدیل برحسب زمان وآورده انجام نشودهیچ ارگانی وارد پدیده نمیشود.باتعیین تکلیف وتعدیل عادلانه راه برای ورود سپاه وبانکها بازخواهدشد.

کوروش۹۴

جناب دلسوز,فارغ از مسایل سیاسی,در گفتگو با مدیر سایت مردمی تابناک,ایشون هم همین نظر شما رو داشتند و عنوان کردند این کار فقط از عهده ۲-۳ تا ارگان در ایران بر میاد و یکیش قرار گاه خاتم است,به قول ایشون باید این داستان جمع بشه و در غیر این صورت هیچ گاه پرونده پدیده بسته نمیشه,در مورد توافق همگانی با نوشتار شما ودرج موافقت باید عرض کنم,اقلیت مالباخته اکثرا در این سایت و گروه تلگرامیش عضو هستند و عدد قابل توجهی در برابر سایرین نیستند!!! شما اگر مطالب رودنبال کرده باشی,بارها از طرفداران ستاد نام بردم وعنوان جدیدشونرو پیاده نظام گزاشتم,شما فکر میکنی اینا میزارن خاتم یا اصلا هر گروهی چه داخلی چه خارجی ورود مستقیم کنه؟؟؟ هرگز!! هر که بیاد,و بخواهد پول بزاره ,خواهان خروج مردم و سایر ارگانهای دولتی و صاحب اختیار شدن است تا پول خود را در بیابان به باد ندهد!! این یعنی سهام بازی بس!!! و هیات تسویه و خروج بر اساس عدالت و میزان آورده و زمان ورود که عده ای مخالفند!! در مورد نوشتن مطلب هم مالباختگان بسیاری زندگی از دست دادند اما به علل گوناگونی فقط دنبال کننده مباحث هستند و مایل به پیغام گزاشتن نیستند!!! از طرفی مسایل سیاسی هم مطرح است,دولت الان به اسم کمک به سهامداران عملا دست گزاشته رو پدیده و دست هرکی سمت پدیده بررو قطع میکنه!!! بله قطع میکنه,۲۰۰۰ میلیارد تومن جریمه بریده برای ارگانهاش و این رقم کمی نیست, مثلاشهرداری شاندیز مقداری از املاک پدیدروغصب کرده و به بهانه جریمه به نام خود زده!!!ا این جرایم گر وصول شد چه بهتر نشد هم که از اول این جرایم غیر قانونی و غیر شرعی بوده!!! بنابر این هیچ گروه داخلی و خارجی جرات نزدیک شدن به پدیده نداره,به هرروی من به عنوان کسی که سالهاست در بطن ماجرا هستم میگویم که مالباختگان واقعی صد درصد موافق ورود هر سرمایه گزاری از هر جایی با نیت هیات تسویه وخروج مردم هستندو یا حتی ساخت مجموعه بعدا و خروج مردم!!! با بورس و سهام مخالفیم وبا ساخت و ساز واقعی و تسویه و تهاترموافق!!!اما بدانید بسیاری به علت شکل هرمی پدیده مخالفند.

علی اوایی

سلام و عرض ادب به این نیروهای کاردان ،کار کن،فنی ،فوق تخصص در همه کار ،
بنده صد در صد موافق ورود این برادران درین شرکت هستم و ایمان دارم در صورت فراهم شدن شرایط در کمترین زمان شاهد رشد و بالندگی شرکت خواهیم شد.لذا
همه موافقین از مدیران پدیده تقاضا کنیم تا برای حل مشکل از ابر شرکت خاتم النبیین کمک گرفته شود.

دلسوز

متشکر از نظر ارزشمندشما
فقط این نظریه رو درتمام گروهها ودوستان منتشر کنید تا برسه بدست مردان باغیرت قرارگاه خاتم سپاه


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *