گزارش عملکرد مدیریت املاک گروه شرکت های پدیده شاندیز

گزارش عملکرد مدیریت املاک گروه شرکت های پدیده شاندیز

معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در مجمع عمومی عادی به صورت فوق العاده شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز، عملکرد مدیریت املاک گروه شرکت های پدیده شاندیز را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل گروه شرکت های پدیده، مهندس محسنی گفت: در راستای ایجاد وحدت رویه در فرآیند مدیریت املاک، کارگروه املاک و اراضی تشکیل و وضعیت کلیه قطعاتی که در مالکیت گروه شرکت های پدیده می باشد بررسی های لازم را انجام و دستور کارمشخص برای ادامه فرآیند ارائه نموده ایم.

وی افزود: بررسی و پیگیری تعیین تکلیف زمین دو و نیم هکتاری کارکنان فرهنگیان آموزش و پرورش ناحیه چهار که در داخل پروژه پدیده شاندیز قرار دارد از جمله اقداماتی بود که در این میان اجرایی شد. این زمین دارای ۸۰ سهم بوده که ۷۵ سهم آن توسط شرکت خریداری و الباقی پنج سهم در تملک کارکنان فرهنگیان است.

به گفته وی تا کنون در فرآیند اجرای اقدامات اولیه ،سند ۷۱ سهم از ۸۰ سهم به صورت مشاع وکالت به نام شرکت تنظیم شده است.

معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در ادامه از پیگیری سند ۵/۱۶ هکتاری داخل پروژه پدیده شاندیز سخن گفت و اظهار داشت: در این محدوده قسمتی دارای اسناد مشاعی و تک برگ و اسناد جریانی بوده که در این راستا سه استعلام از اداره ثبت طرقبه به بانک صادرات و موسسه اعتماد ایرانیان و شهرداری شاندیز صورت گرفت.

وی در خصوص دریافت اسناد مالکیت پلاک های ۶، ۸ و ۳۲ فرعی از ۹۵ اصلی بخش ۶ مشهد نیز گفت: این اراضی در جنوب پروژه قرار دارد و اقدامات اولیه ثبتی شامل تثبیت حدود، نقشه برداری، جانمایی بر روی سیستم های UTM انجام شده است.

مهندس محسنی از وجود مدعیانی برای تعدادی از قطعات محدوده اطراف پروژه نیز سخن گفت و افزود: زمین ۵/۱۲ هکتاری خیابان شقایق، زمین ۹هزار متری حاشیه بلوار میرزا جواد اقای تهرانی ، زمین ۴هزار و۵۰۰ متری پمپ گاز و زمین جنوب مسکن مهر که ۹هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت دارد دارای مدعیانی است که موضوع در محاکم قضایی مطرح و در حال پیگیری می‌ باشد.

معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در ادامه سخنانش از انبار حسن آباد یاد کرد و افزود: با توجه به اینکه حدود دو هکتار از زمین این انبار در مسیر آزادراه مشهد-چناران و قطار شهری قرار گرفته است جلساتی با مجموعه های دست اندرکار و مجریان طرح داشتیم تا بتوانیم امتیاز لازم را دریافت و یا با زمین همسنگ ارزشی پس از کارشناسی تهاتر و طرح مناسبی بر روی آن قرار دهیم.

معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز با ارایه گزارش عملکرد در این بخش در مجمع عمومی عادی به صورت فوق العاده شرکت از ورود پدیده به فعالیت های کشاورزی خبر داد ودر این راستا اقداماتی در زمین ۵۰ هکتاری دولت آباد و زمین ۶۸ هکتاری معصوم آباد به شرح ذیل عمل شده است

وی در خصوص زمین ۵۰ هکتاری دولت آباد نیز گفت: طرح احداث ۳۵ هکتار گلخانه و کشت گیاهان دارویی در این زمین پیش بینی شده است که موضوع از طریق استانداری و سازمان های مسکن و شهرسازی، سازمان آب و جهاد کشاورزی در خصوص دریافت پروانه وتامین منابع آبی حال پیگیری است.

پدیده به صنعت کشاورزی وارد می شود

معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز با ارایه گزارش عملکرد در این بخش در مجمع عمومی عادی به صورت فوق العاده شرکت از ورود پدیده به فعالیت های کشاورزی خبر داد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل گروه شرکتهای پدیده، وی درخصوص مزرعه شترمرغ معصوم آباد نیزگفت: زمین فوق به مساحت ۶۸ هکتار شامل ۲۰ هکتار محدوده پرورش شترمرغ می باشد که زمین آن در مالکیت شرکت و در اجاره شخص حقیقی بوده و بنا به تشخیص هیات مدیره شرکت مبنی بر ایجاد فعالیت های کشاورزی و دامپروری با مستاجر چندین جلسه مذاکره و مقرر شد نسبت به تخلیه و فروش شترمرغ های موجود اقدام نمایند و برابر کارشناسی انجام شده حدود ۱۸۰عدد شترمرغ خریداری و در راستای تولید و پرورش آن اقدامات لازم صورت گرفت.

به گفته وی تعدادی از زمین های حریم شاندیز نیز شامل قطعاتی همچون زمین ساغشک با حدود ۸۰ هزار متر مربع، زمین دو هکتاری میدان فردوسی، زمین پنج هزارمتری حصار سرخ، زمین سه هزار و ۴۰۰ متری امام رضای ۱۶ و زمین ده هزار متری حسین آباد جلدک نیز از جزو املاک پدیده شاندیز است.

مهندس محسنی همچنین از وجود زمین پنج هکتاری جنب مرغداری سپیدپر و زمین انبار سنگ گفت و افزود برای تمامی این زمین ها، نقشه برداری و پیاده سازی محدوده آن صورت گرفته است.

معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در ادامه گفت: زمین و ساختمان رودکی با ۵۱۰ مترمربع عرصه و زیر بنای ۱۴۰۰متر مربع در بلوار پیروزی-رودکی قرار دارد که در توقیف اداره دارایی و تعدادی از طلبکاران فروشنده قرار داشت که با پیگیری از طریق دستگاه قضایی و اداره ثبت اسناد با توجه به واگذاری اولیه آن به شرکت از توقیف خارج و سند اعتبار نامه اجاره آن به نام شرکت توسعه تنظیم گردیده است .

مهندس محسنی افزود: ساختمان سه راه خیام به مساحت هزار مترمربع با توجه به اینکه شرکت سرزمین تجارت آهن پارس مطالباتی داشته ودر راستای انتقال اجرایی از طریق اداره ثبت اسناد ، سند آن به نام شرکت مذکور منتقل گردیده بود با هماهنگی دستگاه قضایی و تعامل با نمایندگان طرفین مقرر شد بدهی مربوطه توافقی پرداخت و شرکت مذکور نسبت به انتقال سند به نام پدیده اقدام نماید که توافقات فی مابین انجام شده است.

وی از زمین ۲۰ هکتاری تربت حیدریه سخن گفت و افزود: با توجه به اختلاف چندین ساله با فروشنده و عدم پرداخت وجه توسط شرکت و انسداد سهام معوض نامبرده و متقابلا عدم تنظیم اسناد توسط فروشنده ، جلسات متعددی با نامبرده برگزار شد و در نهایت پس از توافق نهایی اقدامات اولیه برای انتقال ۳۱ فقره سند تک برگی جمعا به مساحت ۲۰ هکتار به نام شرکت انجام شد.

معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز از عدم اجرای تعهدات در خصوص اراضی رامسر نیز سخن گفت و افزود: با توجه به اینکه شرکت در دوره بحران به تعهدات خود طبق مفاد تفاهم نامه و مبایعه نامه عمل ننموده است طرف مقابل از طریق محاکم قضایی در خصوص فسخ قرارداد اقدام کرده و رای بدوی و تجدید نظر به نفع نامبرده صادر شده است.

به گفته وی با پیگیری های انجام شده و مذاکرات متعدد با ایشان مقرر شد : به میزان وجهی که شرکت پدیده پرداخت نموده ، مساحت ۷ هکتار تخصیص یابد و با مساحت حدود ۷ هکتار که توسط نماینده شرکت درهمان محدوده خریداری نموده عملا شرکت پدیده مالک ۱۴ هکتار از محدوه ۴۰ هکتاری می باشد . هم اکنون در حال مذاکره بابت جانمایی ۷ هکتار خریداری از ایشان بوده که در این راستا چند پیشنهاد در جلسات مطرح ودر حال گزینش قطعات قرار دارد.

به گفته معاون امور حقوقی و املاک شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز اقداماتی نیز در راستای شناسایی موقعیت زمین رباط کریم تهران به مساحت حدود ۸۳۰۰ مترمربع، تعیین تکلیف زمین جنب رستوران تهران وشرایط بهره برداری از رستوران تهران واقدامات اولیه تفکیک واحدهای مجموعه اریکه ایرانیان و تنظیم سند به نام شرکت صورت گرفته است.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *