جلسه هم اندیشی و توسعه و تقویت همکاری پدیده با مدیران ارشد آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی استان خراسان رضوی

جلسه هم اندیشی و توسعه و تقویت همکاری پدیده با مدیران ارشد آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی استان خراسان رضوی

حسین زارع صفت دیشب در جلسه هم اندیشی و توسعه و تقویت همکاری پدیده با مدیران ارشد آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی استان اعلام کرد: توسعه و تقویت سفر با ارتقا و گسترش همکاری با این دفاتر و آژانس ها در دستور کار است.

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده شاندیز، رییس هیات مدیره گروه شرکت های پدیده هدف از برگزاری این جلسه را تجدید آشنایی و تقویت همکاری و برقراری ارتباطات گسترده پدیده با فعالان این عرصه اعلام کرد و افزود: امروز که فعالیت های عمرانی و خدماتی پدیده در ۹۰۰هزار متر مبع در حال اجرا است و روزانه دو هزار نفر در این پروژه مشغول کار هستند باید اینگونه همکاری ها را گسترش داد.

وی گفت: سامانه تقویت و افزایش همکاری ها باید هدف گذاری مشخصی داشته باشد تا بتوانیم از نظر افزایش تعداد گردشگران که همان توسعه سفر ها است و در تداوم آن تقویت سفر که افزایش دانش سفر هوشمندانه است گام برداریم.

زارع صفت تصریح کرد: پدیده در تهران ، کیش و شاندیز ظرفیت و جایگاه ویژه ای در سفرهای غذا، بازار و خرید و تفریح را داراست و می توان با عقد تفاهم نامه های مشترک و قراردادهای فی مابین شرکت و مدیران دفاتر و آژانس های خدمات مسافرتی جذب گردشگران گروهی و انفرادی را در تمامی این بخش ها افزایش داد.

رییس هیات مدیره گروه شرکت های پدیده خاطر نشان ساخت: پدیده بدون استفاده از سرمایه دولتی و کاملا با بهره گیری از سرمایه های ملی کشور ساخته و شکل گرفته است و در شرایطی که کشور به دنبال تحقق اقتصاد پایدار و رشد یافته است بهترین صنعتی که کمک کننده و پیش برنده چنین اهدافی خواهد بود، صنعت گردشگری است.

پدیده، تنها مجموعه گردشگری بی نظیر کشور است

رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی از پدیده به عنوان تنها مجموعه بی نظیر گردشگری در ایران یاد کرد.

محمدسعید ولی زاده اعلام کرد: مجموعه تفریحی و گردشگری پدیده، به لحاظ تجمیع تمامی الزامات مورد نیاز سفر دارای یک پک جامع و کامل از زیرساخت ها، امکانات و ملزومات سفر است که از این نظر در کشور بی نظیر و نادر است.

وی با اشاره به مجموعه نمک ابرود در شمال کشور گفت: شاید تنها مجموعه گردشگری کشور که بتوان آن را از نظر امکانات و زیر ساخت گردشگری با پدیده قابل مقایسه دانست، نمک ابرود باشد اما در قیاس این دو نیز کاملا مشهود است که نمک آبرود هم به لحاظ گستردگی و وسعت به پای پدیده نمیرسد.

ولی زاده با اشاره به اینکه انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی دارای ۴۵۰ نفر عضو می باشد افزود: این انجمن تنها بخش خصوصی حاضر در جلسات کمیته تخصصی گردشگری استانداری و همچنین ستاد تسهیلات سفر استان است.

وی تصریح کرد: اعضای این انجمن صنفی متشکل از مدیران آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی استان و همچنین کارشناسان رسمی دادگستری هستند و با توانایی هایی که هر یک از اعضای حاضر در انجمن دارند می توانند در جهت رشد و جذب گردشگر به پدیده اثرگذار باشند.

ولی زاده در ادامه با تاکید بر اینکه در کل کشور مجموعه گردشگری همانند پدیده، وجود ندارد تصریح کرد: در سال های اخیر و در ایام نوروز تورهای تهران گردی طرفداران خاصی یافته است و ما می توانیم با عقد قراردادها و تفاهم نامه های ویژه ای با پدیده و برگزار کنندگان این تورها، فرصتی فراهم کنیم که یکی از مراکز مورد استفاده برای تامین غذای مسافران مجموعه رستوران اریکه در تهران باشد.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی گفت: این قرار دادها می تواند به صورت تعاملی با دفاتر خدمات مسافرتی در تهران و اقصی نقاط کشور نیز صورت گیرد و کاروانیان و تورهای مختلف از ظرفیت های موجود رستوران بین المللی پدیده شاندیز و رستوران های موجود در سنگ فرش پدیده شاندیز برای پذیرایی از مسافران و مشتریان خود بهره مند شوند.

ولی زاده در ادامه ایجاد و راه اندازی غرفه های ویژه و کانترهای خدمات مسافرتی در مرکز خرید شهر رویایی پدیده را خواستار شد و افزود: این کانترها و دفاتر بر توسعه همکاری ها و در نهایت افزایش جذب گردشگران داخلی و خارجی می انجامد.

وی ارایه تخفیفات ماهیانه و سالیانه استفاده از مراکز تفریحی فعال در پدیده به دفاتر و آژانس های خدمات مسافرتی را از دیگر راهکارهای توسعه همکاری و افزایش در جذب گردشگران داخلی و خارجی به پدیده دانست.

شایان ذکر است: رستوران اریکه در تهران یکی از رستوران های زیر مجموعه شرکت پدیده پارسیان توس است و از گروه رستوران های بین المللی پدیده به حساب می آید.

پیشنهاد تفاهم نامه همکاری فیمابین پدیده با آژانس های خدمات مسافرتی

دکتر ابوالفضل انتظاری نیز آخرین دستاوردهای گروه شرکت های پدیده را تشریح کرد و تفاهم نامه گسترش همکاری ها را به رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان رضوی ارایه کرد.

دکتر انتظاری گفت: امروز چشم انداز خوبی برای گروه شرکت های پدیده فراهم شده و مشکلات حقوقی ، ساختاری و مجوزی مجموعه حل شده است.

مدیر عامل گروه شرکت های پدیده گفت: در تفاهم نامه ارایه شده، افق همکاری های گسترده ای ترسیم شده است و در اجرای آنپدیده از تمامی راهکارها و پیشنهادات سازنده در بهبود وضعیت کنونی و جذب بیش از پیش گردشگر به این مجموعه استقبال می کند.

دکتر انتظاری با اشاره به حضور مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در شهر رویایی پدیده خاطر نشان کرد: مذاکراتی صورت گرفته، افق همکاری های پایدار، برپایی نمایشگاه های دائمی، ایجاد و راه اندازی موزه و بهره گیری از بسترهای موجود در پدیده مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده با تشریح پاخوری که در یک سال اخیر در شهر رویایی پدیده ایجاد شده است، گفت: در روزهای تعطیل هفته های اخیر ۱۲ تا ۱۵ هزار نفر روزانه به شهر رویایی پدیده مراجعه و ضمن استفاده از جاذبه های گردشگری، از شاپینگ مال و هایپر مارکت پدیده خریدهای عمده ای را انجام دادند. به طور که در جمعه گذشته ۹ هزار نفر فقط وارده هایپرمارکت پدیده شده و ۳۱۱ میلیون تومان خرید نموده‌اند.

انتظاری افزود: همکاری مشترک دوجانبه چند وجهی را با شما می توانیم داشته باشیم که منافع پدیده و دفاتر مسافرتی و توسعه فعالیت های گردشگری و تجاری پدیده را به ارمغان خواهد آورد.

شهرک سلامت، پتانسیل خوبی برای پدیده و مشهد خواهد بود

مجری تورهای گردشگری سلامت در خراسان رضوی نیز گفت: تبدیل شدن پدیده به شهرک سلامت این امکان را برای مشهد فراهم می کند که جایگاه خود را در صنعت توریسم سلامت کشور و منطقه حفظ کند.

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده شاندیز، ناصر غفران مدیر عامل آژانس خدمات مسافرتی کاج نقره ای مشهد در نشست هم اندیشی مدیران دفاتر و آژانس های مسافرتی با مدیران ارشد پدیده گفت: شهر رویایی پدیده زیرساخت های مناسب و وسعت خوبی برای تبدیل شدن به شهرک سلامت دارا است.

وی افزود: در حال حاضر شهر اصفهان علی رغم اینکه هیچ جایگاهی در صنعت توریسم سلامت ندارد اما با همکاری شورای اسلامی شهر، شهرداری و دستگاه های درمان و سلامت این شهر، شهرک کوچکی تحت عنوان شهرک سلامت ایجاد شده و به بهره برداری رسیده است.

غفران با اشاره به اینکه اصفهان به دلیل نداشتن امکانات لازم از جمله شبکه درمانی متناسب با گردشگری سلامت متاسفانه نتوانسته است به خوبی از شهرک سلامت ایجاد شده بهره برداری لازم را داشته باشد.

مجری گردشگری سلامت در خراسان رضوی تصریح کرد: مشهد قطب گردشگری سلامت در کشور و منطقه است و جای خالی یک شهرک منسجم برای ارائه اینگونه خدمات به گردشگران در این شهر احساس می شود، چه خوب است که پدیده با زیرساخت های مناسبی که داراست به این مقوله راه یافته و شبکه درمان و ساختارهای موجود در مشهد را بتوانیم به صورت منسجم در یک چنین شهرکی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه پلن اصفهان، بیشتر شبیه به یک نمایشگاه گردشگری سلامت است خاطر نشان ساخت: ما با ایجاد چنین شهرکی می توانیم در به جذب گردشگر و ترغیب بیشتر گردشگران موفق تر از پیش عمل کنیم.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *