انتظاری: آپارتمان‌های میان‌مرتبه پدیده شاندیز در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

انتظاری: آپارتمان‌های میان‌مرتبه پدیده شاندیز در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: با توجه به هماهنگی‌هایی که با پیمانکاران پروژه آپارتمانهای بلند مرتبه انجام شده، آپارتمان‌های میان‌مرتبه پدیده شاندیز در دهه فجر امسال و یا حداکثر تا پایان سال جاری تحویل مالکان می شود.

به گزارش گیتی آنلاین، ابوالفضل انتظاری دراولین نشست خبری سال جدید به ارائه دستاوردهای گروه شرکت‌های پدیده پرداخت و افزود: در سال ۹۶ با تلاش‌های دستگاه‌های حاکمیت و مدیران ، لحاظ مالی، عمرانی، اقتصادی و افکار عمومی سهام‌داری تحت تاثیر مثبت قرار گرفت.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیزخاطرنشان کرد: در سال ۹۶ پس از مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور ، پیمانکاران برای تحکیم‌سازی و اجرای فاز ۲ بتن‌ریزی سقف‌ها قبل از عید، آغاز به کار کردند که هر هفته یک سقف بتن‌ریزی می شود وپیشرفت فیزیکی خوبی داریم و هم‌اکنون در حال مطالعه فاز ۳ برای اجرای سقف‌های هتل هستیم.

انتظاری گفت: در سال ۹۶ مصوبه تشکیل کنسرسیوم بانکی نیز باید انجام می شد که تامین مالی پروژه انجام شود و با وجود همه محدودیت‌ها و با حمایت دستگاه حاکمیتی، قراردادهای کنسرسیوم با پدیده امضا و خط اعتباری مشخص شد، همچنین تخصیص‌های ریالی صورت گرفته و در قالب این خط اعتباری کنسرسیوم ۴ پیمانکار انتخاب شدند.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی در آپارتمان‌های میان مرتبه خاطرنشان کرد: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی در آپارتمان های میان‌مرتبه که بین ۴ تا ۱۶ طبقه بوده، به مرز ۴۴ درصد رسیده است.
انتظاری گفت: کنسرسیوم بانکی یک پنجم خط اعتباری را تخصیص داده که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از سوی کنسرسیوم بانکی به شرکت های پدیده اعطا شد.
وی افزود: آپارتمان‌های میان‌مرتبه دارای زیربنای ۲۰۶ هزار مترمربعی که تعداد واحدهای این آپارتمان‎ها هزار و ۶۲ واحد و مساحت‌های این واحدها بین ۴۰ تا ۳۴۰ مترمربع است.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز تصریح کرد: قرارداد تکمیل آپارتمان‌های میان‌مرتبه دو سال بوده و با توجه به نحوه‌کار پیمان‌کاران و تخصیص‌های ریالی، با پیمانکاران به این تفاهم رسیدیم که کل واحدها در حدود یک و نیم ساله تحویل داده شود.

انتظاری با تاکید بر اینکه تحویل آپارتمان های میان‌مرتبه در سال جاری بوده، اظهار کرد: حدود ۳۹۰ واحد آپارتمان میان مرتبه در سال ۹۳ پیش‌فروش شده بود و آپارتمان‌ها را در دهه فجر ۹۷ و یا حداکثر تا پایان سال جاری تحویل می شود.

وی با اشاره به رفع نواقص فاز یک در پدیده خاطرنشان کرد: در قالب کنسرسیوم بانکی و رفع نواقص فازهای یک تا ۱۱ تجاری پدیده شاندیز ۷۰ درصد از آن اصلاح انجام شده و تکمیل شده ات.
انتظاری افزود : ساخت فاز یک تا ۱۹ با پیمانکار موافقت‌نامه امضا شده و با توجه به متر‌برآورد فاز ۱۱ تا ۱۹ که نهایی شده تا پایان اردیبهشت ماه و یا حداکثر اوایل خردادماه قرارداد با پیمانکار امضا می شود.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت: در سال ۹۶ موفق به امضای قرارداد بهره‌برداری از هایپر مارکت مجموعه شدیم و زیربنای هایپرمارکت پدیده حدود ۲۲ هزار مترمربع بوده و حدود هشت هزار متر را تا پایان خردادماه به بهره‌برداری می رسد و ظرفیت تجاری مجموعه افزایش می یابد.
انتظاری افزود : در حال حاضر حدود ۱۲۰ هزار از واحدهای خرید فعال هستند که افزایش ۳۰۰ تا ۳۵۰ درصدی داشته است، همچنین در برنامه نیز هدف‌گذاری کرده ایم تا پایان خردادماه به ۲۰۰ واحد برسانیم.

وی با اشاره به میزان اشتغال در مجموعه پدیده شاندیز تصریح کرد: در سال ۹۶ با آغازپروژه‌ها و فعالیت‌های عمرانی و بهره‌برداری و احتساب نیروهای پشتیبانی اداری و تجاری حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شد.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز درباره برآوردهای برنامه امسال پدیده گفت :پیش‌بینی ما در ایام ابتدایی سال ۹۷ این است که در حوزه عمرانی ساعت کاری را افزایش دهیم و در نهایت این امر موجب به افزایش نرخ اشتغال خواهد شد.

انتظاری با اشاره به امضای یک تفاهم نامه در خصوص مجموعه آبی پدیده، عنوان کرد: در سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای در خصوص مجموعه آبی پدیده با مساحت هفت هزار مترمربع به امضا رسید و هزینه‌های عمرانی و تجهیز مجموعه حدود ۲۵۰ میلیارد تومان بوده که برای ابنیه و ساختمان حدود ۱۲۰ میلیارد تومان و مابقی آن برای خرید تجهیزات آن هزینه شده است. در این تفاهم نامه این مجموعه به شکل B.O.T فعال خواهد شد یعنی بعد از تجهیز و ساخت مجموعه، بازگشت سود سرمایه از محل بهره‌برداری خواهد بود.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی پدیده خاطرنشان کرد: مجوزهای متفاوتی را برای برگزاری نمایشگاه‌های فصلی، دائم و موقت ، دریافت کردیم تا فعالیت‌های مستمر و گسترده‌ فرهنگی و گردشگری در پدیده شاندیز انجام شود.

وی گفت : حسابرسی گروه شرکتهای پدیده بعد از سه سال انجام شده و همچنین مجمع فوق العاده عمومی شرکت ابنیه و ساختمان پدیده را برگزار کردیم.

انتظاری در باره اینکه در سال گذشته خرید و فروش سهام افزایش پیدا کرد، افزود : درسه ماهه سال گذشته، روزی پنج تا پنج‌ونیم میلیون سهم نقل و انتقال و خریدوفروش می شد و در حال حاضر هر سهم یک تا یک و نیم میلیون تومان در نقل‌وانتقال، خریدوفروش و یا تهاتر داریم.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز اضافه کرد: نسبت به شش ماهه اول سال ۹۶ حدود ۳۰۰ درصد این میزان افزایش داشته ،اما همچنان سهامداران ما ناراضی هستند و ما وظیفه را برعهده داریم که با افزایش فعالیت های عمرانی و بهره برداری، تعیین یک سهام گردان، قیمت‌های معاملاتی را افزایش دهیم.

 

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های پدیده صاحب بودجه شدند، عنوان کرد: در سال ۹۷ برای اولین بار گروه شرکت‌های پدیده شاندیز صاحب بودجه سالانه شد و تمام شرکتها در یک استراتژی، موظف شدند ، تمام هزینه‌های جاری خود را از محل خدماتی که ارائه می‌دهند، تامین کنند، در واقع باید خودکفا باشند.
مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز بیان کرد: برای اولین بار نیز امتیاز تامین آب شرب به پدیده نهایی شد و این امر به عهده آب منطقه‌ای است. همچنین برای تامین برق باید پروژه‌ای اجرا شود و در سال ۹۶ مذاکرات لازم را انجام داده و پیمانکار مورد نظر را انتخاب کرده‌ایم و این امر از طریق شبکه برق سراسری اجرا خواهد شد. برای فاضلاب و آب‌های سطحی نیز مذاکراتی را انجام دادیم و پیمانکاران آن انتخاب شده است.

انتظاری درباره اخذ قرارداد با دو شرکت بزرگ حسابرسی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ انضباط مالی و گزارش حسابرسی برای سهامداران ذی‌نفعان و شرکت اهمیت زیادی دربرداشت انتخاب کرده و قرارداد بستیم و در نهایت حسابرسی‌های ۹ ماهه اول سال ۹۶ به انجام رسیده و هم اکنون حسابرسی سه ماهه آخر سال ۹۶ درحال انجامست.

وی با اشاره به اولویت‌های مجموعه پدیده در سال ۹۷ تصریح کرد: توسعه فعالیت‌های عمرانی و سرمایه گذاری در پروژه‌های پدیده شاندیز و کیش است که بتوانیم در این مجموعه فعالیت‌هایی را آغاز کنیم و دومین اولویت ما، بهره برداری حداکثری از فضای موجود در پدیده کیش و شاندیز است و این ظرفیت‌ها اعم از فودکورت، پردیس سینمایی، مجموعه آبی و … است.

مدیرعامل گروه شرکت‌های پدیده شاندیز گفت : مهمترین اولویت ما در سال ۹۷ که اقدامات آن نیز فراهم شده این است که سهامداران در شرکت توسعه و ابنیه ساختمان پدیده طبق قانون تجارت دعوت عمومی می‌شود و در مجمع عمومی سالانه علاوه بر گزارشات مالی و حسابرسی و تعیین استراتژی شرکت برای سال آینده، سهامداران می‌توانند اعضای هیات مدیره مورد نظر خود را انتخاب کنند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *