تقریبا هیچ؛ نتیجه تدبیر مسئولان برای حل مشکلات شرکت «پدیده»/ دانشجویان از صحبت‌های دادستان قانع نشدند

تقریبا هیچ؛ نتیجه تدبیر مسئولان برای حل مشکلات شرکت «پدیده»/ دانشجویان از صحبت‌های دادستان قانع نشدند

دادستان خراسان رضوی شب گذشته با حضور در جمع دانشجویان عدالتخواه در مشهد به پرسش‌های آنان در خصوص شرکت «پدیده» پاسخ داد؛ اما دانشجویان …

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، شب گذشته دادستان عمومی مشهد در جمع دانشجویان حضور یافت و به ارائه توضیحاتی در مورد نحوه‌ی حل مشکلات پدیده پرداخت، اما دانشجویان جنبش عدالت خواه از توضیحات دادستان قانع نشدند و هر بار با سوال های گوناگون اعتراض خود را به این صحبت‌ها نشان دادند، مهترین واکنش دانشجویان به چرایی تاخیر چند ساله برای حل مشکل شرکت پدیده و واگذاری آن بود، دادستان عمومی خراسان رضوی برای اولین بار در جمع دانشجویان گفت که از اختیارات خودش اعلام می‌کند که هر شخص حقیقی و حقوقی که توان خرید پدیده را دارد پا پیش گذارد.

یکی از دانشجویان حاضر در جمع شاید چند قرن دیگر هم مشتری برای پدیده پیدا نشود، مردم باید در همین شرایط زندگی کنند؟!

به نظر می رسد دغدغه ای برای حل مشکل «پدیده» وجود ندارد!

محمدجواد معتمدی نژاد، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در مشهد، گفت: ما از حضور دادستان خراسان رضوی در جمع دانشجویان تشکر می‌کنیم؛ اما صحبت‌های آقای دادستان متاسفانه صحبت‌های تکراری بود که قبلا هم مطرح شده بود و امروز هم این صحبت‌ها مجدد برای دانشجویان بازگو شد.

معتمدی نژاد ادامه داد: هیچ حرف رو به جلویی در صحبت‌های دادستان وجود ندارد، ایشان بعد از ۵ سال آمدند و اعلام می‌کنند که پیگیری می‌کنیم!

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی افزود: آقای دادستان خراسان رضوی در مصاحبه‌ای قبلا اعلام کرده بودند که اختیارات دادستان یک بند انگشت از خدا پایین‌تر است؛ وقتی ایشان همچین نظری دارند چرا کاری نکردند و امروز در جمع دانشجویان حاضر شدند؛ در حالی که به نظر می‌رسد اصلا دغدغه‌ای هم ندارند.

وی در خصوص پرونده پدیده گفت: قضیه‌ پدیده دارای دو وجه است یک بخش آن بحث حقوق سهامدارن است و بخش دیگر این مسئله است که چه شرایطی باعث این شد که مردم پول خود را به این شرکت بدهند، جز این بوده است که این شرکت مکرر در صدا و سیمای جمهوری اسلامی اقدام به تبلیغ می‌کرد؟! جز این بود که یک سری افراد حقوقی ذی نفوذ و صاحب نام از پدیده حمایت کردند؟

معتمدی نژاد در پایان گفت: صحبت‌های دادستان امروز نه تنها برای ما قانع کننده نبود؛ بلکه ما اعتقاد داریم که دادستان امروز در جمع دانشجویان یک نمایش پاسخگویی را به راه انداخته‌اند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *