تحلیل و نمودار مقایسه ای خرید و فروش سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز

تحلیل و نمودار مقایسه ای خرید و فروش سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز

کانال رسمی پدیده – پس از اینکه یک سهام گردان وارد بازار خرید و فروش سهام ابنیه پدیده شاندیز شده است، تغییر و تحولاتی را در میزان عرضه، تقاضا و فروش سهام شاهد هستیم.

نمودار زیر تحولات دوره محدود شش روزه خرید و فروش سهام را از ۱۳۹۷/۵/۹ نشان می دهد.

ذیلاً تحلیل کوتاهی را بر اساس نمودار منحنی زیر تقدیم میدارد:

نمودار مقایسه ای خرید و فروش و نقل و انتقال سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز در بازه زمانی ۱۳۹۷/۵/۹ تا ۱۳۹۷/۵/۱۵ نشان می دهد که خرید و فروش در هر دو بازار توافقی و سناپ و به تبع آن تجمیع آندو در زمان موصوف، افزایش چشمگیری پیدا کرده است و تقریبا جز در تاریخ ۱۱/ ۵ /۱۳۹۷ روند افزایشی داشته است. به تعبیر دیگر در این مدت زمانی خرید و فروش سهام ابنیه رونق ویژه‌ای گرفته است و همچنان این روند به دلیل امیدی که به افزایش قیمت حاصل شده است و همچنین ورود سهام گردان چشم انداز مثبتی را ایجاد کرده است و تقاضا برای خرید را افزایش داده است.

همانطور که نمودار نشان می دهد، صف فروش در سامانه سناپ نیز در این بازه زمانی کاهش یافته است و این می تواند به دو دلیل باشد:
۱- امیدواری که در حوزه سهامداری ایجاد شده است و سهامدار نسبت به فروش سهام دست نگه داشته است.
۲- به دلیل افزایش سفارش فروش در روز بعد از ورود سهام گردان و محدودیت بعدی در سفارش فروش بوده باشد.

صف فروش در روزهای آینده این موضوع را بیشتر شفاف خواهد کرد.

نکته مهم این است که تقویت نقدشوندگی سهام در سامانه سناپ و خرید در قیمت تعیین شده ۲۷۴ تومان هر سهم، باعث افزایش خرید و قیمت معاملاتی در بازار توافقی شده است. به تعبیر دیگر ورود سهام گردان به خرید از سامانه سناپ، رونق در حوزه خرید و فروش توافقی را نیز ایجاد کرده است و قیمت معاملاتی به قیمت سناپ نزدیک تر شده است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *