رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: مردم به دنبال حقوق خود در پدیده هستند

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: مردم به دنبال حقوق خود در پدیده هستند

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام علی مظفری روز شنبه در دیدار اعضای شورای قضائی استان با استاندار خراسان رضوی افزود: پیش از این پرونده های مربوط به اخلالگران اقتصادی برای رسیدگی به تهران ارسال می شد اما با گرفتن مجوز تشکیل دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران اقتصادی سعی می شود تمام پرونده ها در مشهد رسیدگی شده و پرونده ای به تهران ارسال نشود.

وی برخورد با فساد اقتصادی در سازمانها، ادارات و جامعه را از دغدغه های مهم دستگاه قضا توصیف و بیان کرد: ۵۰ درصد اقداماتی که در این زمینه انجام می دهیم وظیفه دستگاه قضا نیست ولی به دلیل سهل انگاری سایر دستگاهها باید در دستگاه قضایی پیگیری شود.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی ادامه داد: مشکلات مربوط به بانکها و موسسات مالی از مهمترین معضلات این استان است و حدود ۱۵ شعبه دادگستری درگیر وصول مطالبات مالی بانکها و موسسات مالی هستند.

وی خواستگاه موسسات مالی را در کشور، مشهد و خراسان رضوی اعلام و بیان کرد: بحث شرکت سرمایه گذاری شرکت پدیده بزرگترین مشکل در این استان می باشد. پنج سال است که موضوع شرکت پدیده مطرح بوده و برخی مدیران این مجموعه بازداشت و برخی آزاد شده اند.

حجت الاسلام مظفری گفت: از ابتدا تصمیم مدیران عالی کشوری در قوه قضاییه در خصوص شرکت پدیده این بود که برای تک تک افراد تشکیل پرونده نشود و از طریق ‘ستاد تدبیر’ کارها حل و فصل شوند لذا اقدامات زیادی توسط ستاد تدبیر انجام شد اما برای خود شرکت پدیده تصمیم جدی گرفته نشده است.

وی افزود: امروز مردم به دنبال حقوق خود هستند و طبق مصوبه ستاد تدبیر قرار شد آخرین وضعیت مالی شرکت پدیده گزارش شود تا در جلسات بعدی مورد رسیدگی قرار گیرد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *