نشست مدیرعامل پدیده شاندیز با فعالان اقتصادی خراسان رضوی

نشست مدیرعامل پدیده شاندیز با فعالان اقتصادی خراسان رضوی

مهندس عباس شیرمحمدی عضو نظام مهندسی و رئیس سابق شورای اسلامی شهر مشهد و از مدیران پیشکسوت حوزه عمرانی خراسان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های انجام شده در پدیده گفت : برای اعاده حیثیتی که در پدیده اتفاق افتاده و اقداماتی که صورت گرفته است باید به شکل مستمر در رسانه های محلی اطلاع رسانی شود.

وی افزود: هر یک از این اتفاقات و اقداماتی که صورت گرفته است را می توان به شکل گزارش کار و به صورت مفصل و مستمر در رسانه ها منعکس کرد.

وی تصریح کرد: این انعکاس اخبار و اطلاع رسانی می تواند تاثیر به سزایی در رسیدن به اهداف و سرعت بخشیدن به تحقق آن ها و افزایش جذب گردشگران در مجموعه را به همراه داشته باشد.

دکتر میر هادی زاده عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و اتریش نیز در این دیدار گفت: نیاز سنجی وجود پروژه ای چون پدیده در ۱۵سال پیش اتفاق افتاده است.

وی افزود: ما در مشهد و کشور بیزینس سنتر نداریم. در حالی که در تمامی دنیا این امر صورت گرفته و ما می توانیم با ورود به ایجاد درمانگاه طول عمر به جای ورود به بحث درمان فعالیتی ویژه را برای افزایش طول عمر ایجاد نماییم.

همچنین مهندس حیدری رییس شورای اسلامی شهر مشهد در این جلسه گفت: یکی از مباحثاتی که ما همواره با مردم در خصوص آن به صحبت می نشینیم، موضوع پدیده است و اطلاعاتی که آن ها در خصوص فعالیت های پروژه دارند، بسیار اندک است.

وی افزود: خدشه دار شدن اعتماد عمومی به این معنا نیست که پدیده سرمایه ندارد اما واقعا در این موقعیت کار کردن بسیار سخت است.

وی با اشاره به راه نجات و نقد شوندگی سهام برای سهامداران افزود: اگر پدیده به بازار سرمایه ورود یابد، فرصتی طلایی است و با توجه به اینکه شرایط شرایط ناپایداری است ، پدیده بتواند هرچه سریعتر به بازار سرمایه و بورس ورود یابد.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد اعلام کرد: باید به مردم پاسخگو بود که اگر این موضوع تغییر عملکرد مطرح است و قرار است شهر پدیده به شهر سلامت تبدیل شود آیا ظرفیت و زیرساخت لازم را برای این تغییرات داراست؟

دکتر جدًی فعال اقتصادی و اجتماعی نیز با اشاره به ریسک پذیری در مدیریت پروژه ها بزرگ گفت: تغییر مدیریت در زمانی که پروژه ها به نتیجه بخشی نزدیک می شوند، خطراتی را به همراه خواهد داشت و امیدواریم این پروژه عظیم که در کشور بی نظیر است با همین روند پیش رفته و به نتیجه برسد.

وی افزود: نتیجه بخشی این پروژه، برای نظام و حاکمیت نیز اعتبار بخشی خوهد داشت.

همچنین دکتر شکیبا مشاور مدیر کل مسکن و شهرسازی استان خراسان رضوی گفت : نگرش سیستمی لازم است وحضور تیم های آینده پژوه و آینده نگر در کنار تیم مدیریتی بسیار موثر است. علاوه بر تبلیغات داخلی، تبلیغات خارجی نیز نیاز میباشد.

مهندس حسین پور مدیر عامل سپاد نیز با اشاره به کارهایی که در مجموعه پدیده اتفاق افتاده است، گفت: کارهای بزرگی در پدیده انجام شد که نمونه ای از آن موضوع رد ادعای چند صد میلیاردتومانی جهاد کشاورزی نسبت به تغییر کاربری پروژه پدیده شاندیز است‌ و این کار کوچکی نیست.

مهندس حسین پور افزود: در شرایط فعلی اقتصادی کشور، کاری این چنینی انجام دادن کار سختی است که بتوان سنگرها و خاکریزهای قبلی را حفظ کرد و همراه با آن اعتماد دوباره از دست رفته سهامداران و مردم را هم جلب نمود.

وی اظهار امیدواری کرد که در اینده ای نه چندان دور، شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش دو شهر گردشگری پدیده در شاندیز و کیش باشیم.

دکتر خاکپور عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی و مدیر عامل شهر گلبهار: برای اینکه بتوانید اعتماد سازی بیشتری برای سهامدارانتان داشته باشید و آن ها را مجاب به عرضه نکردن سهامشان در بازار نمایید، چه کارهایی را انجام دادید؟

وی در ادامه سخنانش گفت: مردم ایران به دیدن تبلیغات پدیده عادت کردند و امروز اگر نخواهیم که تبلیغات گذشته را در تلویزیون داشته باشیم، اما به نظر می رسد وجود تبلیغات به اعتماد سازی مردم کمک می کند.

دکتر مرادی عضو انجمن مدیران صنایع با اشاره به جایگاه و ابعاد بزرگ پروژه و سابقه ذهنی مردم، گفت: حضور مدیران کشوری در این پروژه که پروزه ای ملی است اعتمادسازی بیشتری را خواهد داشت و حضور در بورس نیز به تامین سرمایه های مورد نیاز پدیده برای تکمیل و ساخت کمک خواهد کرد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *