پرسش و پاسخ سهامداران و مدیرعامل پدیده شاندیز

پرسش و پاسخ سهامداران و مدیرعامل پدیده شاندیز

۱. افزایش سرمایه ٢۰% مرحله اول، پس از گذشت ۵ماه چرا اجرایی نمی گردد؟
بابت تاخیر در ثبت ۲۰ درصد افزایش سرمایه نوبت اول بسیار شرمنده هستیم. در خصوص نتیجه حاصله به زودی اطلاع رسانی خواهیم کرد.


٢.باتوجه به اینکه حسابرسی تمام شرکت ها به اتمام رسیده،تلفیق حسابرسی چقدر زمانبر خواهد بود؟
تهیه صورتهای مالی تلفیقی گروه شرکتهای پدیده انجام شده است. حسابرسی آن حداکثر ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده انجام می‌شود.


٣.طبق گفته اقای استاندار با اداره امور مالیاتی به توافق رسیدیم و نامه به اداره ثبت شرکت ها ارجاع شده است، زمان ثبت سهام جبرانی را اعلام کنید؟
همانطور که اشاره کردن موضوع اداره کل مالیاتی آن حل شده است به جهت اینکه شرکت سهامی عام است مراحل هماهنگی و دریافت مجوز سازمان بورس در حال پیگیری است.


۴. آیا بازارگردان های بعدی نیز به مجموعه اضافه خواهند شد؟
از سوی شرکت برای جلب نظر سهام گردان دیگری پیگیری می شود اما راه حل اصلی فشار به حضور در بازار پولی و سرمایه کشور و فرابورس خواهد بود.


۵.تجدید کارشناسی نرخ سهام ابنیه و توسعه صحت دارد؟ در صورت صحت، این موضوع چقدر زمانبر خواهد بود؟
برای اصلاح ساختار مالی و خروج از ماده ۱۴۱ یک راه تجدید کارشناسی است. گروهی موضوع را در دست مطالعه و تدوین نقشه راه دارد.


۶.باتوجه به تأخیر پیش آمده لطفا زمان دقیق ثبت ثبت سهام جبرانی و تشکیل مجمع را معین کنید؟
در خصوص ثبت سهام جبرانی در پاسخ سوال ۳ توضیح داده شد به محض اینکه سهام جبرانی ثبت رسمی شود امکان برگزاری مجمع واقعی فراهم است


٧. خواسته اکثریت سهامداران؛ متوقف شدن بازار توافقی(معاملات دوطرفه) و هدایت همه معاملات به سامانه سناپ است. بازار دلالی را تعطیل کنید.
نقدشوندگی و قیمت معاملاتی توأمان باید مورد نظر قرار بگیرد برای شرکت راحت ترین راه حذف معاملات توافقی است ولی به جهت اینکه نقدشوندگی را کاهش می دهد، یقیناً ضرر بخشی از سهامداران است که به هر دلیلی حاضرند سهام خود را توافقی واگذار نمایند.


٨. چرا در مورد عملیات بتن ریزی برج هتل اطلاع رسانی نمی شود؟لطفا در این مورد توضیح دهید؟
کار تحکیم سازه و بتن ریزی طبقات ۱۶ تا ۲۳ در حال انجام است. گروه مستندساز در سلسله کلیپ هایی که از پروژه ها تهیه می کنند کلیپی را هم در این خصوص تهیه و از طریق کانال رسمی شرکت اطلاع رسانی خواهد شد. ضمن اینکه سهامداران علاقه‌مند هر پنجشنبه می توانند از مجموعه پروژه های عمرانی و ساخت و ساز در جریان با هماهنگی روابط عمومی بازدید داشته باشند.


٩. ابهامات و شایعات در مورد تبدیل شدن شهر پدیده به شهر گردشگری سلامت را توضیح دهید؟
در خصوص ایجاد ظرفیت‌های پزشکی درمانی با رویکرد گردشگری سلامت از بهمن ماه سال ۱۳۹۶ موضوع در دستور کار قرار گرفته است. مشاور مطالعات اولیه را انجام داده است دو تا پیش‌ طرح توجیهی نیز تهیه شده و پیشنهاداتی هم از سوی بعضی از مجموعه ها ارائه شده است اخیراً نیز نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد در این خصوص اظهار نظر مثبتی را مطرح نموده اند.
در هر حال بایستی هر گونه تغییر و ایجاد خدمات جدید بر اساس مطالعه کارشناسی و اقتصادی و در نسبت با خدمات دیگر شهر رویایی پدیده شاندیز انجام گیرد.


۱۰.با توجه به اینکه اقای انتظاری فرمودند با گرم شدن هوا ، فعالیت عمرانی مجموعه پدیده، دو شیفته و یا حتی سه شیفته خواهد شد؟ که این امر اتفاق نیفتاد. توضیح دهید؟
با شرایط مساعدی که به لحاظ آب و هوایی و همچنین پشتیبانی از پروژه‌ها فراهم شده است و علیرغم محدودیت ها و ناپایداری قیمت ها و تامین مصالح در بازار، فعالیت عمرانی پیمانکاران در بیش از یک شیفت در حال انجام است. تاکنون از برنامه زمان بندی جلو هستیم . به نحوی که دوره زمانی ساخت و تکمیل آپارتمان های میان مرتبه از دو سال به ۱۸ ماه و در عین حال ۴۰% از واحدهای آپارتمانی با برنامه ریزی ویژه یک ساله ساخته و در پایان سال جاری تحویل خواهد شد.


۱۱.از اقدامات مربوط به بورس گزارش دهید و اینکه تاریخ تقریبی ورود شرکت پدیده به بورس چه زمانی ست؟
در خصوص بورس مذاکرات فشرده در حال انجام است. توافق شده است تا به نتیجه نهایی نرسیم، مراتب رسانه ای نشود. برای اینکه شرایط پذیرش بورس فراهم شود، مقدماتی لازم است و برای اینکه بعد از ورود به بورس با مشکلات مواجه نشویم، تدابیر و اقداماتی مورد نیاز است. تمام این موارد با ظرفیت کارشناسی، مدیریتی و رایزنی در سطوح عالی در حال انجام است. مدیریت شرکت به شدت در این موضوع متمرکز است. بعضاً در طی یک هفته – ۱۰ روز در چند سطح با بورس مذاکره کرده ایم.
راه نجات نقدشوندگی و افزایش قیمت معاملاتی سهام پدیده ورود به بازار بزرگ پولی و سرمایه کشور است. در بازار محدود موجود فقط در حد ضرورت ها امکان خرید و فروش وجود دارد. همه کسانی که می‌توانند، بایستی برای حصول به این هدف و نتیجه کمک کنند.


۱٢. شرکت ابنیه چه زمانی تبدیل به شرکت سهامی عام خواهد شد؟ آیا سهام ابنیه به بورس وارد خواهد شد؟
تابع نتیجه توضیحات سوال ۱۱ خواهد بود.


۱٣. برنامه ای برای تبلیغات برند به پدیده در تلویزیون ندارید؟ اگر برنامه ای وجود دارد تبلیغات از چه زمانی شروع می شود؟
برای تبلیغات از همان بدو ورود به پدیده تعیین استراتژی کردیم. در آسیب شناسی به این جمع‌بندی رسیدیم که تا کاری را انجام نداده ایم، تبلیغات برای سهامدار و مجموعه مفید نیست. بلکه آثار و تبعات بعدی هم خواهد داشت. بنابراین رویکرد انجام کار و اطلاع رسانی شد.

خوشبختانه ارزیابی از راه طی شده با این رویکرد مثبت است. از آنچه که انجام شد،در فضای مجازی و رسانه ای خبر رسانی شد. طی ماه‌های گذشته تبلیغات برند پدیده را در استادیوم ها و فوتبال برتر کشور آغاز کرده ایم که مخاطب بسیار زیاد و بازپخش از جمله در برنامه پربیننده نود دارد.
تبلیغات رادیویی از خراسان آغاز شده است و بر اساس برنامه طراحی شده به تدریج در سیما جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد یافت.


۱۴. آقای عجمی در یک نشست مطبوعاتی خبری برنامه های خود را ارائه دهد،لطفا پیگیری کنید.
موسسه پشتیبانی سهام کارگزاری شرکت صاحب سهم یعنی ابنیه و توسعه را انجام میدهد و مدیر اگرچه در تصمیم سازی ها موثر است اما تصمیمات هیئت مدیره را اجرا می‌کند.


۱۵. روند نقدشوندگی سهام ابنیه تا قبل از ورود به بورس چگونه خواهد بود؟ چرا خریدهای بازارگردان قطره چکانی ست؟
اتاق OTC در کشور اختصاصاً مربوط به پدیده است و هیچ شرکتی این ظرفیت و فرصت را در اختیار ندارد. از این جهت امکان خرید و فروش سراسری کشوری برای سهام پدیده فراهم شده است. اما از آنجایی که سهام گردانان رسمی بازار پول کشور امکان خرید رسمی از این سامانه را ندارند، خرید و فروش در بازار محدودی در جریان است. بازارگردانی اخیراً به مجموعه وارد شده است و بر اساس تحلیل خود از بازار روزانه خرید انجام میدهد. در تشویق و مذاکره دیگران برای ورود به این بازار هستیم.


۱۶. گزارش کاملی از تفاهم با سرمایه گذاران در بخش های مختلف پدیده ارائه دهید؟ اگر امکان دارید با افرادی همچون حسین ثابت و محمد جابریان و افراد سرمایه دار جلسه ای داشته باشید؟
برای جذب و تأمین سرمایه جهت ساخت و تکمیل پروژه‌های مختلف پدیده در شاندیز ، کیش و رامسر مذاکرات مختلف با افراد گوناگون از اشخاص حقیقی و حقوقی انجام شده است. از آنجایی که نظرمون بر این است که فعل انجام شده را گزارش کنیم و توقعات اضافه ایجاد نشود، هر یک از موارد که به مراحل نهایی رسید را به موقع اطلاع رسانی خواهیم کرد.

توجه دارید مجموعه بزرگ پدیده شاندیز با مسائل و مشکلات مختلف، نیازمند کارهای زیادی است که بایستی آن را در فرایندهای حقوقی، اداری و مالی پیگیری نمود. اگرچه شما ممکن است بفرمایید چند سال از از بحران گذشته است و باید سریع تر مسائل به سرانجام برسد. حرف درستی است، همه بضاعت همکاران و مجموعه‌های حمایتگر و ذی‌ربط در همین سمت و سو بسیج شده است.
خوشحال هستم عرض کنم که این مجموعه از آب و گِل درآمده است و قطار آن به حرکت افتاده است. در حوزه های گوناگون مانع ویژه حرکت وجود ندارد. اگرچه کارهای بزرگ فراز و فرودهای خود را دارد. آنچه که الان مورد مطالبه سهامداران محترم است، نقدشوندگی و قیمت معاملاتی سهام است که برای آن تمرکز ویژه‌ای جهت ورود به بورس و ورود سهام گردان به وجود آمده است.

سهامدار2

نجیبی در گفتگو با خبرگزاری دانشجو:
برگزاری نشست سالیانه جنبش عدالتخواهی دانشجویی در مشهد مقدس/ مطالبات مالباختگان پدیده شاندیز را پیگیری می کنم


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *