انتظاری: کارشناس رسمی دادگستری برند پدیده را ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش گذاری کرده است

انتظاری: کارشناس رسمی دادگستری برند پدیده را ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش گذاری کرده است

به گزارش TSEpress در نشست خبری پایان سال شرکت پدیده، مدیر عامل این شرکت بعد ازتشریح فعالیتهای انجام شده برای پیشواز از نوروز و بهار در پروژه شاندیز و کیش، به سوالات خبرنگاران واصحاب رسانه پاسخ داد.

با توجه به دغدغه سهامداران پدیده در مورد زمان ورود به بازار سرمایه وهمچنین سندیکای حمایت از سهام پدیده خبرنگارTSEpressبه بیان این سوالات پرداخت.

آقای انتظاری، فردا سهام شرکت تبرک در بازار سرمایه عرضه می شود و پیش از این نیز شرکت شهداب که یکی از زیر مجموعه های شرکت تبرک است در بازار سرمایه عرضه شد، با توجه به شرایط پیش آماده در سه سال پیش برای شرکتهای پدیده و تبرک، هنوز سهام پدیده در بازار سرمایه قابل معامله نیست جنابعالی چه برنامه ای برای عرضه هر چه سریع تر سهام پدیده در بورس دارید؟

در مورد این که شرکت های پدیده وارد بورس وفرابورس بشوند، هم اکنون شرکت توسعه پدیده توسط سازمان بورس پذیرش و درج نماد شده است و تنها باز شدن نماد باقی مانده که شرکت پدیده در حال طی کردن پیش نیازهای سازمان بورس است تا نماد باز شود.

این پیش نیازها شامل تشکیل مجمع، رقیق شدن سهام، به روزرسانی گزارشهای حسابرسی و تهیه صورتهای مالی است.

یکی از این ملزومات آماده سازی سه سال حسابرسی شرکت پدیده است، اما متاسفانه سه سال گذشته دوره فترت پروژه بوده است.

دور از ذهن نیست که در سال ۹۷ وارد بازار سرمایه شویم، ولی تمام تلاش مجموعه پدیده این است که ورود به بازار سرمایه و زمان آن  به نفع سهامداران ما باشد.

همچنین در شرکت ابنیه و ساختمان پدیده، ما مصوبه شورای عالی بورس را برای ورود به فرابورس داریم و در حال مذاکره با فرابورس و بورس هستیم و در ماه گذشته سه نشست با مدیران ارشد بورس و فرابورس داشته ایم و این مذاکرات ادامه دارد.

 

جهت ارزش گذاری برند پدیده چه اقداماتی صورت گرفته است؟

برند پدیده خوشبختانه ازاعتبار خاصی برخوردار است و ما بازتابی ملی و بین المللی داریم و این اعتبار در دوره جدید، در حال بازیابی و افزایش است.

همچنین کارشناس رسمی دادگستری برند پدیده را ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش گذاری کرده است.

در زمینه برند هم اکنون در حال مذاکره با گروهای مختلف هستیم تا با شرایط خاص وطبق استانداردهای شرکت پدیده رستوران های پدیده گسترش پیدا کند در سال ۹۷ رستوران های زنجیرهای پدیده در ایران فعال خواهند شد.

 

جناب آقای انتظاری در روزهای گذشته بحث حمایت از سهام پدیده و تشکیل سندیکای سهامداران مطرح شده است، نظر جنابعالی در مورد این تشکل چیست؟

مجموعه پدیده شرکتی با ۱۳۶ هزار سهامدار است  و تنوع ویژه ای در حوزه سهامداری در شرکت پدیده  وجود دارد که در نوع خود منحصر به فرد است.

مجموعه پدیده ،تشکل هایی که در حوزه سهامداری تحت هر عنوانی شکل بگیرد را ظرفیت پدیده می داند. این انسجام سازی ها و تشکل ها مناسب و مفید برای پدیده هستند.

اما این که این تشکل ها چه غالبی داشته باشند، تا زمانی که پیشنهاد مشخصی ارائه نشده باشد نمی توانیم از آن ارزیابی داشته باشیم.

ممکن است بعضی برای تشکیل شرکت تعاونی سهامداران ویا به عنوان سندیکای سهامداران بخواهند عمل کنند وهمچنین سهامداران بزرگ که از چند ماه قبل جلساتی را شروع کرده اند، بخواهند وارد این موضوع شوند ولی نگاه ما به این موضوع استفاده از این ظرفیت کلان سهامداران پدیده است.

اما این ظرفیتها باید بر اساس اصول و مبانی قانونی و کارشناسی باشند.

من به عنوان مدیرعامل پدیده، از تلاش هایی که در این زمینه صورت می گیرد تشکر می کنم و با تمام توان حمایت خواهم کرد و اگر این موارد در چارچوب قانون کشور صورت بگیرد، شرکت پدیده خود را موظف می داند تا فضای کاری، معنوی ومکان در اختیار این تشکل ها قرار دهد تا بتوانند فعالیت انجام دهند .

در حقیقت صاحبان گروه شرکتهای پدیده سهامداران صبور ما هستند، هر چقدر این سهامداران منسجم تر و هدفمند تر کنار هم جمع شوند به مدیران پدیده کمک می شود .


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *