رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: پرونده شرکت پدیده در مرحله صدور رای است

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: پرونده شرکت پدیده در مرحله صدور رای است

مشهد- ایرنا– رئیس کل دادگستری خراسان رضوی به برپایی دادگاه ویژه جرائم اقتصادی در این استان و رسیدگی آن به چندین پرونده اشاره و بیان کرد: در ادامه آنها هم اینک پرونده شرکت پدیده در حال رسیدگی است که در مرحله آمادگی برای صدور رأی قرار دارد لذا امیدواریم دادگاه پرونده حجیم سه هزار برگی پدیده را به زودی به سرانجام برساند.

حجت الاسلام علی مظفری روز شنبه در نشست خبری افزود: افرادی در جریان پیگیری پرونده شرکت پدیده دست به شایعه پراکنی زدند امابه مردم اطمینان می‌دهم هدف اصلی دادگاه ویژه جرایم اقتصادی حفظ حقوق افراد ذینفع است. در همین چارچوب دادگاه در فضایی آرام پرونده را مطالعه و دادرسی را در زمان کوتاهی انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: همچنین تقاضاهای ستاد تدبیر خراسان رضوی در خصوص پروژه شرکت پدیده شاندیز در اختیار دادگاه است لذا امیدواریم دادگاه خواسته‌های ستاد تدبیر را در دفاع از حقوق عامه مدنظر داشته باشد. ستاد تدبیر استان حدود پنج سال مسئولیت تعیین تکلیف شرکت پدیده را بر را عهده داشت. علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی نیز با طرح مثلث اقتصادی در مردم امید ایجاد کرد و در پرونده پدیده هم بطور جدی پای کار آمد و خواسته‌های خود را از طریق ستاد تدبیر در خصوص سهام این شرکت به دادگاه اعلام مود.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: حدود ۸۰ درصد سهام شرکت پدیده متعلق به متهمان و افراد مرتبط با آنها است. سلب و واگذاری سهم ۸۰ درصدی متهمان در سبد سرمایه شرکت پدیده، سهامدار شدن همه طلبکاران به میزان طلبشان از شرکت و رفع توقیف اموال پدیده از پیشنهادات ستاد تدبیر به دادگاه است. قیمت سهام این شرکت و معاملات واقعی نبود و دلال بازی صورت می‌گرفت. امیدواریم با اجرای حکم دادگاه قیمتها به حد واقعی خود برسد. پس از صدور حکم دادگاه و اجرای آن، با مدیران متخلف دولتی و غیردولتی مرتبط با شرکت پدیده نیز برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی در ادامه پیرامون حواشی شرکت پدیده همچنین اظهارداشت: در یکی از استان‌های همجوار خراسان رضوی یکی از قضات که خود و اقوامش از سهامداران شرکت پدیده بودند در حکمی مبلغی از شرکت به نفع خود و افراد خارج کرده بود که رئیس قوه قضائیه اخیراً نه تنها آن حکم را لغو نمود بلکه قاضی مورد اشاره را اخراج کرد.

حجت الاسلام مظفری همچنین بر حمایت قضائی از سرمایه گذاران تاکید و بیان کرد: در کمیته‌ای مربوط به این موضوع تمام موانع مربوط به تولید و کسب کار بررسی و رفع می‌شود. تاکنون از تعطیلی واحدهای بسیاری در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری جلوگیری شده و از برنامه‌های مثلث اقتصادی استاندار خراسان رضوی حمایت می‌کنیم.

اصغرپور

سهامدارها جز قضاوت عادلانه چیزی نمیخوان…
دقیقا اندازه پولشون سهام بدین..بعد تو بورس پذیرش کنید با قیمت عادلانه…دیگه بقیه رو خودشون میدونن. کار بزرگی هم نیست بخدا!


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *