نهایی شدن پیش نویس گزارش حسابرس قانونی صورتهای مالی ۶ ماهه اول ۱۳۹۷ پدیده

نهایی شدن پیش نویس گزارش حسابرس قانونی صورتهای مالی ۶ ماهه اول ۱۳۹۷ پدیده

به گزارش روابط عمومی گروه شرکتهای پدیده در نشست مشترک امروز مدیران شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده و حسابرس قانونی، پیش نویس گزارش حسابرس قانونی از صورتهای مالی ۶ ماهه اول ۱۳۹۷ پدیده نهایی شد.

دکتر ابوالفضل انتظاری مدیر عامل گروه شرکت های پدیده در پایان این نشست و در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: طبق قانون هر یک از شرکت‌های سهامی عام ثبت نام شده در بورس باید اطلاعات صورتهای مالی و گزارش اجمالی حسابرسی خود را از شش ماهه اول سال و حداکثر تا ۱۵ آذرماه در کُدال بورس بارگذاری نمایند.

وی با اشاره به اینکه برای تهیه صورتهای مالی تلفیقی و گزارش اجمالی حسابرسی، باید تمامی شرکتهای اقماری، صورتهای مالی ۶ ماهه اول خود را در سال ۱۳۹۷ تهیه و حسابرسی آنها انجام می شد،گفت: خوشبختانه با جدیت همکاران در شرکت های مختلف و با همت حسابرس های قانونی، این صورت های مالی تهیه و حسابرسی لازم انجام شد و نهایت صورتهای مالی تلفیقی و گزارش اجمالی آن نیز تهیه و امروز پیش نویس آن نهایی شد.

مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده افزود: حدود ۵۰ صفحه آمار و ارقام و نتیجه حسابرسی های قانونی، ظرف همین هفته و احتمالا سه شنبه در کُدال بورس جهت اطلاع عموم و به خصوص سهامداران بارگذاری خواهد شد.

انتظاری با توجه به نتایج حاصل از گزارش حسابرسی گفت: اگرچه هنوز بندهای سنواتی از گزارش حسابرسی باقیست و بایستی با پیگیری‌های لازم مرتفع شود، اما گزارش شش ماهه اول سال ۱۳۹۷ در مقایسه با گزارش سال ۱۳۹۶ نشان دهنده کاهش حجم ایرادات حسابرس قانونی به لحاظ کمی و کیفی می باشد و شفافیت لازم را برای ارزیابی های ذینفعان و سهامداران از مجموعه فراهم کرده است.

انتظاری افزود: مشاور در حال تهیه یک گزارش تحلیلی از فرآیند تهیه صورتهای مالی و گزارش های حسابرسی در طی چهار سال گذشته است که پس از تهیه، کلیات آن به اطلاع ذینفعان و سهامداران خواهد رسید.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *