پاییز گذشت، پدیده وارد بورس نشد/ مدیرعامل شرکت پدیده: همچنان پیگیر هستیم

پاییز گذشت، پدیده وارد بورس نشد/ مدیرعامل شرکت پدیده: همچنان پیگیر هستیم
اواخر مهرماه امسال بود که مدیرعامل شرکت پدیده در گفتوگو با شهرآرا خبر داده بود که مراحل ورود سهام این شرکت به بورس در حال نهایی شدن است و تا آخر پاییز سهام این شرکت وارد بورس میشود، با وجود این پاییز ۹۷ در حالی به اتمام رسید که هنوز خبری از ورود این شرکت به بازار سرمایه نیست. این موضوع باعث شده تا این نگرانی در بین سهامداران این شرکت ایجاد شود که وعده راهیابی سهام پدیده به بورس به سرنوشت وعدههای مسئولان متعددی که این شرکت از سال ۸۸ تاکنون به خود دیده، دچار شده است.

به گزارش شهرآراآنلاین، با‌این‌حال مدیر‌عامل شرکت پدیده در گفت‌وگو با شهرآرا با ابراز تأسف از اینکه هنوز نتوانسته است خبر خوش ورود به بورس را به سهام‌داران پدیده اعلام کند گفت: دستگاه قضایی و دولت پیگیر موضوع هستند و استاندار خراسان رضوی و دادستان عمومی و انقلاب مشهد تقاضای کتبی کرده‌اند و مسئولیت ثبت سهام جبرانی را متعهد شده‌اند. متأسفانه بعضی از کسانی که به نام سهام‌دار یا با ادعای دلسوزی برای سهام‌داران فعالیت می‌کنند، تشخیص درستی از جبهه و جهت فعالیت ندارند و حتی افرادی را که باید حمایت کنند تضعیف نیز می‌کنند و به جای اینکه پشت آن‌ها  قرار بگیرند، آدرس غلط می‌دهند، انگیزه‌کشی می‌کنند و بذر یأس و ناامیدی را می‌پراکنند.

ابوالفضل انتظاری ادامه داد: اصرار به ورود به بازار سرمایه کشور و بورس برای ایجاد نقدشوندگی بیشتر و تقویت قیمت معاملاتی سهام پدیده در بازار بزرگ سرمایه کشور است که تأمین‌کننده‌های مالی بزرگ و محاسبه‌گر حضور دارند. برای اینکه سهام‌داران پدیده بتوانند از این حضور در بازار سرمایه و مزایای جانبی مالی و اعتباری سهم خود منتفع شوند، باید ثبت نهایی و رسمی سهام جبرانی از محل سهام‌داران اصلی به سهام‌داران مردمی انجام گیرد و برای این موضوع تمامی مدارک، مستندات و اطلاعات تقدیم سازمان بورس و فرابورس شده است. باید ثبت سهام جبرانی تا الان انجام می‌شد. تأخیر در این ثبت بلاوجه است و امکان تشکیل مجمع واقعی سهام‌داران فقط با ثبت سهام جبرانی مفهوم پیدا می‌کند.

انتظاری با اشاره به اینکه برای تشکیل مجمع عمومی سهام‌داران، صورت‌های مالی، گزارش حسابرسی، گزارش هیئت مدیره و دستور کار مجمع و انتخاب هیئت مدیره جدید آماده شده است گفت: ستاد تدبیر نیز با تشکیل مجمع موافقت کرده است و به محض  ثبت رسمی و نهایی سهام جبرانی می‌توان آگهی تشکیل مجمع را منتشر کرد. دستگاه قضایی و دولت پیگیر موضوع هستند و استاندار خراسان رضوی و دادستان عمومی و انقلاب مشهد تقاضای کتبی و مسئولیت ثبت سهام جبرانی را تعهد کرده‌اند.

مدیر‌عامل شرکت پدیده در خصوص آخرین وضعیت پدیده نیز گفت: کار مجموعه‌های مختلف شرکت پدیده در تمام جبهه‌ها و عرصه‌ها به نحو مطلوبی در حال انجام است. در این موضوع ثبت نهایی و رسمی سهام جبرانی و انتقال سهام از سهام‌داران اصلی به مردمی (اِصالتا یا حسب وکالت و صلح‌نامه تنظیمی) باید تسریع شود. ما در این موضوع علاوه بر تهیه تمام مستندات مالی، اداری، حقوقی و توجیه‌های اقتصادی و اجتماعی، هر آنچه را که به ذهن آید حتّی گاه با دعوا و خواهش انجام داده‌ایم و به عنوان اولویت روزانه آن را پیگیری کرده‌ایم. با‌این‌حال متأسفم که تاکنون خبر خوش نهایی را نتوانستیم تقدیم سهام‌داران کنیم.

انتظاری تأکید کرد: تلاش‌ها و پیگیری‌های استانی ادامه دارد و جلسات کارشناسی و هم‌اندیشی داخلی سازمان بورس نیز در حال انجام است. مهم‌ترین موضوع وجه حقوقی و انتقال سهم از سهام‌داران اصلی به سهام‌داران مردمی است.

وی افزود: در اینکه ثبت سهام جبرانی اجرا خواهد شد، شک و تردید نداشته باشید. کش‌‌و‌قوس‌های حقوقی و کارشناسی تمام خواهد شد. شخصا درباره این موضوع هیچ نگرانی‌ای ندارم، اما متأسفانه این شکل کار باعث تشویش ذهن سهام‌داران عزیز و آزار و اذیت ما می‌شود و فرصت‌های زمانی تشکیل مجمع و حاکمیت شرکتی به تأخیر می‌افتد..

سهامدار2

انتقال پدیده فردا نهایی می شود
به نقل از شهرآرا آنلاین؛ شرکت پدیده مادر درنهایت دیروز جلسه فوری هیئت‌مدیره خود را در شاندیز برگزار می‌کند و بالاخره با انتقال امتیاز باشگاه موافقت می‌شود، اما گویا قرار است جلسه نهایی انتقال تیم پدیده روز سه‌شنبه(فردا) صبح در جلسه ستاد تدبیر استانداری برگزار خواهد شد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *