تعقیب افراد و مراجعى که از دستورات قضایى در اجرای حکم پدیده تمرد کنند

تعقیب افراد و مراجعى که از دستورات قضایى در اجرای حکم پدیده تمرد کنند

صادقی با بیان اینکه همان طور که صدور راى پرونده پدیده با سرعت خوبى انجام شد، اجراى راى نیز با سرعت خوبى انجام خواهد شد گفت: اگر احیانا فرد یا افرادى و یا مراجعى کوتاهى کنند و از اجراى دستورات مقام قضایى تمرد کنند مطمئنا تحت تعقیب قانونى قرار خواهند گرفت.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان تهران و به نقل از خبرگزاری میزان، غلامعلى صادقى دادستان عمومى و انقلاب مرکز استان خراسان رضوى در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقى و قضایى خبرگزارى میزان در خصوص ضمانت‌هاى اجراى راى دادگاه در پرونده پدیده، بیان کرد: مالکان و سهامداران شرکت، مردم و همه کسانى که به نحوى ذىنفع بودند اکنون سهامدار شدند و تقاضاى ما از سهامداران این است که همکارى بایسته‌اى را با اجراى احکام داشته باشند تا هر چه سریع‌تر قدم هاى موثرمان را در جهت اجراى حکم برداریم و در خصوص پرونده به آنچه که از طریق دادگسترى اطلاع رسانى مى‌شد به آن توجه داشته باشند.

دادستان عمومى و انقلاب مرکز استان خراسان رضوى خاطرنشان کرد: برخى از افراد براى اینکه مردم را نگران کنند و به مردم و شرکت صدمه وارد نمایند، موج‌هایى را ایجاد مى‌کنند. لذا استدعا دارم سهامداران براى حفظ منافع خودشان به اطلاع رسانى که از دادگسترى انجام مى‌شود توجه داشته باشند.

وى در ادامه با اشاره به ضمانت‌هاى اجراى حکم پرونده پدیده، اظهار کرد: در راى دادگاه پیش بینى شده که همه افراد ذى سمت از مراجع استانى و کشورى براى اجراى صحیح و مطلوب راى با اجراى احکام باید همکارى کنند.

صادقى با بیان اینکه اجراى احکام به عنوان محور اجراى حکم، اقدامات و مکاتبات خود را انجام داده است گفت: جلسات لازم نیز از فردا به صورت جدى با سهامداران عمده و مجموعه‌هایى که باید همکارى‌هاى لازم را اعمال کنند، برگزار می‌شود. در درجه اول توقعمان این است که این همکارى‌ها معمول شود و بتوانیم راى را به نحو مطلوبى اجرا کنیم.

دادستان عمومى و انقلاب مرکز استان خراسان رضوى، تصریح کرد: اگر احیانا فرد یا افرادى و یا مراجعى کوتاهى کنند و از اجراى دستورات مقام قضایى تمرد نمایند مطمئنا تحت تعقیب قانونى قرار خواهند گرفت.

وى ادامه داد: همانطور که صدور راى با سرعت خوبى انجام شد، اجراى راى نیز با سرعت خوبى انجام خواهد شد.

صادقى با اشاره به برگزارى جلسه با سهامداران عمده اظهار کرد: از بانک‌ها و مراجع دیگرى که به هر شکلى دخیل هستند و همکارى آن‌ها در مرحله اجرا موثر است دعوت شده است تا به یک جمع بندى خوبى برسند.

دادستان عمومى و انقلاب مرکز استان خراسان رضوى افزود: به آقاى صفرى که دادیار مسئول اجراى این حکم است عرض کردم که آنچه را که الان براى هماهنگى نیاز دارید این است که همه مسئولان و مراجع ذىربط با شما براى اجراى حکم هماهنگ باشند و اکنون هیچ شخص و مرجعى حق اظهارنظر و اعتراض نسبت به راى را ندارد؛ چراکه راى قطعى است و اکنون در مرحله اجراست، بنابراین در مرحله اجرا افراد، اشخاص و مراجع باید هماهنگى لازم را داشته باشند.

وى در ادامه در پاسخ به سئوالى در خصوص تعیین سقف زمانى براى تشکیل مجمع عمومى در شرکت پدیده، اذعان کرد: اکنون ما تصمیم گیرنده اصلى نیستیم و آن چه را که ما تعقیب مى‌کنیم این است که حکم با سرعت و نحوه بهترى اجرا شود.

صادقى در ادامه با اشاره به اقدامات پیشگیرانه دادستانى جهت جلوگیرى از تخلفات احتمالى در شرکت پدیده، گفت: از باب پیشگیرى، زمانى که از مدعیان دروغین سلب مالکیت و امتیاز شد و در اختیار مالکان و سهامداران واقعى قرار گرفت، بهترین پیشگیرى همین قدمى بود که انجام شد، به این معنا که هیچکس نسبت به مال و منافع خودش آن تدابیر لازم را که باید اتخاذ کند از آن غفلت نخواهد کرد، لذا این بهترین پیشگیرى است.

دادستان عمومى و انقلاب مرکز استان خراسان رضوى ادامه داد: معتقدیم اگر راى را خوب اجرا کنیم مى‌تواند بهترین عامل براى پیشگیرى از اتفاقات آینده باشد، البته دستگاه‌هاى نظارتى باید مواظبت و نظارت بایسته خود را اعمال کنند و کسانى که قصد سرمایه گذارى دارند این یک عبرتى باشد تا در تصمیمات خود دقت‌هاى لازم را داشته باشند.

وى در پایان در خصوص ورود دادستانى به موضوع تخلفات احتمالى مسئولان در پرونده پدیده، بیان کرد: ذیل دادنامه‌ دادگاه دادسرا مکلف شده است که مراجع و اشخاصى که به نحوى در وقوع این جرم معاونت، مباشرت و مشارکت کردند و تقصیر یا قصورى داشتند باید ورود کنند و تحقیقات لازم را انجام دهند و پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال نمایند.

صادقى افزود: ما از قبل اقدامات خوبى را داشتیم و مدارک را جمع آورى کردیم، بعد از این تکلیف که دادگاه بر عهده دادستانى و دادسرا گذاشته به صورت جدى کار را آغاز کردیم و ان‌شاءلله در فاصله مناسبى پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال خواهیم کرد


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *