ارزش سرمایه گذاری شرکت پدیده ۲۰۰ هزار میلیارد ریال برآورد شد

ارزش سرمایه گذاری شرکت پدیده 200 هزار میلیارد ریال برآورد شد

ایرنا – مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده شاندیز گفت: آخرین کارشناسی سال ۱۳۹۴ گروه کارشناسان رسمی قوه قضاییه ارزش سرمایه گذاری مجموعه پدیده را ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرده بود اما هم اینک ارزش سرمایه گذاری این شرکت ۲۰۰ هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

ابوالفضل انتظاری عصر پنجشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پیرو تصمیم ستاد تدبیر خراسان رضوی و مکاتبات قضایی، هفته آینده ‘سهام جبرانی’ شرکت پدیده شاندیز ثبت رسمی می شود.

وی ادامه داد: برای پشتیبانی از نقدشوندگی و قیمت معاملاتی سهام پدیده نیز رایزنیهای ویژه با مجموعه های پولی و بانکی صورت گرفته تا صندوقهای تامین مالی و شرکتهای سرمایه گذاری بتوانند وارد بازار خرید و فروش سهام پدیده شوند که به موازات آن پیشرفتهای خوبی در حوزه ورود دو شرکت ابنیه و توسعه پدیده شاندیز به بورس صورت می گیرد.

مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده شاندیز گفت: بطور قطع یکی از این شرکتها امسال وارد بورس می شود. صورتهای مالی شرکتهای ابنیه و توسعه پدیده شاندیز طی سالهای گذشته آماده و حسابرسیها نیز انجام شده بنابراین شرایط عمومی شروع فرآیند ورود به بورس آماده می شود.

وی افزود: هم اینک بطور میانگین دو هزار نفر در بخشهای مختلف این پروژه در شهر شاندیز مشغول کار هستند. همه افرادی که پیش از سال ۱۳۹۳ در پدیده مشغول کار بوده اند طبق مصوبه می توانند جایگزین مطالبات خود، سهام دریافت کنند که عموما هم مراجعه کرده اند.

انتظاری ادامه داد: همچنین طی دو سال اخیر اسناد مالکیتی عرصه ۴۴ هکتاری پدیده شاندیز نهایی و برای تمامی ساخت و سازهای حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربعی مجوزهای ساخت و ساز و مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری کشور دریافت شده است.

وی گفت: کار ساخت و تکمیل تمامی پروژه های این مجموعه گردشگری در حال انجام است و هم اکنون ۳۰ پیمانکار و مشاور جزء و کل در مجموعه مشغول کارند و بخشی از اداعاها و تهدیدات مالی نسبت به این مجموعه رفع شده است.

مدیرعامل شرکت پدیده شاندیز افزود: در حوزه تجاری نیز ۴۰۰ واحد پیش فروش و همه پیش نیازهای مربوط به ساخت، تکمیل و مسائل ثبتی و حقوقی برای تحویل و نیز قرارداد رسمی سرقفلی فراهم شده لذا اعلام می شود همه افرادی که واحدهای تجاری پدیده شاندیز را پیش خرید کرده اند می توانند در مراجعه به واحد املاک، مستقلات و حقوقی شرکت برای دریافتی سند سرقفلی ملک خود اقدام کنند.

وی همچنین گفت: این مجموعه از معدود بنگاههای اقتصادی است که تمام اتکای سرمایه ای آن به مردم بستگی دارد. دستگاههای عمومی و دولتی هیچ سهمی در پروژه پدیه شاندیز ندارند و در آن هیچ اعتبار دولتی صرف نشده است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *