مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی : توافقات اولیه برای مشارکت بانکها در مدیریت سهام پروژه پدیده شاندیز /نهایی شدن سهام جبرانی

مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی : توافقات اولیه برای مشارکت بانکها در مدیریت سهام پروژه پدیده شاندیز /نهایی شدن سهام جبرانی

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت : توافقات اولیه برای جلب مشارکت بانک ها در پروژه پدیده شاندیز و مدیریت سهام های خرد انجام شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علی رسولیان افزود : با توجه به پیگیری های جدی استاندار خراسان رضوی از طریق دستگاه ها و بخش های مختلف از جمله بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری ، طی دو هفته اخیر نشست ها و جلساتی با بانک مرکزی داشتیم و جلسه ای هم با شرکت های سرمایه گذاری در تهران در این رابطه برگزار شد.

وی عنوان کرد : هفته گذشته نیز با توجه به مجموعه رایزنی هایی صورت گرفته دو نشست در استانداری خراسان رضوی از جمله با مدیران عامل سه بانک کشور انجام شد تا زمینه های مشارکت بانک ها در پروژه و مدیریت سهام مربوطه بررسی و راهکارها و زمینه های تحقق آن ارزیابی شود.

وی تصریح کرد : طی این نشست ها توافقات اولیه انجام شد و هم اکنون گروه کارشناسی بدین منظور با حضور بانک ها و مسئولان مربوطه تشکیل شده تا پیش نویس چارچوب های کاری در این رابطه تدوین شود.

رسولیان گفت : همچنین با یک بانک دیگر هم به صورت مجزا مذاکره شد و آنان نیز قول دادند تا سقف مشخصی در موضوع پروژه پدیده سرمایه گذاری و مشارکت کنند.

وی همچنین از نهایی شدن وضعیت سهام جبرانی مردم در این پروژه خبر دادو افزود : این سهام جبرانی تا سقف ۱۲ هزار و ۷۲۰ ریال نهایی شده و در سامانه شرکت اعمال شده است .

وی درعین حال توضیح داد : هنوز تشریفات اداری این موضوع با توجه به اینکه شرکت توسعه گردشگری پدیده که سهام مربوطه را در اختیار دارد ، در بورس بوده و باید تشریفات اداری آن در بورس انجام شود منتظر دریافت مجوز قضایی بود که با صدور و دریافت آن طی روزهای اخیر این امر هم به سرعت انجام می شود.

به گفته وی ، هم اکنون پروژه پدیده شاندیز فعال است و ۲ هزار نفر در بخش های این پروژه در دست ساخت مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد : مهمترین مساله بعد از حل و فصل مباحث قانونی، مدیریت سهام این پروژه بود که در دست پیگیری و اقدام است و امیدواریم سریعتر این موضوع به نتیجه مطلوب برسد و مشکل بسیاری از سهامداران خرد نیز حل گردد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *