مدیرعامل پدیده خبرداد: ارسال اطلاعات پدیده به فرابورس

مدیرعامل پدیده خبرداد: ارسال اطلاعات پدیده به فرابورس

خراسان رضوی – محمدامین شرکت اول- مدیر عامل گروه شرکت های پدیده با اشاره به جلسه سه شنبه با حضور مدیران عالی سازمان بورس و اوراق بهادار کشور و استاندار خراسان رضوی، گفت: امروز (چهارشنبه)، براساس دستور رئیس سازمان بورس در جلسه سه شنبه، طی نامه رسمی اطلاعات سهام داری پدیده برای فرابورس ایران ارسال شد.

به گزارش خراسان رضوی، ابوالفضل انتظاری روز گذشته در نشست خبری خود در تشریح جلسه برگزار شده، افزود: سه شنبه گذشته در سطح عالی مدیریتی همه ابعاد حقوقی، مالی، ساختاری، اجرایی و اجتماعی پدیده بررسی و جزئیات بیشتری از مسائل پدیده تجزیه و تحلیل و آخرین وضعیت مجموعه پروژه ها و مسائل مالی، اجتماعی، اقتصادی و جاری پدیده مبین رفع مشکلات اساسی و اصولی تشریح شد. وی با اشاره به جمع بندی و تصمیم نشست سه شنبه استاندار با مدیران عالی سازمان بورس و اوراق بهادار کشور ، ادامه داد: اطلاعات سهمی، اسم و مشخصات سهام داران شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده در این جلسه  ارائه شد و از آن جا که سازمان نقش سیاست‌گذار و نظارتی دارد و امور اجرایی و تشریفات قانونی باید از سوی فرابورس ایران و شرکت سپرده گذاری انجام شود، مقرر شد اطلاعات اسم و مشخصات و وزن سهمی سهام داران طی درخواست رسمی برای پیگیری های بعدی و براساس سفارشی که سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می دهد، به فرابورس ایران تحویل شود.

مدیر عامل پدیده با اشاره به مهم ترین موضوعی که اکنون باید انجام شود، گفت: هم اینک با توجه به این که غالب موانع و مشکلات اساسی را پشت سر گذاشته ایم و گره های مجوزی پدیده حل شده است، باید با تشکیل مجمع عمومی سالانه سهام داران، حاکمیت شرکتی درمجموعه برقرار شود و هیئت مدیره و مدیران منتخب سهام داران زمام امور شرکت را به دست بگیرند و پیش نیاز این موضوع هم ثبت رسمی سهام جبرانی از محل سهم صاحبان اصلی و قبلی سهام به نفع سهام داران مردمی است لذا در بررسی فرایند قانونی در بازار سرمایه کشور، مهم ترین موضوع، بُعد حقوقی مسئله است که در جلسه دیروز بیشتر حول و حوش این موضوع بررسی‌ها و هم اندیشی هایی انجام شد.

وی تاکید کرد: سهام جبرانی شرکت توسعه به سهام داران حقوقی، اعم از شهرداری و پیمانکارانی که در قبال فعالیت های خود سهام دریافت کرده اند، تعلق نمی گیرد. انتظاری با بیان این که نمی توان برای پیشرفت فرایند، در سازمان بورس زمان مشخصی تعیین کرد، در خصوص وعده قبلی خود مبنی بر برگزاری مجمع عمومی شرکت توسعه پدیده، حداکثر تا آذر ماه، گفت: ما از برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری این مجمع عقب نیستیم و بلافاصله پس از تایید نهایی بورس برای ارائه سهام جبرانی، می توانیم اقدام به برگزاری مجمع کنیم.

انتظاری در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش «نصرا… پژمانفر» نماینده مردم مشهد در مجلس به دعوت وی برای گفت و گو و پیگیری مسائل پدیده، گفت: از زمانی که این درخواست را در جمع خبرنگاران مطرح کردم تا کنون، هیچ پیگیری و تماسی از سمت این نماینده در این باره انجام نشده است. مدیرعامل پدیده همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره تیم پدیده که باوجود وعده وی مبنی بر تصمیم گیری واگذاری این تیم توسط هیئت مدیره مردمی پس از برگزاری مجمع عمومی، در حال طی روند واگذاری به سازمان همیاری شهرداری هاست، گفت: صبر کنید، هنوز که اتفاقی نیفتاده است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *