مدیرعامل پدیده شاندیز: ارزش سهام شرکت توسعه ابنیه پدیده ۴۰ درصد قیمت اسمی افزایش یافت

مدیرعامل پدیده شاندیز: ارزش سهام شرکت توسعه ابنیه پدیده ۴۰ درصد قیمت اسمی افزایش یافت

شهرآرا – مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: از محل مطالعات شرکت توسعه ابنیه افزایش سرمایه دوم پیشنهاد شد و این افزایش سهام به میزان ۴۰ درصد قیمت اسمی و معادل ۴۵۰ میلیارد تومان بوده‌است که به تصویب مجمع هم رسید.

به گزارش روابط عمومی پدیده، ابوالفضل انتظاری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهارکرد: شرکت ابنیه جزو اصلی‌ترین شرکت‌های گروه شرکت‌های پدیده شاندیز بوده و بیشترین سهام مردمی مربوط به این شرکت است.

وی افزود: شرکت ابنیه باید سالانه یک مجمع عمومی و عادی داشته باشد و مجمع عمومی سال ۹۷ در چهار ماهه نخست این سال برگزار خواهد شد و در آن جلسه درباره سیاست‌های کلان یک ساله تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با بیان اینکه در شرکت ابنیه به‌تازگی مصوبه‌ای داشتیم که اختیارات به مدت پنج سال به هیئت مدیره واگذار شد، اظهار کرد: در دو ماه قبل افزایش اسمی ۵۰۰ درصدی سهام ابنیه را داشتیم و هر سهم به شش سهم تبدیل شد و این اقدام موجب افزایش قیمت معاملاتی سهام شد. همچنین از محل مطالعات شرکت توسعه در ابنیه افزایش سرمایه دوم پیشنهاد شد که لازمه آن تصویب از سوی مجمع بود و طبق قانون تجارت آگهی دادیم و امروز از فعالان بورس دعوت به عمل آمد.

انتظاری تصریح کرد: افزایش سرمایه به میزان ۴۰ درصد قیمت اسمی که به تصویب مجمع هم رسید و رقم مجموع به هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان خواهد رسید و تعداد سهام هم به ۱۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون سهم خواهد رسید و مجمع اختیارات کامل را به مدت یک سال به هیئت مدیره واگذار کند و پیش‌بینی ما افزایش قدرت خرید با مدیریت بیشتر خواهد بود.

وی گفت: اولین افزایش سرمایه در شرکت ابنیه به عنوان سهام جایزه انجام و با۵۰۰ درصد افزایش سهم رقیق شد و امروز نیز برای دور دوم رقیق‌سازی سهام و افزایش سرمایه شرکت با حضور حداکثری سهام‌داران این مهم به رأی گذاشته شد و با اکثریت آرا به تصویب رسید.

انتظاری افزود: در مرحله اول با رقیق‌سازی صورت گرفته، قیمت معاملاتی سهام نسبت به گذشته بیش از ۳۵۰ درصد افزایش داشت. هر یک سهم ابنیه در گذشته با قیمت ۹۴۳ تومان در اتاق معاملات توافقی به فروش گذاشته می‌شد اما هیچ معامله‌ای صورت نمی‌گرفت و بعضا در خارج از سامانه به صورت وکالتی و با قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان معامله می‌شد اما امروز هر سهم قدیم ابنیه(که معادل ۶ سهم جدید است) به ارزش بیش از دو هزار و۲۰۰ تومان معامله می‌شود.وی ادامه داد: شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز همواره به عنوان شرکت مادر، منابع و دارایی‌هایی را در اختیار شرکت اصلی قرار داده که شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیزاست و افزایش سرمایه در این مرحله با هدف اصلاح نسبت مالکانه انجام می‌شود.وی تصریح کرد: این افزایش، برای استفاده از خطوط اعتباری بانکی و همچنین تأمین نظر بازرس قانونی و حسابرس صورت می‌گیرد تا مطالبات حال شده، تبدیل به سرمایه شود و انتقال مطالبات حال شده با مجوز و مصوبه مجمع عمومی به بخش حقوق صاحبان سهام انجام می‌شود.

سهامدار2

با تصویب مجمع عمومی فوق العاده شرکت صورت می‌گیرد؛
افزایش سرمایه شرکت ابنیه پدیده به ۱۵۷۵ میلیارد تومان در سال آینده
http://tnews.ir/news/fe47106569004.html?sid=20217179#%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A7%D8%A8%D9%86%DB%8C%D9%87-%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87-%DB%B1%DB%B5%DB%B7%DB%B5


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *