دستور رئیس جمهور برای مشکل گشایی از پدیده

دستور رئیس جمهور برای مشکل گشایی از پدیده

به گزارش خراسان رضوی، بعد از این که مهدی مروج الشریعه در شهریور ۹۶ از معاونت اقتصادی استانداری خراسان رضوی به سمت استانداری خراسان جنوبی کوچ کرد، این معاونت نوسانات زیادی را پشت سر گذاشت؛ مدتی علی رسولیان سرپرستی این معاونت را بر عهده گرفت تا این که خردادماه سال گذشته با حکم وزیر کشور قربان میرزایی متصدی این معاونت شد. بعدازاین که باحکم قانون عدم به‌کارگیری بازنشستگان علیرضا رشیدیان از سمت استانداری خراسان رضوی کنار رفت، در آبان ماه قربان میرزایی همزمان معاون امور اقتصادی استانداری و سرپرست استانداری خراسان رضوی شد. دی‌ماه سال گذشته بود که رزم حسینی کلید ساختمان بهار را به دست گرفت و استاندار خراسان رضوی شد. با آمدن رزم حسینی، حضور قربان میرزایی در استانداری و حتی در جلسات اقتصادی استانداری بسیار کمرنگ شد و در همه جلسات شاهد حضور پررنگ مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار یعنی علی رسولیان به‌عنوان متولی امور اقتصادی در کنار استاندار بودیم.

سرانجام این تحولات، انتخاب علی رسولیان به‌عنوان معاون امور اقتصادی استانداری بود. با توجه به انتخاب شعار« رونق تولید» به عنوان شعار امسال از سوی رهبر معظم انقلاب و شرایط سخت اقتصادی پیش روی کشور و استان انتصاب جدید بهانه‌ای شد تا سراغ علی رسولیان معاون جدید امور اقتصادی استاندار برویم و درباره موضوعات اساسی اقتصادی استان مانند رونق تولید، مسائل شرکت پدیده شاندیز و مؤسسات مالی و اعتباری استان و … گفت و گو کنیم و از برنامه‌های اقتصادی استان باخبر شویم.رسولیان درباره مهم‌ترین برنامه‌های معاونت اقتصادی برای رفع موانع رونق تولید در استان می‌گوید: آن چه نباید در این زمینه نادیده گرفته شود این است که خراسان رضوی بخشی از ایران است و نمی‌توان به‌صورت جزیره‌ای به مسائل استان نگاه کرد. تغییر نرخ ارز، بوروکراسی اداری حاکم بر کشور و کمبود منابع دولت تأثیرات مستقیمی بر اقتصاد استان می‌گذارد.

از پدیده شاندیز چه خبر؟

بخش دوم مصاحبه با معاون امور اقتصادی استاندار درباره شرکت پدیده است؛ هرچند رسولیان تلاش کرد این بخش از صحبت‌ها در شرایط کنونی زیاد مطرح نشود، زیرا معتقد است مطرح نشدن این صحبت ها به سود سهامداران این شرکت است.

رسولیان در پاسخ به این سوال که ” شنیده‌ها حاکی از آن است که در اواخر سال گذشته ۱۲ جلسه در تهران برای موضوع پدیده با وزیر اقتصاد برگزارشده است که خروجی این جلسات نامه وزیر اقتصاد به رئیس‌جمهور درباره شرکت پدیده شاندیز  بوده است؛ اما محتوای این نامه چه بود؟” ضمن تایید این موضوع می‌گوید: با دعوتی که استاندار از آقای دژپسند داشت و همچنین تأکید استاندار مبنی بر واگذاری این شرکت به یک سرمایه‌گذار توانمند، جلسات زیادی در سطح ملی با حضور  وزیر اقتصاد، استاندار، نمایندگان استان در مجلس و مدیران این شرکت برگزار شد. خروجی جلسه این بود که چند شرکت قدرتمند برای مدیریت این مجموعه ورود کنند، البته بانک‌ها هم در این زمینه همکاری خوبی انجام داده‌اند.

نامه‌نگاری وزیر اقتصاد با رئیس‌جمهور درباره پدیده شاندیز

وی می افزاید: در این نامه شرایط شرکت پدیده مطرح‌شده است و این که بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات بلندمدت آماده همکاری هستند و باید از شرکت‌های توانمند برای مدیریت مجموعه پدیده شاندیز استفاده کرد که ذکر نام این شرکت‌ها با توجه به این که جلسات بنا بود محرمانه بمانند، امکان‌پذیر نیست. این شرکت‌ها بناست سهام مردم را خریداری کنند و مدیریت شرکت را بر عهده بگیرند که یکی از الزامات آن صدور رأی قطعی توسط دادگاه است. البته دستگاه قضا در استان به‌صورت جدی در حال برگزاری جلسات کارشناسی در این زمینه است تا رأی قطعی صادر و موضوع مالکیت پدیده شاندیز مشخص شود.

دستور رئیس‌جمهور برای تهیه طرح برای پدیده شاندیز و ارائه در جلسه سران قوا

معاون استاندار ادامه می دهد: بعدازاین که این نامه خدمت رئیس‌جمهور ارسال شد، رئیس‌جمهور به معاون اقتصادی خود، دستور داد سریعاً طرحی که مدنظر است توسط وزیر اقتصاد با همکاری وزارت کشور و استانداری تهیه شود که به نظر می‌رسد قرار است این طرح در جلسات سران قوا مطرح شود.

وی ابراز امیدواری می کند با ورود یک شرکت قدرتمند دیگر لازم نباشد ستاد تدبیر استان در زمینه موضوع شرکت پدیده شاندیز تصمیم‌گیری کند.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *