پرسش و پاسخ سهامداران و پدیده شاندیز

پرسش و پاسخ سهامداران و پدیده شاندیز

۱- چرا چهار ساله سهام جبرانی را ثبت نمی‌کنند؟

سهام جبرانی بر اساس تصمیم ستاد تدبیر خراسان رضوی در سامانه سناپ اعمال شده است و هر یک از سهامداران در طی این مدت امکان مشاهده سهم خود را داشته اند. هم اکنون با مکاتبه دادستان محترم مرکز استان و پیگیری های شرکت و استانداری مراحل ثبت رسمی در حال انجام است.

۲- چرا چهار ساله حسابرسی های پدیده به سرانجام نرسیده است؟

با توجه به شرایط بحرانی که پروژه در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ داشته است و مسائل اولویت دار دیگری در خصوص پروژه از جمله دریافت مجوزات ساخت و ساز، کاربری ها و مسائل حقوقی و قضایی مطرح و فعالیت های شرکت تقریباً متوقف بوده است، امکان تهیه صورتهای مالی و حسابرسی ها فراهم نگشته است خوشبختانه در ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۶ کار تهیه صورتهای مالی و حسابرسی از گروه شرکت های پدیده شاندیز برای سال های ۱۳۹۳ ، ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ انجام شده است.
صورتهای مالی و گزارش حسابرسی سال ۱۳۹۶ هر یک از شرکت‌های پدیده هم‌ انجام شده است و هم اکنون صورتهای مالی تلفیقی و حسابرسی دو شرکت توسعه و ابنیه و ساختمان گروه شرکت ها در حال انجام است و حداکثر تا پایان مردادماه به پایان میرسد.

۳- چرا بعد از چهار سال از کل ساخت و ساز پدیده فقط لورایز و قسمتی کمی از هتل استارت خفیف خورده است و از ساخت هتل کیش خبری نیست؟

طبیعی است شرکتی که دچار بحران و ناپایداری می شود تا شرایط رونق در ساخت و ساز آن فراهم شود، مستلزم زمان است. ولی در حال حاضر در حدود ۲۰۰ هزار مترمربع آپارتمان های میان مرتبه(لورایز) ، در چندین طبقه از هتل، در دویست هزار متر مربع تجاری از فاز ۱ تا ۱۱ و در چند پروژه جزئی دیگر در مجموعه اعم از خیابان دسترسی از شقایق و سرویس های خیابان سنگ فرش عملیات ساخت و ساز، تکمیل و تعمیر در حال انجام است و قرارداد آغاز عملیات عمرانی در ۲۵۰ هزار متر مربع برای ساخت و تکمیل تجاری پدیده شاندیز از فاز ۱۱ تا ۱۹ و همچنین ۱۷۰ هزار متر مربع تجاری فاز یک و دو تجاری کیش امضا شده است و پیمانکار در حال آماده سازی کارگاه های خود برای شروع عملیات عمرانی می باشد.

۴- چرا وضعیت تیم فوتبال پدیده را روشن نمیکنید تا شایعات واگذاری به شهرداری و … مشخص شود؟

فوتبال نیاز اجتماعی استان است و با وصف اینکه شرکت در تنگناهای مالی زیاد بوده است، طی این چند سال تیم‌داری خود را انجام داده است. اکنون با اصرار بر حفظ مالکیت باشگاه، بر مسئولیت همه مجموعه های استانی در تامین مالی و تدارکاتی تیم تأکید داریم و خوشبختانه مذاکرات خوبی برای تامین مالی باشگاه از سوی مدیران عالی و ارشد استان در حال انجام می باشد.

۵- چرا هنوز حسابهای پدیده که با کلی پول به حکم قضایی مسدود است را در این چهار سال رفع مسدودی نکرده‌ اند؟

اولاً به اینکه در حساب‌های گروه شرکت های پدیده شاندیز پول نقد قابل توجهی وجود ندارد. اما به جهت تعداد حسابهای بانکی که در شهرستان ها و بانک های مختلف بوده است و بعضاً در بازداشت دستگاه‌های خدماتی و عمومی و یا اشخاص حقیقی و حقوقی قرار گرفته است بایستی فرآیندهای حقوقی و تعیین تکلیف مالی ابتدا صورت گیرد و پس از آن سایر اقدامات مقتضی انجام شود

۶- چرا ستاد تدبیر و مدیران پدیده از دولت نمی خواهند مشکلات راسریعتر حل کنند و گزارشات غلط به دولت می دهند؟
تقریباً هر روز درخواستهای متفاوتی از دستگاه‌های مختلف حاکمیت و دولت برای گره گشایی از مشکلات و تسهیل امور انجام میگیرد و نیاز به انعکاس هیچ گزارش غلط به دستگاه های دولتی نیست.

۷- چرا مشکل پدیده را حل نمی کنند تا مردم از این عذاب چهار ساله نجات پیدا کنند؟
دستگاه حاکمیت اعم از دستگاه قضایی و دولت در استان و سطح ملی بخشی از ظرفیت و توان خود را برای حل مشکل پدیده گذاشته‌اند و تاکنون اقدامات زیادی انجام شده و خوشبختانه مشکلات اصلی حل شده و شرایط شرکت برای واگذاری امور به مردم در حال آماده سازی است.

۸- چرا برای رونق و افزایش پاخور پدیده هنوز ساخت پارک آبی و آکواریوم و شهر بازی و خاک کهن استارت نخورده است؟

برای ساخت و تکمیل پارک آبی تفاهم‌نامه‌ای با یک شرکت دارای شریک خارجی امضا شد اما به دلیل ناپایداری های ارزی قرارداد هنوز نهایی نشده است. قرار داد ساخت و تکمیل آکواریوم، خاک کهن و شهربازی در قالب فاز ۱۱ تا ۱۹ امضا شده است و پیمانکار در حال آماده سازی و تجهیز کارگاه برای شروع عملیات عمرانی می باشد.

۹- چرا با چند ساله کردن بحران پدیده و با ترفند افزایش جرایم وامهای بانکی می‌خواهند پدیده را از مالکیت سهامداران در بیاورند؟

این ذهنیت شما هست و الا دستگاه حاکمیت به شدت به دنبال سر و سامان سریعتر و واگذاری امور به مردم است.در خصوص وام ها بهترین پیگیری‌ها با سه موسسه ملل، قوامین و میزان انجام شده است.

عبد

چرا هنوز برنامه ای برای پرداخت طلب سهامدارانی که سهامشون رو به شرکت پدیده فروخته بودند اعلام نشده؟ بخدا مردم نیاز دارن به پولشون و به سختی دارن زندگی شون رو میگردونن.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *