بعضی ها دلشان می خواهد پروژه پدیده آنقدر معطل شود که بر اثر گذشت زمان کسری پیدا کند تا بتوانند پهلوان را اعدام کنند

بعضی ها دلشان می خواهد پروژه پدیده آنقدر معطل شود که بر اثر گذشت زمان کسری پیدا کند تا بتوانند پهلوان را اعدام کنند

خبرگزاری خانه ملت – عنوان حزب کارگزاران سازندگی با چند نام اصلی گره خورده که آیت الله هاشمی رفسنجانی در راس و خاندانش که همگی در بدنه سیاست سابقه و حضور پررنگ دارند قطعا در مرتبه دوم از این سیاست ورزی قرار می گیرند.

ویژگی مشترک همه اعضای این خاندان در چند محور نهفته است؛ سیاست ورزی، فعالیت اقتصادی، خلاقیت و همسویی با نوآوریهای مدیریتی.

حسین مرعشی سخنگوی این حزب که پسرعموی همسر آیت الله هاشمی است از اعضای تاثیرگذار این جریان است که نقش او در موضع گیریهای سیاسی جریان اصلاحات، تصمیمات انتخاباتی و نحوه عملکرد اصلاح طلبان بسیار پر اهمیت است.

با او درباره خیلی از اتفاقات و حوادث سیاسی کشور در گذشته و حال سخن گفته ایم.

– یکی از موضوعاتی که در چند وقت اخیر در تیتر اول روزنامه ها دیده می شود، موضوع پدیده شاندیز است شما گویا جلساتی را هم با مسئولان پدیده قبل و بعد از این اعتراضات داشته اید، موضوع پدیده از چه قرار است؟

آقای پهلوان یک روز آمد پیش من و درباره پدیده شاندیز توضیح داد، او دومین مرد در بخش خصوصی ایران بود که با او آشنا شدم که حقیقتا در قامت یک دولتمرد ظاهر شده بود، اولین کسی که دیدم چنین ظرفیتی داشت، آقای رحمان گلزار است که شهرک اکباتان را ساخته و دومین نفر این آقای پهلوان است و من غیر از این دو نفرتاکنون کسی را با این ظرفیت ندیدم.

کارهایی که پهلوان انجام داده است، نشان می دهد در اشل یک دولتمرد وارد شده، تنها انتقادی که به آقای پهلوان داشتم این بود که چرا این حجم وسیع از سرمایه گذاری را در ۵۰ هکتار زمین متمرکز کرده، این حجم سرمایه گذاری باید در ۵۰۰ هکتار زمین انجام شود و ۵۰۰ هکتار از اراضی ایران آباد شود اما گفت که زمین در اختیارم قرار ندادند.

سوال اینست که چرا ما او را زندان کردیم؟ جواب اینست که چون کار کرده؛ کسی را که دادستان، رئیس مجموعه انتخاب کرده برای مشورت پیش من آمد من از او سوال کردم که مشکل چیست؟ گفت: این پروژه کسری ندارد، مازاد دارد، اما بعضی ها دلشان می خواهد این پروژه آنقدر معطل شود که بر اثر گذشت زمان کسری پیدا کند تا بتوانند اعدامش کنند. این خیلی بد است که کسی که رفته با پول مردم کسب و کار راه انداخته و بسیاری از آن سود کرده اند و ارزش افزوده ایجاد شده، زندان شود. اگر این کار اشتباه بوده، کمکش کنید و راهنمایی اش کنید.

روز اول آمد یک وکالت نامه تام الاختیار نوشت و به دادستان مشهد داد و گفت این پروژه مال شما هرکار دوست دارید با آن برخورد کنید، وقتی کسی اینگونه برخورد می کند چرا باید اینچنین با او رفتار شود؟ شما فکر می کنید اگر کشور یکی یکی آدم هایی را که خلاقیت و استعداد دارند ر ا از ریشه بزند، کشور با یک مشت آدم معمولی راه می افتد؟

عباس

خدایا به تمامی سیایت ورزان منصف کشور جراتی عطا فرما تا بتوانند صدای حق را با صدای بلند در میان تنگ اندیشان کوته نگر فریاد کنند شاید دراین کشور کورسوی امیدی ایجاد شود.

سهامدار2

سید محسن علوی: می‌خواستیم فساد از بین‌ برود قبح آن را از بین بردیم/ ما داریم چوب نا‌امنی سرمایه‌گذاری را می‌خوریم
چرا این گونه فکر می کنید؟

دلیل اصلی ناهماهنگی بین دستگاه های مختلف است. ببینید زمانی که یک سرمایه گذار وارد کشور می‌شود نیاز به یک تامین کننده مالی دارد. او به بانک ها نگاه می کند و می‌بیند وضعیت خوبی ندارند و از طرفی سود بانک‌ها بالاست. به رویدادهای کشور نیز نظاره می‌کنند و می‌بیند که اتفاقاتی مانند پدیده شاندیز، کاسپین، میزان، ثامن‌الحجج رخ می‌دهد که هر کدام مانند یک بمب اقتصادی است. بوی خوشی از این اتفاق به مشام نمی‌رسد و حتی امنیت یک کشور را زیر سوال می برد.

حال سوال را باید کمی عقب تر ببریم. سوال این است که چرا کاسپین، میزان و ثامن الحجج ایجاد شدند؟ چرا پدیده شاندیز که صدا و سیمای ایران مدت‌ها آن را تبلیغ می کرد ، متوقف شد؟ برای یک تاجر و سرمایه گذار اصل سرعت و با اعتبار کار کردن است. این سرمایه گذار وقتی وارد کشور می‌شود، دست‌کم سه یا چهار سال باید برای مجوز های حقوقی دوندگی کند. فرض کنید یک تاجر و بازرگان دچار مشکلی حقوقی شود و نیاز به خدمات دستگاه قضایی داشته باشد، از زمان ورود به دستگاه قضایی و ثبت دعوا تا اخذ حکم سه تا چهار سال زمان می برد که زمان زیادی است و در طول این روند سرمایه گذار یا تاجر ممکن است ورشکسته شود.

پس امنیت قضایی برای سرمایه گذاران در کشور ما نیست. اگر مجتمع هایی قضایی در حمایت از سرمایه‌گذاری در کشور ایجاد شود که در آن قضات متبحر اقتصادی، وکلای حرفه‌ای بین المللی وجود داشته باشد بی شک در افزایش امنیت اقتصادی در کشور کمک خواهد کرد. این کار را دستگاه قضایی باید ایجاد کند اما آیا اراده ای برای ایجاد این نوع مجتمع ها وجود دارد؟

کوروش۹۴

پژمانفر نماینده اعلام کرد,با وضعیت موجود ,مدیریت جدید هم نمیتونه کارخاصی کنه و ضرر مالباختگان جبران نمیشه!!!ما همینو میگیم اونوقت میگن حسن نیت نداری و هزار تا شعر دیگه!!!!


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *