نحوه بازگشایی و قیمت گشان، طبق روال و براساس تایید ناظر بازار انجام می شود

نحوه بازگشایی و قیمت گشان، طبق روال و براساس تایید ناظر بازار انجام می شود

مدیرعامل موسسه پشتیبانی سهام پدیده نحوه بازگشایی سهام گشان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل گروه شرکتهای پدیده، حمید روح بخش در خصوص نحوه بازگشایی و قیمت معاملاتی هر سهم نماد گشان گفت: قیمت معاملاتی هر سهم گشان قبل از برگزاری مجمع در تاریخ ۹۹/۰۷/۲۲برابر ۲۲۱،۱۳۸ ریال بوده است و با توجه به سود نقدی مجمع که برابر با ۱۱۴۱ ریال مصوب گردید قیمت هر سهم برای محاسبه قیمت تئوریک برابر ۲۱۹،۹۹۷ ریال باید مد نظر باشد .

وی ادامه داد: میزان افزایش سرمایه برابر ۹۶۴ میلیارد ریال بوده که در حدود ۱۸۵ درصد می باشد و سهامداران برای رسیدن به تعداد کل سهام جدید خود می بایست تعداد سهام تحت مالکیت را ضرب در عدد ۲/۸۵ کنند .

مدیرعامل موسسه پشتیبانی سهام اظهار داشت: برای بدست آوردن قیمت تئوریک ، قیمت هر سهم ۲۱۹،۹۹۷ ریال را بر عدد ۲/۸۵ تقسیم کرده و به رقم ۷۷،۲۳۶ ریال خواهیم رسید .

به گفته ی روح بخش، نحوه بازگشایی نماد معاملاتی طبق روال و در صورت تأیید ناظر بازار محقق می شود.

بدین صورت که با انتشار پیام ناظر در روز بازگشایی ، از طریق انجام حراج ناپیوسته بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت و با اعمال یک مرحله پیش گشایش آماده انجام معامله می شود .

این مقام مسئول اعلام کرد:در صورت کشف قیمت پس از انجام حراج ناپیوسته و حذف سفارشات باقیمانده، انجام معامله به صورت حراج پیوسته در دامنه مجاز قیمتی امکان پذیر می شود .همچنین در صورت عدم کشف قیمت، در صورت لزوم، بازگشایی مرتبه دوم نماد معاملاتی پس از حذف سفارشات مجدد اطلاع رسانی می شود .

روح بخش تاکید کرد: همچنین در پایان باید توجه داشت که مبنای کشف قیمت ، عرضه و تقاضا برای سهم می باشد، به طوریکه در صورت فزونی تقاضا بر عرضه سهام ، قیمت معاملاتی بیشتر از قیمت تئوریک خواهد بود و در صورت فزونی عرضه بر تقاضای سهم، قیمت معاملاتی کمتر از قیمت تئوریک خواهد بود.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *