استیضاح باکیفیت پیش روی رحمانی فضلی؟!

استیضاح باکیفیت پیش روی رحمانی فضلی؟!

فرارو – گاهی تا حدود ۸۰ امضا پای نامه استیضاح یک وزیر دیده می شد اما این امضاها به تدریج آب می رفت. به همین خاطر این بار نمایندگانی که خواهان استیضاح وزیر کشور هستند به دیگر نمایندگان تاکید دارند فقط کسانی پای این نامه را امضا کنند که به هیچ وجه حاضر به پس گرفتن امضای خود نیستند. این را یک نماینده مجلس درباره تلاش بعضی از همکارانش برای استیضاح وزیر کشور می‌گوید.

روز گذشته خبرگزاری ایلنا به نقل از عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر در مجلس از کلید خوردن استیضاح رحمانی فضلی خبر داد. خدری گفته بود این استیضاح ۱۴ محور دارد که یکی از آنها موضوع پدیده شاندیز است. این نماینده مجلس، مسائل دیگری مثل نبود نظارت بر شهرداری‌ها، بی‌توجهی به هزینه‌های سنگینی که در جریان مراسم اربعین به مردم تحمیل می‌شود، نحوه انتصاب‌ استاندارها و عدم نظارت بر عملکرد استانداری‌ها، عدم ارائه لایحه جامع انتخابات به مجلس و اجرا نشدن قانون احزاب را از دیگر محورهای این استیضاح عنوان کرده بود.

فرارو این موضوع را در گفت و گو با تعدادی از نمایندگان مجلس پیگیری کرد. بسیاری از نمایندگان از جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر کشور اطلاع نداشتند. از صحبت های یکی دو نماینده نیز برمی آمد که نمایندگانی که دنبال استیضاح هستند نمی‌‌خواهند آن را در بوق و کرنا کنند، بلکه می خواهند استیضاح‌‌شان کیفیت داشته باشد.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با فرارو با تایید اینکه بعضی نمایندگان برای استیضاح رحمانی فضلی در حال جمع آوری امضا هستند می گوید این نامه هنوز به هیات رئیسه تحویل داده نشده است به همین خاطر هنوز نمی توان نام استیضاح را برای آن به کار برد. بسیاری از استیضاح ها تا مرحله جدی شدن فاصله دارند. استیضاح یک وزیر زمانی جدی می شود که هیات رئیسه آن را اعلام وصول کند.

این نماینده مجلس درباره تلاش بعضی نمایندگان برای استیضاح وزیر کشور نیز می گوید: زمانی که من این طرح را دیدم حدودا ۱۲ امضا برای آن جمع شده بود. در گذشته امضاهای فله ای پای نامه بعضی استیضاح ها نتیجه معکوس داده است. گاهی تا حدود ۸۰ امضا پای نامه استیضاح یک وزیر دیده می شد اما این امضاها به تدریج آب می رفت. به همین خاطر این بار نمایندگانی که خواهان استیضاح وزیر کشور هستند به دیگر نمایندگان تاکید می‌کردند فقط کسانی پای این نامه را امضا کنند که به هیچ وجه حاضر به پس گرفتن امضای خود نیستند.

او با اشاره به رای اعتمادی که نمایندگان به تازگی به رحمانی فضلی داده اند می‌گوید: واقعیت این است که بعضی نمایندگان از وعده‌هایی که رحمانی فضلی موقع رای اعتماد داده و به آنها عمل نکرده نگرانی دارند و همین موضوع باعث میل به استیضاح از طرف بعضی نمایندگان شده است.

به اعتقاد این نماینده مجلس رای اعتماد این دوره مجلس به هیات دولت در شان مجلس نبود. فلاحت پیشه ادامه می دهد: در جریان رای اعتماد اجازه مطرح شدن بعضی مطالب داده نشد. البته این موضوع را درباره وزیر کشور نمی‌گویم اما در جریان رای اعتماد وزرای پیشنهادی، دو نماینده موافق و مخالف وزیر صحبت می کنند. مخالفین اگر نقدهای واقعی را مطرح کنند و موافقین به آنها پاسخ دهند بحث ها پخته تر می شود. با این حال در این دوره می دیدیم که بعضی نمایندگان برای مخالفت وقت می گرفتند ولی موافق وزیر صحبت می کردند. همین باعث شد بسیاری از نقدها و دغدغه ها مطرح نشود. این موضوع شان مجلس را تضعیف کرد.

عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده آمل اما نگاه دیگری دارد. او از طرح استیضاح رحمانی فضلی اظهار بی اطلاعی می کند. اما می گوید چون رحمانی فضلی تازه رای آورده احتمالا استیضاح جدی نیست.

این نماینده مجلس به فرارو می گوید: مدت زیادی از جلسه رای اعتماد به وزیر کشور نمی گذرد. آقای رحمانی فضلی هم بالای ۲۰۰ رای به دست آورده است. برای همین به راحتی نمی شود از استیضاح صحبت کرد. هرچند از نظر قانونی مشکلی برای استیضاح وزیر در این مقطع زمانی وجود ندارد اما موضوع پدیده شاندیز در دوره گذشته هم وجود داشته و در جلسات رای اعتماد هم مطرح شده است. او درباره وضعیت استانداری ها هم می گوید: هفته ای چند استاندار معرفی می شود که از این بیشتر غیرممکن خواهد بود.

سهامدار2

معاون دادستان مشهد گفت: ارتفاعات جنوبی مشهد باید با اجرای یک طرح گردشگری، تفریحی و ورزشی به فضایی برای تفریح و تفرج مردم تبدیل شود.
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

سهامدار2

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جامعه خبر «سید هادی کسایی زاده» روزنامه نگار و افشا کننده فساد معاون اول دولت دهم، پدیده شاندیز و اختلاس در بنیاد شهید و تخلفات جمشیدی رییس تعزیرات کشور … در یادداشتی در مورد هزینه ای که نظام برای ولی الله سیف پرداخت کرده است نوشت.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *