پایانی بر سکون و آغازی جدید در ساخت‌ و ساز پدیده کیش

پایانی بر سکون و آغازی جدید در ساخت‌ و ساز پدیده کیش

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده شاندیز دکتر انتظاری در حاشیه برنامه آغاز عملیات تکمیل و ساخت مرکز تجاری و تفریحی پدیده کیش گفت: پروژه های پدیده کیش از جهت مقدار بارگذاری نهایی تقریبا معادل متر مربع پروژه های پدیده در شهر شاندیز است.

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده شاندیز با اشاره به پروژه های موجود در شهر افسانه ای پدیده کیش افزود: در شهر افسانه ای پدیده کیش بایستی ۵ برج و هتل اقامتی به متراژ مربع بیش از ۶۴۰ هزار متر مربع ساخته شود که در حال حاضر هنوز عملیات عمرانی آن آغاز نشده است و در خصوص پروانه ساخت آن ابتدا بایستی مجوز سازمان هواپیمایی کشوری در مورد ارتفاع برج ها دریافت گردد.

وی ادامه داد: دو پروژه رستورانی: کف شیشه ای و قلعه با ۶/۵۰۰ متر مربع به طور کامل ساخته و در حال بهره برداری است و مرکز تجاری تفریحی و سرگرمی ها با ۲۶۰ هزار متر مربع، پروژه نیمه تمامی است که برای فاز a,b پیمانکار انتخاب شده است و در مساحتی به متراژ یکصد و هفتاد هزار مترمربع و در قالب قرارداد منعقد شده، ساخته و تکمیل خواهد شد.

انتظاری در خصوص سایر ظرفیت‌های شهر افسانه ای پدیده کیش افزود: مطالعات اقتصادی و فنی یک ساحل مارینا، ویژه پروژه پدیده کیش در حال انجام است و ۱۲ هکتار زمین از دریا بابت این موضوع استحصال شده است .

وی افزود: در حال حاضر یک شهرک کارگری و مهندسی با استعداد اسکان موقت ۳/۰۰۰ نفر و همچنین یک هایپرمارکت ۹/۰۰۰ هزار متری با سازه سبک در حال بهره برداری است.

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده شاندیز با اشاره به برق مورد نیاز شهر افسانه ای پدیده کیش گفت: در نقطه نهایی بهره برداری به ۸۰ مگاوات برق نیاز داریم و در حال حاضر ۲ مگاوات برق را تولید و خریداری می کنیم و ۲ مگاوات برق دیگر نیاز حال حاضر است که در حال مذاکره و توافق با نیروگاه تولیدی هستیم.

وی افزود: همچنین مذاکرات اصولی برای تأمین برق آتی مجموعه پدیده کیش با بخش خصوصی نیروگاه تولیدی برق در حال انجام است.

انتظاری با اشاره به همکاری‌های منطقه آزاد کیش گفت: همکاری بسیار خوب و صمیمانه ای بین مجموعه گروه شرکتهای پدیده شاندیز و مدیران عالی، ارشد و بخش اجرایی منطقه آزاد در خصوص احیاء و توسعه فعالیت های بازرگانی، گردشگری و عمرانی شهر افسانه ای پدیده کیش وجود دارد و با توجه به اهمیت پروژه پدیده کیش، امروز شاهد حضور مقامات عالی مناطق آزاد کشور، منطقه آزاد کیش و مقامات عالی محلی استان هرمزگان در برنامه آغاز مجدد عملیات عمرانی در پدیده کیش بودیم.

انتظاری افزود: مشاور ریاست محترم جمهوری و دبیر مناطق آزاد کشور با هیات عالی همراه، ضمن بازدید از مجموعه پروژه‌های پدیده کیش بر اهمیت اجرا و تسریع در عملیات عمرانی پروژه ها تأکید و نسبت به حمایت سازمان متبوع خود اطمینان خاطر داد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *