استاندار خراسان رضوی: به زودی شاهد اعمال سهام‌های جبرانی پدیده خواهیم بود

استاندار خراسان رضوی: به زودی شاهد اعمال سهام‌های جبرانی پدیده خواهیم بود

استاندار خراسان رضوی در آخرین گفت‌وگوی صمیمی‌اش با خبرنگاران درباره مسائل مختلف استان در ۵ سالی که کلید ساختمان خیابان بهار در دستش بود سخن گفت.

به گزارش ایسنا، علیرضا رشیدیان در این نشست در پاسخ به ایسنا در خصوص مسئله پدیده، تصریح کرد: مسائل پدیده از لحاظ اداری، عمرانی و توسعه‌ای حل شده و مشکلی که در حال حاضر وجود دارد و بیشتر گلایه مردم در این زمینه بوده، حل گره بخش اقتصادی است که به مردم بر می‌گردد. ما تصور می‌کردیم که با حل معضلات عمرانی و راه افتادن پروژه از لحاظ مسائل اقتصادی، فروش سهام و تعاملات سهامی رونق می‌گیرد اما این به دلایل مختلفی شکل نگرفت. من با بسیاری از سرمایه‌داران شخصا صحبت کردم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر سه توقع اساسی برای مردم باقی مانده که یکی سهام جبرانی است. در سفر آخر آقای دژپسند به مشهد، ایشان در خصوص پدیده وعده دادند. اگر سهام جبرانی و ورود به فرابورس، مقدمه‌ای برای موضوع مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره منتخب مجمع عمومی برای اداره شرکت پدیده شود، تکمیل کار قبلی است. ما برای این کار از ظرفیت شورای عالی امنیت ملی استفاده کردیم و معاون اقتصادی این شورا، معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی معاون اول بسیار کمک موثری کردند. توسعه و پیگیری آقای دژپسند نیز بسیار موثر بود.

رشیدیان ادامه داد: در این مرحله با سازمان بورس به این توافق رسیدیم که سی دی سهام‌های جبرانی را به سازمان سرمایه‌گذاری بورس بفرستیم و ابهاماتی که مطرح کرده بودند را برطرف کردیم تا بتوانیم به زودی شاهد اعمال سهام‌های جبرانی که مشخص شده، باشیم. با این سهام جبرانی جامعه سهامداران مشخص می‌شوند و در فرابورس اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: مقدمه‌ای برای تشکیل مجمع عمومی فراهم شده که آقای زارع صفت و انتظاری مقدمات این کار را انجام دادند که امیدواریم سریع‌تر شکل بگیرد. اگر مجمع عمومی تشکیل و هیئت مدیره انتخاب شود، ورود سهامداران برای مدیریت شرکت، فشار را از روی مردم بر می‌دارد و زمانی که دست‌های دولتی از مجموعه‌های اقتصادی کنار می‌رود، راحت‌تر می‌توانند تنفس و تعامل کنند و اقدامات خود را انجام دهند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *