هشدار کارشناس بورس به سهام‌داران؛ فریب قیمت‌ نامتعارف سهام ابنیه پدیده را نخورید

هشدار کارشناس بورس به سهام‌داران؛ فریب قیمت‌ نامتعارف سهام ابنیه پدیده را نخورید

شهرآرا، محسن موسوی‌زاده – زمزمه‌های ورود شرکت سهام ابنیه پدیده شاندیز به بورس و ازطرفی نیاز برخی سهام‌داران به‌ نقدشوندگی هرچه سریع‌تر سهامشان، سبب شده است این روزها بازار عرضه این سهام در فضای مجازی داغ شود. مرور سایت‌هایی مانند دیوار نشان می‌دهد هرچند برخی آگهی‌دهندگان، قیمت توافقی را برای فروش سهام خود درج کرده‌اند، برخی نیز قیمت‌هایی مانند هزارو۵۰۰تومان تا ۳هزار تومان و حتی ۵هزار تومان را پیشنهاد کرده‌اند.

برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند ملک خود را با سهام تعویض کنند. به‌عنوان‌ مثال در یکی از آگهی‌ها بیان شده است که زمین بذر شاندیز، فاز۲ به مساحت ۵۳۰متر به ارزش ۴۲۰میلیون تومان با سهام پدیده ابنیه معاوضه می‌شود. فروشنده دیگری اعلام کرده است که زمینی به مساحت هزارو۵۰۰متر را در جاده کلات، به قیمت یک‌میلیاردو۸۰۰میلیون تومان با سهام ابنیه شاندیز معاوضه می‌کند.

رونق این‌گونه آگاهی سبب شده است روابط‌عمومی شرکت پدیده شاندیز با صدور اطلاعیه‌ای سعی کند تا وضعیت قیمتی سهام ابنیه را برای سهام‌داران، شفاف‌تر کند. در اطلاعیه این شرکت آمده است: «به اطلاع سهام‌داران محترم می‌رساند در زمان انجام معامله در دفاتر نقل‌وانتقال، به قیمت کشف‌شده در سامانه سناپ توجه داشته باشند و قیمت‌های غیرمتعارف مطرح‌شده در فضای مجازی، قابلیت استناد نخواهد داشت. قیمت پایانی هرسهم ابنیه برای تاریخ اول شهریور امسال، برابر با ۲هزارو۱۷۷تومان بوده است و قیمت‌های بالاتر یا پایین‌تر به‌هیچ‌وجه مورد تأیید موسسه نیست.»

علی یزدان‌فر، کارشناس بازار سرمایه، درباره رونق خریدوفروش سهام شرکت ابنیه پدیده، به خبرنگار ما می‌گوید: زمزمه‌های ورود به بورس، سبب رونق خریدوفروش سهام ابنیه شده است. هم‌اکنون بیشتر سایت‌ها قیمت خریدوفروش سهام را توافقی درج می‌کنند، با این‌ حال در روزهای اخیر دیده‌ شده است که برخی به‌دلیل نیاز به نقدینگی، سهام خود را به قیمت هزارو۲۰۰ تومان و حتی کمتر می‌فروشند، این درحالی است که به‌گفته فعالان بازار، ارزش سهام ابنیه بیش از این‌هاست. البته ازسوی دیگر در برخی مواقع، قیمت‌های نامتعارفی مانند ۱۰هزار تومان هم پیشنهاد می‌شود که در عمل، معامله با چنین قیمت‌هایی دور از ذهن به نظر می‌رسد و بیشتر جنبه بازارگرمی دارد. وی ادامه می‌دهد: برخی پیش‌بینی می‌کنند که با ورود شرکت ابنیه به بورس، ارزش هر سهام تا ۳هزار تومان نیز افزایش بیابد. بر همین اساس به سهام‌داران توصیه می‌شود که از فروش سهام خود با نرخ‌های ارزان خودداری کنند و فریب قیمت‌های کاذب را نخورند.

سهیلا پورعلی

سامانه سناپ رو بازگشایی کنید لطفا.سه هفته ست سهام ر فروختم به بهانه ای سامانه رو غیرفعال کردید پول مون رو هواست. از هیچ جایی هم نمیشه پیگی شد لطفا تکلیف مای بدبخت که گرفتار شما افتادیم رو مشخص کنید

الناز

روز روشن پول مردم و میدزدین عوضیا.۲ ماهه سهام ابنیه.فروختم پول ندادین.موقع فروشم ۱۶۰۰ بود.الان حدود ۱۹۰۰.کی این ضرر و جبران‌میکنه.نه پولی دادین سهامم رفت.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *