مدیر عامل پدیده مطرح کرد؛ طرح پیشنهاد پدیده برای حل مشکل معسرین

مدیر عامل پدیده  مطرح کرد؛ طرح پیشنهاد پدیده برای حل مشکل معسرین

خراسان رضوی – مدیرعامل پدیده شاندیز  روز گذشته در نشستی خبری با رسانه ها از طرح پیشنهاد پدیده برای حل مشکل معسرین در جلسه ای با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور خبرداد.

به گزارش خراسان رضوی، ابوالفضل انتظاری در این باره گفت : ما درباره حل مشکل سهامداران معسری که به پول خود نیاز دارند پیشنهادی به استانداری دادیم که در جلسه اخیر با رئیس دفتر ریاست جمهوری نیز مطرح شد. پیشنهاد ما این است که دولت به‌گونه‌ای برای این شرکت کارگشایی کند که یا بانک‌ها یا مؤسسات مالی و اعتباری یا حاکمیت بیایند و بخشی از سهام این شرکت را خریداری کنند تا سهامداران معسر و نیازمند بتوانند به پول خود برسند . یا به‌گونه‌ای برای شرکت تأمین مالی شود تا شرکت بتواند سهام سهامداران معسر را خریداری کند

این پیشنهاد تا کنون با واکنش منفی از طرف مسئولان مواجه نشده است و می‌توان گفت نگاه مثبتی به آن داشته اند اما باید تمام جوانب حقوقی این کار به‌صورت دقیق بررسی شود.

وی با اشاره به ابلاغ مصوبه شورای عالی شهرسازی درباره المان اصلی پروژه گفت: مرحله دوم بتن‌ریزی سقف  و تحکیم سازه در حال انجام است و پیشرفت فیزیکی خوبی را در این بخش شاهد هستیم ضمن این که اکنون در حال برآورد متره سقف‌های هتل هستیم. وی همچنین با اشاره به تشکیل کنسرسیوم تأمین مالی این شرکت و همکاری چهار پیمانکار در این باره اظهار کرد: در آپارتمان‌های میان مرتبه این شرکت که تا ۱۶ طبقه هستند ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم .این مجموعه شامل ۱۰۶۲ واحد می شود که قرارداد ساخت این واحدها دو ساله بوده و پیمانکار تعهد کرده ظرف یک سال و نیم این واحدها را تکمیل کند . بنابراین ما طی امسال تحویل واحدهای آپارتمان‌های میان مرتبه پدیده شاندیز را نیز خواهیم داشت که از مجموع واحدها ۳۹۰ واحد پیش‌فروش  شده‌اند.

مدیرعامل مجموعه شرکت‌های پدیده شاندیز در ادامه گفت:رفع نواقص فازهای ۱ تا ۱۱ تجاری این شرکت تاکنون  پیشرفت ۷۰ درصدی داشته همچنین از محل اعتبار کنسرسیوم بانکی، تکمیل و ساخت فازهای ۱۱ تا ۱۹ این مجموعه نیز  پیش‌بینی شده که تا اول خرداد قرارداد آن با پیمانکار منعقد خواهد شد. وی همچنین به امضای تفاهم‌نامه مجموعه آبی پدیده شاندیز به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: تلاش می‌شود تأمین تجهیزات و هزینه‌های این مجموعه در قالب فاینانس  bot، جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام شود.

انتظاری در ادامه به دریافت پایانکار و عدم  تخلف  مجموعه‌های میان مرتبه این شرکت اشاره کرد و افزود: شرکت پدیده ادعایی درباره ۱۵ هکتار از زمین‌های این مجموعه که در حریم «کال» قرارگرفته بودند داشته که سرانجام گروه ماده ۱۲ به نفع این شرکت رأی صادر کرد و این مقدمه ای شد که بتوانیم عرصه‌های این شرکت را سنددار کنیم. انتظاری با اشاره به این که ازنظر قانون هیچ منعی برای ادامه فعالیت هیئت‌مدیره فعلی تا زمان تشکیل هیئت‌مدیره بعدی وجود ندارد، تأکید کرد: تمام تلاش ما بر این است که در تیر و مرداد امسال مجمع عمومی قانونی را برگزار کنیم تا از طریق این مجمع اعضای هیئت‌مدیره و مدیران این شرکت انتخاب شوند. مدیر عامل مجموعه همچنین گفت: تلاش ما بر این است که در اراضی متعلق به این شرکت در رامسر نیز پروژه‌های عمرانی آغاز به کار کنند.

محسن

سلام
جناب آقای انتظاری لطفا در خصوص اشخاص حقیقی که از این مجموعه و در هتل ملکی را به طور قانونی و بر اساس مواد قانون مدنی این کشور خریداری نمودن و تا به حل هیچگونه ترتیباتی در مورد حل و فصل و دیکرد تحویل واحد و یا حتی پیش بینی زمانی برای تحویل در آینده برایشان در نظر نگرفته اید را در نظر داشته باشید .
بدیهی است این دسته عزیزان حوصله وصبرشان همانند دیگر اعضاء حد و مرزی دارد و این بی توجهی به سرمایه آنها تبعات حقوقی خواهد داشت و بر اساس ماده ۱۸۳ ق.م طرفین قرار داد بر تعهدات خود تضامن خواهند داشت .


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *