مظفری: حکم محسن پهلوان پنجم مرداد صادر می‌شود/ برخی مدیران دولتی در پرونده پدیده تخلفاتی انجام دادند

مظفری: حکم محسن پهلوان پنجم مرداد صادر می‌شود/ برخی مدیران دولتی در پرونده پدیده تخلفاتی انجام دادند

رئیس دادگستری استان خراسان رضوی با بیان اینکه حکم محسن پهلوان روز شنبه (پنجم مرداد) صادر می‌شود گفت: برخی مدیران دولتی در پرونده پدیده تخلفاتی داشتند که با آنها برخورد خواهد شد.

علی مظفری در گفتگو با خبرنگار حوزه قضائی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده شرکت پدیده شاندیز و زمان صدور حکم متهمان گفت: این پرونده به‌دلیل تعدد شکات و فساد گسترده‌ای که توسط افراد صورت گرفته بود، از پرونده‌های ویژه ما محسوب می‌شود. این پرونده را در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی بررسی کردیم و تمام مراحل رسیدگی بر اساس قانون پیش رفت؛ اما در حین برگزاری دادگاه عده‌ای بودند که برای رسیدن به منافع خودشان دست به شایعه‌پراکنی کردند.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما در این پرونده بازگرداندن اموال مردم و احقاق حقوق عامه است، تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد سهام شرکت پدیده شاندیز در اختیار متهمان و افراد مرتبط با آنها بوده است. در این پرونده قیمت‌های نامتعارفی اعلام شده بود و دلال بازی گسترده‌ای صورت گرفت و ما به‌دنبال این بودیم تا قیمت‌های سهام را به حد واقعی خودش برگردانیم.

رئیس دادگستری استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دادگاه رسیدگی به این پرونده را در کمال آرامش انجام داد و حکم متهمان این پرونده از جمله متهم ردیف اول (محسن پهلوان مدیرعامل سابق شرکت پدیده شاندیز) صادر شده و بسیار هم سنگین است و تمام مراحل قانونی و قضائی انجام شده و حکم مورد نظر شنبه هفته آینده (پنجم مرداد ماه) اطلاع‌رسانی خواهد شد. امروز در رسانه‌ها مطلبی درباره صدور حکم حبس ابد برای محسن پهلوان منتشر شد که این اخبار از جانب ما نبوده است و حکم نهایی شنبه هفته آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مظفری گفت: در این پرونده برخی از مدیران دولتی و غیردولتی نیز تخلفاتی داشتند و بعد از اجرای حکم متهمان اصلی پرونده، با مدیران دولتی نیز برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: دستگاه قضائی برنامه ویژه‌ای برای حمایت از سرمایه‌گذاران دارد و ما هرگز به‌دنبال تعطیلی کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی نیستیم اما با تخلفات صورت گرفته به‌شدت برخورد می‌کنیم.

سهامدار2

لطفا فیلم آقای رئیسی که در سایت مشرق نیوز در مورد پدیده صحبت کرده را در سایت قرار دهید.
با عنوان
مطالبه حجت الاسلام رئیسی در مورد پرونده پدیده


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *